Nadal pobjednik Mastersa u Rimu

21.05.2018. 10:21 / Izvor: Fena

Španac je do titule došao nakon preokreta u trećem setu i 50-minutnog prekida zbog kiše.

Španac Rafael Nadal pobjednik je ATP turnira Masters serije u Rimu.

Prvi nosilac Nadal u finalu je savladao drugog nosioca Nijemca Alexandera Zvereva sa 6:1, 1:6, 6:3 i došao do osmog naslova u Rimu.

Prvi set je u potpunosti pripao španskom teniseru koji je nakon brejka Zvereva na startu i vodstva od 1:0 osvojio šest uzastopnih gemova.

Zverev je uzvratio istom mjestom u drugom setu u kojem dolazi do pet uzastopnih gemova, a nakon jednog osvojenog Nadalovog gema i do izjednačenja u setovima.

Dobru igru mladi Nijemac nastavio je i u trećem setu u kojem ponovo na startu dolazi do brejka i vodstva od 3:1.

Pri tom rezultatu prekinut je meč zbog kiše, a 50-minutna pauza više je odgovarala Špancu koji uspijeva napraviti preokret i sa pet vezanih gemova doći do trijumfa.

Ovom pobjedom Nadal se vratio na prvo mjesto ATP liste i sa te pozicije dočekat će drugi Grand slam sezone, Roland Garros.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 3315503 ili na mail urednik@akta.ba.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Akta.ba.