Poslovni alati

Konvertor valuta

Preračun po zvaničnoj kursnoj listi Centralne banke Bosne i Hercegovine.

100,00 EUR je195,58 KMPrimijenjen srednji kurs: 1 EUR = 1,955830 KM

Kretanje kursa

Srednji kurs USD u konvertibilnim markama, po kursnoj listi Centralne banke Bosne i Hercegovine.

Prikaži podatke
Kursevi za 1 USD u konvertibilnim markama.
DatumKupovniSrednjiProdajni
08.09.2026.1,6786621,6828691,687076
09.09.2026.1,6798181,6840281,688238
10.09.2026.1,6743401,6785361,682732
11.09.2026.1,6795291,6837381,687947
12.09.2026.1,6830061,6872241,691442
15.09.2026.1,6889801,6932131,697446
16.09.2026.1,6907371,6949741,699211
17.09.2026.1,6910291,6952671,699505
18.09.2026.1,6992771,7035361,707795
19.09.2026.1,7023911,7066581,710925
22.09.2026.1,6979461,7022021,706458
23.09.2026.1,7019451,7062111,710477
24.09.2026.1,7097021,7139871,718272
25.09.2026.1,7163191,7206211,724923
26.09.2026.1,7109011,7151891,719477
29.09.2026.1,7146611,7189581,723255
30.09.2026.1,7181331,7224391,726745
01.10.2026.1,7181331,7224391,726745
02.10.2026.1,7268011,7311291,735457
03.10.2026.1,7380321,7423881,746744
06.10.2026.1,7412891,7456531,750017
07.10.2026.1,7312451,7355841,739923

Prikazano je 22 objavljena kursa u rasponu od 08.09.2026. do 07.10.2026. Vikendom i praznikom lista se ne objavljuje, pa ti dani nemaju tačku.

Kursna lista

Kursna lista Centralne banke Bosne i Hercegovine na dan 07.10.2026.
DržavaOznakaŠifraJedinicaKupovni kursSrednji kursProdajni kurs
EMUEUR97811,9558301,9558301,955830
AustralijaAUD03611,2087621,2117911,214820
KanadaCAD12411,2149341,2179791,221024
Češka RCZK20310,0799410,0801410,080341
DanskaDKK20810,2610060,2616600,262314
MađarskaHUF3481000,5345770,5359170,537257
JapanJPY3921001,0951111,0978561,100601
NorveškaNOK57810,1810110,1814650,181919
ŠvedskaSEK75210,1735330,1739680,174403
ŠvicarskaCHF75612,0845612,0897852,095009
TurskaTRY94910,0352030,0352910,035379
V.BritanijaGBP82612,2984692,3042302,309991
SADUSD84011,7312451,7355841,739923
RusijaRUB64310,0202580,0203090,020360
KinaCNY15610,2582180,2588650,259512
Srbija RSD9411001,6609391,6651021,669265
MMFXDR9601-2,361567-

Kursnu listu objavljuje Centralna banka Bosne i Hercegovine. Za dane kada lista nije objavljena prikazuje se posljednja objavljena lista, a datum na koji se odnosi naveden je iznad tabele. Banke i mjenjačnice mogu primjenjivati vlastite kurseve.