UEFA usvojila nova pravila: Žrijeb će odlučivati pobjednike Lige nacija

01.09.2020. 09:51 / Izvor: SCsport.ba

UEFA je usvojila novi set pravila povodom pandemije korona virusa, a tiče se reprezentativnih akcija i Lige nacija koja nas očekuje u narednom periodu.

Jedno pravilo izdvaja se između ostalog i djeluje potpuno nevjerovantno. Ukoliko se zakazani meč ne odigra zbog korona virusa i da se novi datum ne može odrediti, a da odgovornost za to ne snose nijedna od dvije selekcije, konačan rezultat meča odlučivat će se žrijebanjem.

U tom slučaju moguća su tri ishoda – trijumf domaćina od 1:0, trijumf gostiju od 1:0 ili neriješen rezultat 0:0.

Naravno, do ovakvog scenarija doći će tek pošto se prethodno iscrpe sve mogućnosti za odigravanje utakmice ili zakazivanja novog termina, prenosi Sport klub.

Prema odluci UEFA-e, meč će se igrati ukoliko timovi mogu da računaju na najmanje 13 igrača, računajući i jednog golmana. U suprotnom, najprije dolazi do njegovog odlaganja, a na kraju, ako je to potrebno, i do pomenutog žrijebanja.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 3315503 ili na mail urednik@akta.ba.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Akta.ba.