VLADA BRČKO
Broj predmeta: 13-002419/23
Broj akta: SuPK-07-304/24-II
Datum, 26.01.2024. godine
Dostavljeno:
1. Pravosudnoj komisiji,
2. Ponuđaču
Pododjeljenju za javne nabavke,
4. Gradonačelniku
5. Arhivi.
Mjesto, Brčko
Na osnovu člana 17. stav (2) Zakona o Vladi Brčko distrikta BiH («Službetii glasnik Brčko distrikta BiH», broj 27/23 -
prečišćeni tekst), u skladu s članom 8. Zakona o javnim nabavkama («Službeni glasnik BiH», broj 39/14 i 59/22),
Pravilnika o postupku dodjele ugovora o uslugama iz Aneksa II Zakona o javnim nabavkama (Službeni glasnik BiH broj 2/23) i
Izvještaja o analizi, ocjeni i rangiranju ponuda sa preporukom broj: SuPK-07-304/24-I od 23.01.2024. godine,
gradonačelnik Brčko distrikta Bil l donosi,
ODLUKU O IZBORU
NAJPOVOLJNIJEG PONUĐAČA
Član 1.
U provedenom postupku po posebnom režimu za neprioritetne usluge za nabavku usluga hotelskog smještaja, za
potrebe Tužilaštva Brčko distrikta BiH, u periodu od 29.01.2024. godine do 30.01.2024. godine u Banja Luci, izabran je
najpovoljniji ponuđač kojem se dodjeljuje ugovor.
Naziv najpovoljnijeg ponuđača je: „SLOBOPROM " d.o.o LONČARI.
Vrijednost ugovora sa uračunatim PDV-om iznosi 127,50 KM.
Član 2.
Postupak je proveden na osnovu Odluke o pokretanju postupka nabavke broj: 13-002419/23 od 03.11.2023. godine,
Odluke o izmjenama i dopunama Odluke o pokretanju postupka javne nabavke broj: 13-002419/23 od 13.11.2023. godine,
Zahtjeva za pokretanje postupka nabavke broj: 13-002419/23 od 26.12.2023. godine, specifikacije usluga i ponude
najpovoljnijeg ponuđača.
Član 3.
Finansiranje navedene nabavke će se vršiti iz tekućeg budžeta Brčko distrikta BiH za 2024. godinu, organizacioni kod
12040001, ekonomski kod 613100.
Obrazloženje
Službenik za javne nabavke u Pravosudnoj komisiji je započeo sa otvaranjem ponuda dana 23.01.2024. godine pri čemu
je konstatovano da je ponudu dostavio jedan ponuđač. Konstatovano je da je ponuđač dostavio traženu dokumentaciju -
registraciju o obavljanju djelatnosti i time je dokazao kvalifikovanost. Ponuda je bila u okviru procijenjene vrijednosti
nabavke i dostavljena je preporuka o izboru ponuđača.
POUKA O PRAVNOM LIJEKU:
Protiv ove odluke zainteresovane strane imaju pravo podnijeti pismenu žalbu ugovornom organu dostavljanjem žalbe u
najmanje tri primjerka u Odjeljenje za stručne i administrativne poslove, Pododjeljenje za javne nabavke Vlade Brčko
distrikta BiH, u roku od 30 dana od objave obavještenja o dodjeli ugovora.