Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci osvojila bronzanu medalju

04.09.2021. 10:19 / Izvor: Fena

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci osvojila je bronzanu medalju na Paraolimpijskim igrama u Tokiju.

Reprezentativci BiH su u borbi za treće mjesto savladali Brazil sa 3:1, po setovima (23:25, 25:19, 25:18 i 25:11).

Selekcija Brazila je nakon prilično izjednačene igre prvi set dobila 25:23, da bi reprezentacija BiH u drugom setu nakon mnogo bolje igre slavila sa 25:19, nastavljajući odličnu igru i tokom trećeg seta koji su okončali rezultatom 25:18 i poveli s 2:1 u setovima.

U nastavku, u četvrtom setu selekcija BiH je nastupila u punom sjaju, deklasiravši Brazil s 25:11 za veliku pobjedu i osvojenu bronzu na Paraolimpijskim igrama.

Ovo je za BiH šesti nastup na Paraolimpijskim igrama i šesta medalja. Uz dva zlata (Atina 2004. i London 2012.), BiH je osvojila i tri srebrene medalje, a u Tokiju je osvojena prva bronza.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 3315503 ili na mail urednik@akta.ba.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Akta.ba.