VLADA BRČKO
Broj predmeta: 13-002419/23
Broj akta: 01.1-1528ZN-146/24
Datum, 21. 5. 2024.. godine
Mjesto, Brčko
Na osnovu člana 17. stav (2) Zakona o Vladi Brčko distrikta Bosne i Hercegovine - prečišćeni tekst
("Službeni glasnik Brčko distrikta BiH" broj: 27/23), člana 8. i člana 70. Zakona o javnim nabavkama
BiH („Službeni glasnik BiH", broj: 39/14 i 59/22), člana 4. stav (1) Pravilnika o postupku dodjele
ugovora o uslugama iz Aneksa II Zakona o javnim nabavkama („Službeni glasnik Bosne i
Hercegovine" broj: 2/23), Odluke o odobravanju službenog putovanja u inostranstvo broj: 13-
001450/24 od 23.4.2024. godine i zahtjeva za izradu Odluke o izboru najpovoljnijeg ponuđača broj
predmeta: 13-002419/23, broj akta: 01.1-1415ŽA-144/24 od 20.5.2024. godine, gradonačelnik Brčko
distrikta BiH donosi:
ODLUKU O IZBORU
NAJPOVOLJNIJEG PONUĐAČA
Članak 1.
U provedenom postupku po posebnom režimu iz Aneksa II Zakona o javnim BiH za nabavku usluga hotelskog smještaja za potrebe zaposlenika Kancelarije gradonačelnika za učešće na međunarodnoj konferenciji: „Vodovodni i kanalizacijski sistemi 2024. godine" (Lot 28), izabran je najpovoljniji ponuđač kojem se dodjeljuje ugovor.
Naziv najpovoljnijeg ponuđača je: „INFOFIN" doo Loznica"- Royal spa Banja Koviljača.
Vrijednost ugovora iznosi 234,61 KM bez uračunatog PDV-a, a troškove swifta i provizije snosi Vlada Brčko distrikta BiH.
Članak 2.
(1) Vrsta postupka je postupak javne nabavke sa ugovorom na čiju dodjelu se primjenjuje poseban
režim (član 8. i Aneks II Zakona o javnim nabavkama BiH).
(2) Postupak je proveden na osnovu Odluke o pokretanju postupka javne nabavke broj: 13-002419/23,
akt broj: 01.1-1528ZN-0024/23 od 3. 11. 2023. godine i Odluke o izmjeni o dopuni Odluke o
pokretanju postupka javne nabavke broj: 13-002419/23, akt broj: 01.1-1528ZN-0026/23 od 13. 11.
2023. godine, Javnog poziva za nabavku usluga hotelskog i sličnog smještaja za potrebe zaposlenika
na službenom putu, obuci, seminarima i si. u toku 2024. godine (objedinjena nabavka lotovi 1-29),
broj: 13-002419/23 od 26.12.2023. godine i Zahtjeva za izradu Odluke o izboru najpovoljnieg
ponuđača broj: 13-002419/23, broj akta: 01.1-1415ŽA-144/24 od 20.5.2024. godine, specifikacije
usluga i ponude najpovoljnijeg ponuđača.
Članak 3.
Sredstva za financiranje navedene nabave su osigurana u Proračunu za 2024. godinu,
organizacijski kod 11010001, ekonomski kod 613100.
Članak 4.
Ova Odluka stupa na snagu danom donošenja i bit će objavljena u „Službenom glasniku Brčko
distrikta BiH".
Obrazloženje
U skladu sa člankom 4. stavka (5) Instrukcije o organizaciji i internom postupanju u postupcima javnih
nabava u Brčko distriktu BiH („Službeni glasnik Brčko distrikta BiH", broj: 3/23) službenik koji je
provodio postupak javne nabave u Uredu gradonačelnika je Zahtjevom za izradu odluke o izboru
najpovoljnijeg ponuđača broj predmeta: 13-002419/23, broj akta: 01.1-1415ŽA-144/24 od 20. 5. 2024.
godine konstatirao da je ponuda dostavljena od strane ponuđača „INFOFIN" d.o.o. Loznica - Royal
spa Banja Koviljača. Uz navedeni Zahtjev, a na osnovu Odluke o pokretanju postupka javne nabavke
broj: 13-002419/23, akt broj: 01.1-1528ZN-0024/23 od 3.11.2023. godine i Odluke o izmjeni o dopuni
Odluke o pokretanju postupka javne nabavke broj: 13-002419/23, akt broj: 01.1-1528ZN-0026/23 od
13.11.2023. godine i Javnog poziva 13-002419/23 od 26.12.2024. godine je dostavljen predračun od
„INFOFIN" doo Loznica- Royal spa Banja Koviljača, za uslugu hotelskog smještaja broj: 290-PF-
2024-001165 od 8.5.2024. godine, kao i potvrda o rezidentnosti izdatu od Ministarstva flnansija
Republike Srbije broj: 059-437-01-02398/2024-1300 od 15.05.2024. godine te aktuelni izvod iz
sudskog registra. Navedenim zahtjevom za izradu Odluke o izboru najpovoljnijeg ponuđača
konstatovano je daje ponuđač dostavio traženu dokumentaciju te daje iznos naveden u predračunu -
ponudi u okviru procijenjene vrijednosti date u Odluci o pokretanju postupka za predmetnu nabavku,
odnosno daje prihvatljiv.
Na osnovu dostavljene ponude ponuđača, Zahtjevom je konstatovano da je ukupna procjenjena
vrijednost nabavke za smještaj jedne osobe iznosi 234,61 KM bez PDV-a, odnosno 259,86 KM sa
PDV-om, kao i da se u skladu sa kriterijumom najniže cijene ugovor dodijeli: „INFOFIN" doo
Loznica- Royal spa Banja Koviljača.
POUKA O PRAVNOM LIJEKU: Protiv ove odluke zainteresovane strane imaju pravo žalbe
ugovornom organu dostavljanjem žalbe u najmanje tri primjerka u Odjeljenje za stručne i
administrativne poslove, Pododjeljenje za javne nabavke Vlade Brčko distrikta BiH, u roku od 30 dana