Kapital / IZVJEŠTAJI

Dodijeljene nagrade najuspješnijim u privredi RS-a

01.04.2010. 12:08 / Izvor: eKapija.ba

Privredna komora Republike Srpske na tradicionalnoj manifestaciji "Izbor najuspješnijih u privredi Republike Srpske za 2009. godinu", održanoj 31.03.2010. godine u Kulturnom centru Banski Dvor u Banjoj Luci, koju je realizovala u saradnji sa Radio televizijom RS, dodijelila je nagrade privrednim društvima u 14 kategorija.

Nagrađena preduzeća u "Izboru najuspješnijih u privredi Republike Srpske za 2009. godinu" su:

1. Nagrada za osvojeno 1. mjesto u kategoriji velikih privrednih društava

MIRA a.d. PRIJEDOR

Nagrada za osvojeno 2. mjesto u kategorijih velikih privrednih društava

STANDARD a.d. PRNjAVOR

Nagrada za osvojeno 3. mjesto u kategoriji velikih privrednih društava

AUTOPREVOZ a.d. BANjA LUKA

2. Nagrada za osvojeno 1. mjesto u kategoriji srednjih privrednih društava

LANACO d.o.o. BANjA LUKA

Nagrada za osvojeno 2. mjesto u kategoriji srednjih privrednih društava

KLAONICA PPS d.o.o. SRBAC

Nagrada za osvojeno 3. mjesto u kategoriji srednjih privrednih društava

TOPLING d.o.o. PRNjAVOR

3. Nagrada za osvojeno 1. mjesto u kategoriji malih privrednih društava

MLIN PAVLOVIĆ d.o.o. BIJELjINA

Nagrada za osvojeno 2. mjesto u kategoriji malih privrednih društava

STOLARIJA RAPIĆ d.o.o. GRADIŠKA

Nagrada za osvojeno 3. mjesto u kategoriji malih privrednih društava

SMRČAK d.o.o. ZVORNIK

4. Nagrada za osvojeno 1. mjesto u kategoriji za najznačajniju investiciju

RAFINERIJA NAFTE a.d. BROD

Nagrada za osvojeno 2. mjesto u kategoriji za najznačajniju investiciju

BANjA VRUĆICA a.d. TESLIĆ

Nagrada za osvojeno 3. mjesto u kategoriji za najznačajniju investiciju

MITTAL ARCELLOR d.o.o. PRIJEDOR

5. Nagrada za osvojeno 1. mjesto u kategoriji za najveći doprinos u oblasti zapošljavanja

RAFINERIJA NAFTE a.d. BROD

Nagrada za osvojeno 2. mjesto u kategoriji za najveći doprinos u oblasti zapošljavanja

M-BL d.o.o. BANjA LUKA

Nagrada za osvojeno 3. mjesto u kategoriji za najveći doprinos u oblasti zapošljavanja DRVO EMDEX d.o.o. ŠIPOVO

6. Nagrada za osvojeno 1. mjesto za doprinos razvoju korporativne društvene odgovornosti HIDRO-KOP d.o.o. BANjA LUKA

Nagrada za osvojeno 2. mjesto za doprinos razvoju korporativne društvene odgovornosti

MERIDIAN d.o.o. BANjA LUKA

Nagrada za osvojeno 3. mjesto za doprinos razvoju korporativne društvene odgovornosti

MARVEL d.o.o. ISTOČNO SARAJEVO

7. Nagrada za osvojeno 1. mjesto u kategoriji izvoznika finalnih proizvoda SHP CELEX a.d. BANjA LUKA

Nagrada za osvojeno 2. mjesto u kategoriji izvoznika finalnih proizvoda MLIJEKOPRODUKT d.o.o. KOZARSKA DUBICA

Nagrada za osvojeno 3. mjesto u kategoriji izvoznika finalnih proizvoda SANINO d.o.o. DERVENTA

8. Posebno priznanje u kategoriji za prepoznatljiv kvalitet i razvoj domaćeg proizvoda

ADRIA MM d.o.o. BANjA LUKA

  • Tjestenina sa jajima - grkljančić
  • Tjestenina bez jaja - spirala
  • Integralna tjestenina – čipkasti rezanac

Posebno priznanje u kategoriji za prepoznatljiv kvalitet i razvoj domaćeg proizvoda

VITINKA a.d. KOZLUK

  • „ACE NEKTAR“ multivitaminski sok

Posebno priznanje u kategoriji za prepoznatljiv kvalitet i razvoj domaćeg proizvoda

EURO-HEM d.o.o. BANjA LUKA

  • SATEN - Omekšivač za rublje

Posebno priznanje u kategoriji za prepoznatljiv kvalitet i razvoj domaćeg proizvoda IMPRO a.d. PRIJEDOR

  • Polutrajni proizvodi od mesa
  • Tirolska kobasica,
  • Stišnjena šunka,
  • Kranjska kobasica

