Akta headerlogo

Paket Tender


480 KM + PDV / godišnje

Saznajte više

Paket Tender


480 KM + PDV / godišnje

Saznajte više

Objavljeno: 11.02.2019. 14:16

Izvor: Akta.ba, 07.02.2019.

Izgradnja dodatnog sadržaja na gradskom stadionu Tušanj u Tuzli – nabavka, transport i postavljanje kontejnera različitih sadržaja

Sažetak odluke o dodjeli ugovora

Ova odluka o dodjeli ugovora odnosi se na javnu nabavku: Izgradnja dodatnog sadržaja na gradskom stadionu Tušanj u Tuzli – nabavka, transport i postavljanje kontejnera različitih sadržaja. Ugovorni organ je GRAD TUZLA. Datum objave je 11.02.2019. Odabrani ponuđač je TEHNOGRAD d.o.o. Tuzla. Vrijednost prihvaćene ponude iznosi 235.341,63 KM. Predmet nabavke klasifikovan je prema JRJN/CPV kodu: 45212224-2 (Izgradnja stadiona).

Na ovoj stranici dostupni su odluka o dodjeli ugovora, podaci o ugovornom organu, odabranom ponuđaču, vrijednosti ugovora, predmetu nabavke, CPV kodovima i povezanim informacijama o ovoj javnoj nabavci.

Također možete pogledati Izvođenje radova na kompleksu gradskog stadiona Tušanj u Tuzli, originalni tender na osnovu kojeg je provedena nabavka, uključujući zahtjeve ugovornog organa, uslove za učešće i tehničke specifikacije.

Broj: 05-14-8908-2018

Datum, 07.02.2019.godine

 

Na osnovu člana 64. stav 1. tačka b)., člana 70. stav 1, 3. i 6. Zakona o javnim nabavkama („Službeni glasnik BiH", broj 39/14), te na osnovu preporuke Komisije za nabavke, a po provedenom postupku za nabavku radova na kompleksu gradskog stadiona „Tušanj" u Tuzli putem otvorenog postupka, Pomoćnik gradonačelnika za Službu za komunalne poslove, izgradnju i poslove mjesnih zajednica, donosi

 

ODLUKU

o izboru najpovoljnijeg ponuđača

 

Član 1.

Prihvata se preporuka Komisije za nabavke, te se ugovor za nabavku radova na kompleksu gradskog stadiona „Tušanj" u Tuzli dodjeljuje ponuđačima kako slijedi:

-za LOT1. ponuđaču „TEHNOGRAD" DOO TUZLA, sa ponuđenom cijenom od 201.146,69 KM bez PDV-a odnosno 235.341,63 KM sa uračunatim iznosom PDV-a;

-za LOT2. ponuđaču „BAUTECHNIK LEADER" DOO SARAJEVO, sa ponuđenom cijenom od 162.243,00 KM bez PDV-a odnosno 189.824,31 KM sa uračunatim iznosom PDV-a;

-za LOT3. ponuđaču „TOM CAT" DOO TUZLA, sa ponuđenom cijenom od 28.951,50 KM bez PDV-a odnosno 33.873,25 KM sa uračunatim iznosom PDV-a;

 

Član 2.

Ova odluka se dostavlja svim ponuđačima koji su učestvovali u postupku javne nabavke, u skladu sa članom 71. stav 2. Zakona o javnim nabavkama.

 

Član 3.

Ova odluka će se objaviti na web-stranici ugovornog organa (www.tuzla.ba) istovremeno s upućivanjem ponuđačima koji su učestvovali u postupku javne nabavke, u skladu sa članom 70. stav 6. Zakona o javnim nabavkama.

 

Član 4.

Ova odluka stupa na snagu danom donošenja.

 

Obrazloženje

Postupak javne nabavke pokrenut je Odlukom o pokretanju postupka javne nabavke broj: 05-14-8908-2018 od 28.12.2018.godine.

Postupak nabavke je proveden putem otvorenog postupka za dostavu ponuda za koji je objavljeno Obavještenje o nabavci broj: 1004-1-3-1-3-1/19 objavljeno na Portalu javnih nabavki dana 09.01.2019.godine. Postupak nabavke provela je Komisija za nabavke imenovana Rješenjem broj: 05-14-8908-2018 od 28.12.2018.godine.

U toku postupka javne nabavke Komisija je zaprimila pristigle ponude, izvršila njihovo otvaranje, te pregled i ocjenu ponuda prema zahtjevima i kriterijima iz tenderske dokumentacije.

U postupku javne nabavke za LOT 1, utvrđeno je sljedeće :

-da je ukupan broj pristiglih ponuda 4 (četiri);

-da su blagovremeno zaprimljene 4 (četiri) ponude;

-da nije bilo neblagovremenih ponuda;

-da su sve ponude prihvatljive i da nema neprihvatljivih ponuda.

U postupku javne nabavke za LOT 2, utvrđeno je sljedeće :

-da je ukupan broj pristiglih ponuda 3 (tri);

-da su blagovremeno zaprimljene 3 (tri) ponude;

-da nije bilo neblagovremenih ponuda;

-da su sve ponude prihvatljive i da nema neprihvatljivih ponuda.

U postupku javne nabavke za LOT 3, utvrđeno je sljedeće :

-da je ukupan broj pristiglih ponuda 2 (dvije);

-da su blagovremeno zaprimljene 2 (dvije) ponude;

-da nije bilo neblagovremenih ponuda;

-da su sve ponude prihvatljive i da nema neprihvatljivih ponuda.

U postupku donošenja ove odluke, posebno su cijenjene činjenice da je Komisija, pravilno i potpuno, izvršila ocjenu kvalifikovanosti ponuđača te ocjenu prispjelih ponuda, u skladu sa kriterijima iz tenderske dokumentacije. U postupku ocjene provedenog postupka, Ugovorni organ nije našao razloge, nepravilnosti niti propuste u radu, koji bi eventualno bili osnov za neprihvatanje preporuke Komisije za nabavke.

Naime, u postupku je ocijenjeno da je Komisija u svemu pravilno postupila te da je izbor najpovoljnijih ponuđača izvršen u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama, podzakonskim aktima, i tenderskom dokumentacijom.

Uvidom u priloženu dokumentaciju utvrđeno je da su ponuđači dostavili ponudu sa najnižom cijenom, za pripadajuće LOT-ove. Obzirom da je najniža cijena bio kriterij za dodjelu ugovora, odlučeno je kao u članu 1. ove odluke.

 

POUKA O PRAVNOM LIJEKU

Protiv ove odluke može se izjaviti žalba u roku od 10 (deset) dana od dana prijema ove odluke Uredu za razmatranje žalbi putem ugovornog organa.