Akta headerlogo

Paket Tender


480 KM + PDV / godišnje

Saznajte više

Paket Tender


480 KM + PDV / godišnje

Saznajte više

Objavljeno: 09.11.2022 11:54

Izvor: Akta.ba, 08.11.2022

Ulja i maziva za mašine za uređenje ski staza

Sažetak odluke o dodjeli ugovora

Ova odluka o dodjeli ugovora odnosi se na javnu nabavku: Ulja i maziva za mašine za uređenje ski staza. Ugovorni organ je KJP ZOI84 OCS d.o.o. Sarajevo. Odabrani ponuđač je SMAL KOMERC d.o.o. Sarajevo. Vrijednost prihvaćene ponude iznosi 23.327,46 KM. Predmet nabavke klasifikovan je prema JRJN/CPV kodu: 24951000-5 (Masti i maziva).

Na ovoj stranici dostupni su odluka o dodjeli ugovora, podaci o ugovornom organu, odabranom ponuđaču, vrijednosti ugovora, predmetu nabavke, CPV kodovima i povezanim informacijama o ovoj javnoj nabavci.

Također možete pogledati (aukcija) Nabavka rezervnih dijelova za tabače snijega (mašine za uređenje ski staza), originalni tender na osnovu kojeg je provedena nabavka, uključujući zahtjeve ugovornog organa, uslove za učešće i tehničke specifikacije.

KJP ZOI'84 OCS d.o.o Sarajevo

 

Broj:5009/22

Datum: 8.11.2022. 

 

 

Na osnovu člana 64. stav (1) tačka b) i člana 70. Zakona o javnim nabavkama Bosne i Hercegovine(„Službeni glasnik BiH", broj 39/14), člana 49.Statuta KJP ZOI'84 OCS d.o.o Sarajevo, te prijedlog-preporuka Komisije za nabavke broj: 5008/22 od 08.11.2022. godine, Direktor, donosi:

 

ODLUKU
o izboru najpovoljnijeg ponuđača

 

LOT 4 : Nabavka ulja i maziva za mašine za mašine za uređenje ski staza

Ovom Odlukom vrši se izbor najpovoljnijeg ponuđača SMAL KOMERC d.o.o. u postupku nabavke roba: NABAVKA REZERVNIH DIJELOVA ZA TABAČE SNIJEGA (MAŠINE ZA UREĐENJE SKI STAZA).

II 

Izabrani ponuđač je dužan u roku od 5 (pet) dana od dana prijema ove Odluke o izboru najpovoljnijegponuđača dostaviti dokaze predviđene članom 45. Zakona o javnim nabavkama, u formi i sadržaju kako je to zahtjevano u tenderskoj dokumentaciji ovog postupka nabavke. Dokazi moraju biti fizički dostavljeni na protokol ugovornog organa najkasnije peti dan po prijemu Odluke o izboru, u radnom vremenu ugovornog organa (do 16h), te za ugovorni organ nije relevantno na koji način su poslani. Dokaz koji se zahtjevaju moraju biti orginali ili ovjerene kopije.

III 

Nakon pravosnažnosti ove Odluke, ugovorni organ će pozvati izabranog ponuđača iz tačke 1 ove Odluke radi zaključenja ugovora kojim će se regulisati međusobna prava i obaveze vezane za predmetnu nabavku, u skladu sa odredbama Zakona o javnim nabavkama, odnosno poslati
obavještenje ponuđačima koji su učestvovali u postupku nabavke.

 

Obrazloženje

Na osnovu Odluke o pokretanju postupka javne nabavke roba, broj: 4379/22 od 12.10.2022.godine kojom se odobrava nabaka roba: LOT 4 : Nabavka ulja i maziva za mašine za mašine za uređenje ski staza i Rješenje direktora o imenovanju Komisije za javne nabavke, broj: 4380/22 od 12.10.2022.godine, proveden je otvoreni postupak javne nabavke u postupku 707-1-1-276-3-148/22 objavljenom dana 12.10.2022. godine.

Javno otvaranje ponuda u postupku predmetne nabavke održano je dana 27.10.2022.godine u 13:00h, ul.Alipašina bb, ulaz E dvorana Zetra, o čemu je sačinjen poseban Zapisnik o otvaranju ponuda za lot 4, broj: 4775/22 od 27.10.2022.g. Svim ponuđačima isti je dostavljen putem maila-a isti dan.

