KJP ZOI'84 OCS d.o.o Sarajevo
Broj: 6223/23
Sarajevo, 22.12.2023. godine
Na osnovu člana 64. stav (1) tačka b) i člana 70. Zakona o javnim nabavkama Bosne i Hercegovine
(„Službeni glasnik BiH", broj 39/14 i 59/22), člana 49. Statuta KJP ZOI'84 OCS d.o.o Sarajevo, te
prijedloga-preporuke Komisije za nabavke broj: 6222/23 od 22.12.2023. godine, Direktor, donosi:
ODLUKU
o izboru najpovoljnijeg ponuđača za
NABAVKA NOVOG RATRAKA - MAŠINE ZA UREĐENJE SKI STAZA
I
Ovom Odlukom vrši se izbor najpovoljnijeg ponuđača Tehnounion 1 d.o.o. u postupku nabavke
roba NABAVKA NOVOG RATRAKA - MAŠINE ZA UREĐENJE SKI STAZA.
II
Izabrani ponuđač nije dužan dostaviti dokaze predviđene članom 45. Zakona o javnim nabavkama,
obzirom da je iste dostavio uz ponudu.
III
Nakon pravosnažnosti ove Odluke, ugovorni organ će pozvati izabranog ponuđača iz tačke 1. ove
Odluke radi zaključenja ugovora kojim će se regulisati međusobna prava i obaveze vezane za
predmetnu nabavku, u skladu sa odredbama Zakona o javnim nabavkama, odnosno poslati
obavještenje ponuđačima koji su učestvovali u postupku nabavke.
Obrazloženje
Na osnovu Odluke o pokretanju postupka javne nabavke roba, broj: 4266/23 od 18.09.2023. godine
kojom se odobrava nabaka roba: NABAVKA NOVOG RATRAKA - MAŠINE ZA UREĐENJE SKI
STAZA i Rješenja direktora o imenovanju Komisije za javne nabavke, broj: 4468/23 od 27.09.2023.
godine, provedena je javna nabavka putem otvorenog postupka u postupku broj: 707-1-1-285-3-
263/23 objavljenom dana 03.11.2023. godine. Javno otvaranje ponuda u postupku predmetne
nabavke održano je dana 19.12.2023. godine u 15:30 h, ul. Alipašina bb, ulaz E dvorana Zetra, o
čemu je sačinjen poseban Zapisnik o otvaranju ponuda, broj: 6155/23 od 19.12.2023. godine.
Ponuđačima isti je dostavljen putem email-a isti dan.
Komisija je prilikom otvaranja ponuda javno saopštila podatke o nazivu i sjedištu ponuđača, ukupnu
cijenu ponude i eventualni popust, ne praveći tom prilikom uvid u sadržaj i validnost dostavljene
dokumentacije. Na Protokol do roka određenog za prijem ponuda (do 19.12.2023.godine do 12h),
ugovorni organ je zaprimio ponudu 1 (jednog) ponuđača i to:
• Tehnounion 1 d.o.o.
Komisija je izvršila uvid u dostavljenu ponudu ponuđača koji su učestvovao u predmetnom postupku
nabavke te je prilikom analize ponuda komisija utvrdila sljedeće:
• Da ponuda ponuđača Tehnounion 1 d.o.o. u iznosu od 1.089.397,31 KM bez PDV-a, u
potpunosti ispunjava sve pravne uslove utvrđene pozivom za dostavljanje ponuda, te je ista
ocijenjena kao formalno-pravno, ekonomski i tehnički prihvatljiva.
Cijeneći činjenično stanje, Komisija konstatuje da je za javnu nabavku NABAVKA NOVOG
RATRAKA - MAŠINE ZA UREĐENJE SKI STAZA pristigla ukupno 1 (jedna) prihvatljiva ponuda za
Ugovorni organ.
Obzirom da ponuda ponuđača Tehnounion 1 d.o.o. u potpunosti odgovara traženim zahtjevima
Ugovornog organa, da ovaj ponuđač ispunjava sve formalno-pravne, tehničke i ekonomske uslove
odnosno zahtjeve ugovornog organa, odnosno da je njegova ponuda prihvatljiva za ugovornog
organa, data je preporuka ugovornom organu da se u postupku nabavke roba: „NABAVKA NOVOG
RATRAKA - MAŠINE ZA UREĐENJE SKI STAZA", izvrši dodjela ugovora navedenom ponuđaču,
kao najpovoljnijem a koji je ponudio najnižu prihvatljivu ponudu, koja iznosi 1.089.397,31 KM bez
PDV-a, odnosno ukupna vrijednost Ugovora od 1.274.594,85 KM sa uračunatim PDV-om.
Cijeneći navedeno donosi se Odluka kao u dispozitivu.
Pouka o pravnom lijeku
Svaki ponuđač koji ima legitiman interes za konkretan ugovor o javnoj nabavci i koji smatra da je
ugovorni organ u toku konkretnog postupka dodjele ugovora prekršio jednu ili više odredbi Zakona
o javnim nabavkama i /ili podzakonskih akata-Jmćfcjaravo uložiti žalbu ugovornom organu u roku od
10 (deset) dana po prijemu odluke o članu 99. i članu 101. Zakona o javnim
nabavkama, radnim danima u radno vrijeme.