Muzaferija: Očekivala sam bolji nastup u veleslalomu

15.02.2018. 10:51 / Izvor: Fena

Bosanskohercegovačka alpska skijašica Elvedina Muzaferija zauzela je 44. mjesto u veleslalomu.

Bosanskohercegovačka alpska skijašica Elvedina Muzaferija zauzela je 44. mjesto u veleslalomu na 23. zimskim olimpijskim igrama u Peyeongchangu.

U svom prvom nastupu na Igrama Muzaferija je za pobjednicom Amerikankom Michaelom Shiffrin imala ukupni zaostatak 14.88 sekundi. U utrci je učestvovala 81 skijašca od kojih su 60 ostvarile plasmane.

"Nije onako kako sam očekivala. Prva vožnja bila je lošija, vjerovatno zbog treme i prvog nastupa na olimpijskim igrama. U drugoj vožnji bila sam bolja, imala sam šest sekundi zaostatka, što je za stazu od minut i 10 sekundi solidno. Staza je zaista bila teška, u Svjetskom kupu to je definitivno bio najduži veleslalom", kazala je Muzaferija za Fenu.

Osamnaestogodišnju Visočanku, članicu Ski kluba Zenica, koja je nosila zastavu BiH na ceremoniji svečanog otvaranja, sutra očekuje drugi nastup u Pyeongchangu, u utrci olimpijskog slalomu, koja je, kao i utrka veleslaloma bila otkazana zbog jakog vjetra.

Najmlađa članica bh. olimpijskog tima na Igrama još će učestvovati u tri discpline, spustu, supervelslaolomu i alpskoj kombinaciji, u kojoj očekuje najbolji plasman.

Srebrenu madalju osvojila je Norvežanka Ragnhild Mowinckel sa zaostatkom 39 stotinki, dok je bronza pripala Italijanki Federici Brignone sa 46 sekundi iza pobjednice.