Posebno priznanje u kategoriji za prepoznatljiv kvalitet i razvoj domaćeg proizvoda

PODRUMI MANASTIRA TVRDOŠ d.o.o. TREBINjE

  • Vino Manastira Tvrdoš – VRANAC

Posebno priznanje u kategoriji za prepoznatljiv kvalitet i razvoj domaćeg proizvoda PRIJEDORČANKA a.d. PRIJEDOR

  • Linija gazdinih rakija
  • Dunjevača,
  • Kajsijevača,
  • Viljamovka,
  • Drenja,
  • Malina,
  • Kleka,
  • Zova i
  • Šljivovica

Posebno priznanje u kategoriji za prepoznatljiv kvalitet i razvoj domaćeg proizvoda SPEKTAR DRINK d.o.o. BIJELjINA

  • Marmelada miješana,
  • Marmelada šipak,
  • Marmelada šljiva,
  • Marmelada jagoda,
  • Marmelada kajsija,
  • Marmelada breskva,
  • Marmelada drenjak

Posebno priznanje u kategoriji za prepoznatljiv kvalitet i razvoj domaćeg proizvoda TVORNICA OPEKARSKIH PROIZVODA a.d. BANjA LUKA

  • Pregradni blok 33x19x8
  • Pregradni blok 33x19x10
  • Pregradni blok 33x19x12

Posebno priznanje u kategoriji za prepoznatljiv kvalitet i razvoj domaćeg proizvoda

VITAMINKA a.d. BANjA LUKA SOK JABUKA 100%

Posebno priznanje u kategoriji za prepoznatljiv kvalitet i razvoj domaćeg proizvoda

VUKOJE d.o.o. TREBINjE

  • CARSKO VINO

Posebno priznanje u kategoriji za prepoznatljiv kvalitet i razvoj domaćeg proizvoda SHP CELEX a.d. BANjA LUKA

  • Toaletni papir
  • Harmony Special 24/1

Posebno priznanje u kategoriji za prepoznatljiv kvalitet i razvoj domaćeg proizvoda

BANjALUČKA PIVARA a.d. BANjA LUKA

  • Svijetlo pivo NEKTAR

9. Nagrada za najuspješniju organizacionu jedinicu u okviru JPŠ Šume RS CENTAR ZA SJEMENSKO RASADNIČKU PROIZVODNjU Doboj

10. Nagrada za najuspješniju organizacionu jedinicu u okviru mješovitog holdinga Elektroprivrede RS ZP ELEKTRO DOBOJ a.d. DOBOJ

11. Nagrada za najuspješnije komunalno preduzeće JP KOMUNALAC a.d. PALE

12. Posebno priznanje za doprinos razvoju ženskog preduzetništva Bosiljka Dejanović SANA LINEA a.d. KOSTAJNICA

Posebne priznanje za doprinos razvoju ženskog preduzetništva Slobodanka Čomić LjEKOBILjE d.o.o. TREBINjE

Posebno priznanje za doprinos razvoju ženskog preduzetništva Dragana Radošević TROPIK RIBARSTVO d.o.o. BANjA LUKA

13. Nagrada banci za osvojeno 1. mjesto u sektoru bankarstva NOVA BANKA a.d. BANjA LUKA

Nagrada banci za osvojeno 2. mjesto u sektoru bankarstva NLB RAZVOJNA BANKA a.d. BANjA LUKA

Nagrada banci za osvojeno 3. mjesto u sektoru bankarstva BOBAR BANKA a.d. BIJELjINA

14. Nagrada za osvojeno 1. mjesto u kategoriji novoosnovanih preduzeća MLjEKARA PAĐANI d.o.o. BILEĆA

Nagrada za osvojeno 2. mjesto u kategoriji novoosnovanih preduzeća METAL TEHNIKA d.o.o. DERVENTA

Nagrada za osvojeno 3. mjesto u kategoriji novoosnovanih preduzeća TISA MOD d.o.o. ZVORNIKA

15. Posebno priznanje za doprinos razvoju novih turističkih sadržaja APARTHOTEL VUČKO d.o.o. PALE

16. Posebno priznanje za doprinos razvoju novih turističkih sadržaja HOTEL ENERGETIK d.o.o. UGLjEVIK

17. Posebno priznanje za doprinos u oblasti očuvanja životne sredine OMORIKA PET d.o.o. DOBOJ

18. Posebno priznanje za inovativnost i uvođenje novih tehnologija AGROFLORA d.o.o. KOZARSKA DUBICA

19. Posebna nagrada za doprinos porastu fizičkog obima proizvodnje u 2009. godine RAFINERIJA NAFTE a.d. BROD

Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video? Pošaljite na Viber 060 3315503 ili na mail urednik@akta.ba ili putem Facebooka i podijeliti ćemo je sa hiljadama naših čitatelja.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Akta.ba.

Kapital