Akta headerlogo

Paket Tender


480 KM + PDV / godišnje

Saznajte više

Paket Tender


480 KM + PDV / godišnje

Saznajte više

Objavljeno: 15.03.2022 08:31

Izvor: Dnevni Avaz, 15.03.2022

Obavijest o namjeri preuzimanja dioničkog društva MHTTP Bristol d.d. Sarajevo

Sažetak obavještenja o nabavci

Ova stranica sadrži obavještenje o javnoj nabavci. Predmet nabavke je Obavijest o namjeri preuzimanja dioničkog društva MHTTP Bristol d.d. Sarajevo. Ugovorni organ je AL Shiddi Group of Trading Riyadh. CPV klasifikacije su 66121000-4(2) (Spajanje i preuzimanje kompanija), 66122000-1(2) (Usluge vezane za korporativno finansiranje i kapital preduzeća), 66130000-0(2) (Brokerske i srodne berzanske usluge, Usluge posredovanja u poslovanju vrijednosnim papirima i trgovini burzovnom robom i srodne usluge). Rok za dostavljanje ponuda je 21.03.2022.

Na stranici su dostupni uslovi za učešće, zahtjevi ugovornog organa, dokumentacija i druge informacije o postupku. Povezane izmjene, ispravke, aukcije, poništenja i dodjele ugovora prikazuju se kada su dostupne.

Dostupni su i povezani dokumenti postupka: Obavijest o uspješnosti preuzimanja društva Bristol d.d. Mješovito hotelsko turističko i trgovinsko preduzeće Sarajevo (Obavještenje o nabavci), kako biste mogli pratiti kompletan tok javne nabavke, od objave tendera, preko svih izmjena i eventualnog poništenja, do konačne odluke o dodjeli ugovora.

U skladu sa članom 10. Zakona o preuzimanju dioničkih društava (Službene novine Federacije BiH broj 77/15) AL-SHIDDI TRADING CO. LTD, SAUDI ARABIA, ul. RIYADH, HAY AL-NAFL, p.o. box 00662, RIYADH, SAU, MBS 235319, objavljuje:

 

Obavijest o namjeri preuzimanja dioničkog društva

 MHTTP „Bristol" d.d. Sarajevo

 

AL-SHIDDI TRADING CO. LTD. (u daljem tekstu: Ponudilac), je većinski vlasnik dionica društva „Bristol" d.d. Mješovito hotelsko turističko i trgovinsko preduzeće Sarajevo, skraćena firma: MHTTP „Bristol" d.d. Sarajevo, sa sjedištem u Sarajevu, u ulici Fra Filipa Lastrića 4 (u daljem tekstu: ciljno društvo), sa 469.906 redovnih dionica sa pravom glasa, nominalne vrijednosti od 10,00 KM, što čini 99,7127 % od ukupnog broja dionica sa pravom glasa. Osnovni kapital Ciljnog društva iznosi 4.712.600,00 KM, a koji je podijeljen na 471.260 redovnih (običnih) dionica, nominalne vrijednosti 10 KM po dionici.

 

Ponudilac ima namjeru provesti postupak preuzimanja društva, u skladu s tim i objaviti ponudu za preuzimanje preostalih 1.354 redovnih dionica Ciljnog društva, u zakonom propisnom roku.