Dodijeljene nagrade najuspješnijim u privredi RS-a
Privredna komora Republike Srpske na tradicionalnoj manifestaciji "Izbor najuspješnijih u privredi Republike Srpske za 2009. godinu", održanoj 31.03.2010. godine u Kulturnom centru Banski Dvor u Banjoj Luci, koju je realizovala u saradnji sa Radio televizijom RS, dodijelila je nagrade privrednim društvima u 14 kategorija.
Nagrađena preduzeća u "Izboru najuspješnijih u privredi Republike Srpske za 2009. godinu" su:
1. Nagrada za osvojeno 1. mjesto u kategoriji velikih privrednih društava
MIRA a.d. PRIJEDOR
Nagrada za osvojeno 2. mjesto u kategorijih velikih privrednih društava
STANDARD a.d. PRNjAVOR
Nagrada za osvojeno 3. mjesto u kategoriji velikih privrednih društava
AUTOPREVOZ a.d. BANjA LUKA
2. Nagrada za osvojeno 1. mjesto u kategoriji srednjih privrednih društava
LANACO d.o.o. BANjA LUKA
Nagrada za osvojeno 2. mjesto u kategoriji srednjih privrednih društava
KLAONICA PPS d.o.o. SRBAC
Nagrada za osvojeno 3. mjesto u kategoriji srednjih privrednih društava
TOPLING d.o.o. PRNjAVOR
3. Nagrada za osvojeno 1. mjesto u kategoriji malih privrednih društava
MLIN PAVLOVIĆ d.o.o. BIJELjINA
Nagrada za osvojeno 2. mjesto u kategoriji malih privrednih društava
STOLARIJA RAPIĆ d.o.o. GRADIŠKA
Nagrada za osvojeno 3. mjesto u kategoriji malih privrednih društava
SMRČAK d.o.o. ZVORNIK
4. Nagrada za osvojeno 1. mjesto u kategoriji za najznačajniju investiciju
RAFINERIJA NAFTE a.d. BROD
Nagrada za osvojeno 2. mjesto u kategoriji za najznačajniju investiciju
BANjA VRUĆICA a.d. TESLIĆ
Nagrada za osvojeno 3. mjesto u kategoriji za najznačajniju investiciju
MITTAL ARCELLOR d.o.o. PRIJEDOR
5. Nagrada za osvojeno 1. mjesto u kategoriji za najveći doprinos u oblasti zapošljavanja
RAFINERIJA NAFTE a.d. BROD
Nagrada za osvojeno 2. mjesto u kategoriji za najveći doprinos u oblasti zapošljavanja
M-BL d.o.o. BANjA LUKA
Nagrada za osvojeno 3. mjesto u kategoriji za najveći doprinos u oblasti zapošljavanja DRVO EMDEX d.o.o. ŠIPOVO
6. Nagrada za osvojeno 1. mjesto za doprinos razvoju korporativne društvene odgovornosti HIDRO-KOP d.o.o. BANjA LUKA
Nagrada za osvojeno 2. mjesto za doprinos razvoju korporativne društvene odgovornosti
MERIDIAN d.o.o. BANjA LUKA
Nagrada za osvojeno 3. mjesto za doprinos razvoju korporativne društvene odgovornosti
MARVEL d.o.o. ISTOČNO SARAJEVO
7. Nagrada za osvojeno 1. mjesto u kategoriji izvoznika finalnih proizvoda SHP CELEX a.d. BANjA LUKA
Nagrada za osvojeno 2. mjesto u kategoriji izvoznika finalnih proizvoda MLIJEKOPRODUKT d.o.o. KOZARSKA DUBICA
Nagrada za osvojeno 3. mjesto u kategoriji izvoznika finalnih proizvoda SANINO d.o.o. DERVENTA
8. Posebno priznanje u kategoriji za prepoznatljiv kvalitet i razvoj domaćeg proizvoda
ADRIA MM d.o.o. BANjA LUKA
- Tjestenina sa jajima - grkljančić
- Tjestenina bez jaja - spirala
- Integralna tjestenina – čipkasti rezanac
Posebno priznanje u kategoriji za prepoznatljiv kvalitet i razvoj domaćeg proizvoda
VITINKA a.d. KOZLUK
- „ACE NEKTAR“ multivitaminski sok
Posebno priznanje u kategoriji za prepoznatljiv kvalitet i razvoj domaćeg proizvoda
EURO-HEM d.o.o. BANjA LUKA
- SATEN - Omekšivač za rublje
Posebno priznanje u kategoriji za prepoznatljiv kvalitet i razvoj domaćeg proizvoda IMPRO a.d. PRIJEDOR
- Polutrajni proizvodi od mesa
- Tirolska kobasica,
- Stišnjena šunka,
- Kranjska kobasica
Posebno priznanje u kategoriji za prepoznatljiv kvalitet i razvoj domaćeg proizvoda
PODRUMI MANASTIRA TVRDOŠ d.o.o. TREBINjE
- Vino Manastira Tvrdoš – VRANAC
