Ličnosti / PRIVREDA I POLITIKA

Stefan Priesner - zamjenik rezidentne predstavnice UNDP

10.07.2007. 15:16 / Izvor: eKapija.ba

Dvostruko akademsko iskustvo (pravo, međunarodni odnosi/razvojni studiji) kao i specijalističke usluge u oblasti uprave i ljudskih prava u UNDP-u u Butanu osigurali su mu razumijevanje višestrukih veza između ljudskih prava, uprave i održivog društvenog razvoja. Ovo je dopunjeno i njegovim iskustvom na funkciji zamjenika šefa Sub-regionalnog Centra za podršku u Kathmanduu koji je kombinovao direktno iskustvo kreiranja, izgradnje i upravljanja institucijom putem strateškog savjetovanja, tehničke podrške i poslovnog menadžmenta u oblasti pravde i ljuskih prava.

Radeći u regionalnoj instituciji koja promoviše svakodnevnu razmjenu saznanja stekao je detaljno razumijevanje u oblasti menadžmenta znanja novih UNDP-ovih strategija i procedura, kako supstancijalnih, tako i menadžerskih.

PROFESIONALNO ISKUSTVO

Razvojni program Ujedinjenih nacija (UNDP) Kathmandu, Nepal Zamjenik šefa, Kathmandu SURF Juli 2001 – Oktobar 2004 (Sub-regionalni Centar za podršku u Južnoj i Zapadnoj Aziji)

Razvojni program Ujedinjenih nacija (UNDP) New York, USA & Port of Spain, Trinidad and Tobago Zamjenik šefa, v.d., Karibijski SURF Mart 2001 – juni 2001

Razvojni program Ujedinjenih nacija (UNDP) Thimphu, Butan Specijalist za upravu i ljudska prava April 2000 – januar 2001

Razvojni program Ujedinjenih nacija (UNDP) Thimphu, Butan Programme Officer April 1997- mart 2000

Razvojni program Ujedinjenih nacija (UNDP) Thimphu, Butan Istraživač Ljeto/jesen 1996

Cellular Communications International, Inc. (CCII), New York Beč, Austrija Saradnik potpredsjednika Ljeto/jesen 1995

Projektni menadžment i prezentacije

Šesomjesečna istraživačka expedicija o sociopolitičkoj sitauciji na Himalajima India/Nepal Držao predavanja o udaljenom himalajskom kraljevstvu Mustang u većim austrijskim gradovima, Austrija 1991/92.

OBRAZOVANJE

Johns Hopkins Univerzitet, odsjek političkih nauka Baltimore/Washington, USA, Paul F. Nitze Škola za međunarodne studije (SAIS) Bologna, Italy, Magistar međunarodnih odnosa, Oktobar 1996 1994-1996

Diplomirao u Bologna centru, juna 1995

Pravni fakultet, Univerzitet u Beču Austrija Magister Iuris (magistar pravnih nauka), juni 1993, 1987-1993;

DIPLOME

Međunarodni institut za ljudska prava, Strasbourg Francuska - Certifikat, Kurs ljudskih prava, sesija juli 1998

Državni Univerzitet Atina, Grčka - Specijalist Diploma Magna cum Laude u komparativnim sigurnosnim studijima 1993/94 4.

OSTALE SPOSOBNOSTI

Jezici: Njemački (maternji), Engleski (tečno), Savremeni Grčki (dobro), Francuski (operativno znanje), Italijanski (osnove)

Kompjuterske sposobnosti: Corporate software, MS Word, Excel, PowerPoint, Project; Internet

Iskustvo u zemljama: Austrija, Grčka, Italija, SAD, Nepal, Butan (više od 1 godine) Indija, Turska, Egipt, Sudan, Jemen, Južna Afrika, Pakistan, Tajland (više od 1 mjeseca). Dodatne kratke misije i u: Šri Lanku, Maldive, Afganistan, Bangladeš, Iran, Istočni Timor, Fidži, Kambodžu, Maleziju, Laos, Panamu.

tekst & foto UNDP

Pogledajte i druge dokumente u rubrici KO je KO

Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video? Pošaljite na Viber 060 3315503 ili na mail urednik@akta.ba ili putem Facebooka i podijeliti ćemo je sa hiljadama naših čitatelja.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Akta.ba.

Ličnosti