Klas iznenadio BH Telecom, ubjedljiva pobjeda i Domova zdravlja KS

19.01.2018. 12:45 / Izvor: sport.ba

FDS je od početka susreta krenuo silovito, pa sa dva pogotka Rovčanina i jednim Hasanspahića stižu do vodstva od 3:0.

U sportskoj dvorani Amel Bečković u Vogošći odigrane su tri utakmice sedmog kola Sport Centar Business lige.

Klas je u prvoj utakmici savladao BH Telecom sa 5:2, dok su ubjedljivi bili i Domovi zdravlja KS protiv Pokopa (6:2). U posljednjem susretu FDS je ostvario trijumf protiv J Academay (4:2).

BH Telecom – Klas 2:5 (Musić x2 / Kadušić, Alić, Boloban El. x3)

Klas je od samog starta susreta krenuo ofanzivno, pa preko Kadušića i Alića stižu do vodstva od 2:0. Do kraja poluvremena, Boloban Eldin je sa dva pogotka povisio na 4:0, da bi Musić svojim pogotkom smanjio prednost gostiju, te se sa 4:1 otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Telecom je zaigrao bolje, pa tako Musić drugim pogotkom dodatno smanjuje predost gostuju, međutim Boloban trećim pogotkom na utakmici povećava prednost na 5:2, i tako postavlja konačan rezultat utakmice.

BH Telecom: Žigović, Lindov, Granilo, Musić, Avdić, Junuzović, Borovina, Tipura, Čardaklija, Karić, Suljević.

Klas: Boloban E., Kadušić, Mujkanović, Alić, Ćurevac, Karić, Habibija, Boloban F., Hrvić.

Pokop – Domovi Zdravlja KS 2:6 (Jurić, Pleh / Kaliman, Sućeska, Salić x2, Šahmanija x2)

Domovi Zdravlja su od samog početka susreta bili bolja ekipa, pa su preko Kalimana i Sućeske došli do prednosti. Nakon ova dva pogotka, gosti nisu stali, pa su Salkić i Šahmanija pogodili za visokih 4:0.

Pokop se u međuvremenu konsolidovao, pa su preko Pleha i Jurića smanjili prednost gostiju. Do kraja susreta Pokop je bio bolji, ali su Domovi nakon dva dobra kontranapada, preko Salića i Šahmanije stigli do 6:4 i ovim rezultatom je završen susret.

Pokop: Bihorac, Šarić, Nikšić, Kosovac, Sinanović, Čavčić, Jurić, Raščić, Pleh, Korda, Rikalo, Gabeljić, Subašić, Hasović, Bešlija, Bjelak, Turković.

Domovi zdravlja Kantona Sarajevo: Selmanović, Remić, Čelik, Hodžić, Smajić, Šahmanija, Fazlić, Kaliman, Bubalo, Sućeska, Salić, Hodžić, Čeklica.

FDS – J Academy 4:2 (Rovčanin x2, Hasanspahić, Aljukić / Buljugić, Prljača)

Do kraja poluvremena, mrežu Buljugića trese Salkić i tako se sa 3:1 u korist FDS odlazi na poluvrijeme. U drugom poluvremenu FDS ponovo dolazi na plus tri, ovaj put strijelac je Aljukić, da bi u narednom napadu Prljača ponovo smanjio vodstvo, te se u završnicu ušlo sa rezultatom 4:2 u korist FDS-a.

Do kraja meča igrali se veoma čvrsto, ali pogodaka nije bilo te je susret završen sa pobjedom FDS-a od 4:2.

FDS: Piragić, Rovčanin, Hajdarević, Kadrić, Imamović, Hasanspahić, Hadžić, Aljukić.

J Academy: Bečirović, Salkić, Omerović, Memić, Prljača, Sinković, Nekić, Ligata.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 3315503 ili na mail urednik@akta.ba.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Akta.ba.