Posebno priznanje u kategoriji za prepoznatljiv kvalitet i razvoj domaćeg proizvoda PRIJEDORČANKA a.d. PRIJEDOR
- Linija gazdinih rakija
- Dunjevača,
- Kajsijevača,
- Viljamovka,
- Drenja,
- Malina,
- Kleka,
- Zova i
- Šljivovica
Posebno priznanje u kategoriji za prepoznatljiv kvalitet i razvoj domaćeg proizvoda SPEKTAR DRINK d.o.o. BIJELjINA
- Marmelada miješana,
- Marmelada šipak,
- Marmelada šljiva,
- Marmelada jagoda,
- Marmelada kajsija,
- Marmelada breskva,
- Marmelada drenjak
Posebno priznanje u kategoriji za prepoznatljiv kvalitet i razvoj domaćeg proizvoda TVORNICA OPEKARSKIH PROIZVODA a.d. BANjA LUKA
- Pregradni blok 33x19x8
- Pregradni blok 33x19x10
- Pregradni blok 33x19x12
Posebno priznanje u kategoriji za prepoznatljiv kvalitet i razvoj domaćeg proizvoda
VITAMINKA a.d. BANjA LUKA SOK JABUKA 100%
Posebno priznanje u kategoriji za prepoznatljiv kvalitet i razvoj domaćeg proizvoda
VUKOJE d.o.o. TREBINjE
- CARSKO VINO
Posebno priznanje u kategoriji za prepoznatljiv kvalitet i razvoj domaćeg proizvoda SHP CELEX a.d. BANjA LUKA
- Toaletni papir
- Harmony Special 24/1
Posebno priznanje u kategoriji za prepoznatljiv kvalitet i razvoj domaćeg proizvoda
BANjALUČKA PIVARA a.d. BANjA LUKA
- Svijetlo pivo NEKTAR
9. Nagrada za najuspješniju organizacionu jedinicu u okviru JPŠ Šume RS CENTAR ZA SJEMENSKO RASADNIČKU PROIZVODNjU Doboj
10. Nagrada za najuspješniju organizacionu jedinicu u okviru mješovitog holdinga Elektroprivrede RS ZP ELEKTRO DOBOJ a.d. DOBOJ
11. Nagrada za najuspješnije komunalno preduzeće JP KOMUNALAC a.d. PALE
12. Posebno priznanje za doprinos razvoju ženskog preduzetništva Bosiljka Dejanović SANA LINEA a.d. KOSTAJNICA
Posebne priznanje za doprinos razvoju ženskog preduzetništva Slobodanka Čomić LjEKOBILjE d.o.o. TREBINjE
Posebno priznanje za doprinos razvoju ženskog preduzetništva Dragana Radošević TROPIK RIBARSTVO d.o.o. BANjA LUKA
13. Nagrada banci za osvojeno 1. mjesto u sektoru bankarstva NOVA BANKA a.d. BANjA LUKA
Nagrada banci za osvojeno 2. mjesto u sektoru bankarstva NLB RAZVOJNA BANKA a.d. BANjA LUKA
Nagrada banci za osvojeno 3. mjesto u sektoru bankarstva BOBAR BANKA a.d. BIJELjINA
14. Nagrada za osvojeno 1. mjesto u kategoriji novoosnovanih preduzeća MLjEKARA PAĐANI d.o.o. BILEĆA
Nagrada za osvojeno 2. mjesto u kategoriji novoosnovanih preduzeća METAL TEHNIKA d.o.o. DERVENTA
Nagrada za osvojeno 3. mjesto u kategoriji novoosnovanih preduzeća TISA MOD d.o.o. ZVORNIKA
15. Posebno priznanje za doprinos razvoju novih turističkih sadržaja APARTHOTEL VUČKO d.o.o. PALE
16. Posebno priznanje za doprinos razvoju novih turističkih sadržaja HOTEL ENERGETIK d.o.o. UGLjEVIK
17. Posebno priznanje za doprinos u oblasti očuvanja životne sredine OMORIKA PET d.o.o. DOBOJ
18. Posebno priznanje za inovativnost i uvođenje novih tehnologija AGROFLORA d.o.o. KOZARSKA DUBICA
19. Posebna nagrada za doprinos porastu fizičkog obima proizvodnje u 2009. godine RAFINERIJA NAFTE a.d. BROD
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 3315503 ili na mail urednik@akta.ba.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Akta.ba.
-
Nova Banka a.d. Banja Luka
Ulica kralja Alfonsa XIII broj 37 a 78000 Banja Luka -
MARVEL d.o.o.
Vojvode Radomira Putnika 34. 71123 Istočno Novo Sarajevo -
TROPIC RIBARSTVO d.o.o. Banja Luka
Ulica Vojvode Uroša Drenovića broj 105 78000 Banja Luka -
HIDRO-KOP d.o.o. Banja Luka
Ulica Subotička broj 2C 78000 Banja Luka -
MLJEKARA PAĐENI d.o.o. Plana, Bileća
Plana bb 89230 Bileća -
MERIDIAN a.d. Banja Luka
Ulica Branka Perduva bb 78000 Banja Luka