Otvaranju ponuda su prisustvovali predstavnici ponuđača SMAL KOMERC d.o.

Komisija je prilikom otvaranja ponuda javno saopštila podatke o nazivu i sjedištu ponuđača, ukupnu cijenu ponude i eventualni popust, ne praveći tom prilikom uvid u sadržaj i validnost dostavljene dokumentacije. Na Protokol do roka određenog za prijem ponuda (do 27.10.2022.godine do 12h), ugovorni organ je zaprimio ponudu za lot 4, 2 (dva) ponuđača i to:
• KARE d.o.o.
■ SMALL KOMERC d.o.o.

Komisija je izvršila uvid u dostavljene ponude svih ponuđača koji su učestvovali u predmetnom postupku nabavke te je prilikom analize ponuda komisija utvrdila sljedeće:

• Da ponuda ponuđača KARE d.o.o.u iznosu od 21.675,00 KM bez PDV-a, u potpunosti ispunjava sve pravne, ekonomske i tehničke uslove utvrđene pozivom za dostavljanje ponuda, te je ista ocijenjena kao formalno-pravno. ekonomski i tehnički prihvatljiva.

• Da ponuda ponuđača SMALL KOMERC d.o.o.u iznosu od 19.938,00 KM bez PDV-a, u potpunosti ispunjava sve pravne, ekonomske i tehničke uslove utvrđene pozivom za dostavljanje ponuda, te je ista ocijenjena kao formalno-pravno. ekonomski i tehnički
prihvatljiva.

Cijeneći činjenično stanje, Komisija konstatuje da su za javnu nabavku roba : LOT 4 : Nabavka ulja i maziva za mašine za mašine za uređenje ski staza pristigle ukupno 2 (dvije) prihvatljive ponude za Ugovorni organ.

Za predmetni postupak u tenderskoj dokumentaciji predviđeno je provođenje e -aukcije.

S obzirom na to daje Ugovorni organ u tenderskoj dokumentaciji i obavještenju o nabavci predvidioprovođenje e-aukcije, u skladu sa članom 4.stav (2) Pravilnika o uslovima i načinu korištenje e- aukcije („Službeni glasnik BiH", broj: 66/16), e-aukcija je održana 31.10.2022. godine sa početkom u 12:00 sati.

 

R.
br.

Naziv/ ime ponuđača

Ponuđena cijena
bez PDV-a prije
e-aukcije

Ponuđeni
popust

Cijena ponude
sa uračunatim
popustom
nakon e
aukcije

Ukupna ponuđena

cijena sa
popustom i PDV-
om nakon e
aukcije

1.

SMAL KOMERC d.o.o.

19.938,00 KM

0%

19.938,00 KM

23.327,46 KM

2.

KARE d.o.o.

21.675.00 KM

0%

240.000,00 KM

280.800,00 KM

 

Obzirom da ponuda ponuđača SMAL KOMERC d.o.o. u potpunosti odgovara traženim zahtjevima Ugovornog organa, da ovaj ponuđač ispunjava sve formalno-pravne, tehničke i ekonomske uslove odnosno zahtjeve Ugovornog organa, odnosno da je njegova ponuda prihvatljiva za ugovornog organa, data je preporuka Ugovornom organu da se u postupku nabavke roba LOT 4: Nabavka ulja i maziva za mašine za mašine za uređenje ski staza, izvrši dodjela ugovora navedenom ponuđaču, kao najpovoljnijem, a koji je ponudio najnižu prihvatljivu ponudu nakon provedene e-aukcije, koja iznosi 19.938,00 KM bez PDV-a, odnoso ukupna vrijednost Ugovora od 23.327,46 KM sa uračunatim PDV-om.

Cijeneći navedeno donosi se Odluka kao u dispozitivu.

 

Pouka o pravnom lijeku

Svaki ponuđač koji ima legitiman interes za konkretan ugovor o javnoj nabavci i koji smatra da je ugovorni organ u toku konkretnog postupka dodjele ugovora prekršio jednu ili više odredbi Zakona o javnim nabavkama i /ili podzakonskih akata ima pravo uložiti žalbu ugovornom organu u roku od 10 (deset) dana po prijemu odluke o izboru, shodno članu 99. i članu 101. Zakona o javnim
nabavkama, radnim danima u radno vrijeme.