VLADA BRČKO
Broj: 01-02-297/24
Brčko, 21.5.2024. godine
Na osnovu člana 23 Zakona o reviziji javne uprave i institucija u Brčko distriktu
BiH („Službeni glasnik Brčko distrikta BiH", broj: 18/18 i 15/22), člana 8 Zakona o
javnim nabavkama („Službeni glasnik BiH", broj:39/14 i 59/22), Pravilnika o postupku
dodjele ugovora o uslugama iz Aneksa II Zakona o javnim nabavkama („ Službeni glasnik
BiH", broj:2/23), člana 4 stav 5 i 6 Instrukcije o organizaciji i internom postupanju u
postupcima javnih nabavki u Brčko distriktu BiH („Službeni glasnik Brčko distrikta BiH",
broj:3/23, Odluke o davanju ovlaštenja broj: 05-000137/24 (01.1-1528ZN-001/24) od
14.2.2024. godine, Odluke o izmjeni Odluke o davanju ovlaštenja broj:01.1-1528ZN-
003/24 od 25.4.2024. godine, Izvještaja o analizi, ocjeni i rangiranju ponuda sa
preporukom broj:01-48-296/24 od 20.5.2024. godine, donosim
ODLUKU
O IZBORU NAJPOVOLJNIJIH PONUĐAČA
Član 1
U provedenom postupku po posebnom režimu za neprioritetne usluge - nabavka
usluga hotelskog smještaja za 1 (jedno) lice zbog prisustvovanja VII sastanku Pododbora
za ekonomska i finansijska pitanja i statistiku koji će se održati 23. maja 2024. godine u
Sarajevu za potrebe Kancelarije za reviziju javne uprave i institucija u Brčko distriktu BiH
izabran je najpovoljniji ponuđač kome se dodjeljuje ugovor:
Hotel Holiday „Europa" d.o.o. Sarajevo
Vrijednost ugovora s uračunatim PDV_om iznosi 156,50 KM.
Član 2
Postupak je proveden na osnovu Odluke o pokretanju postupka nabavke broj:13-
002419/23, specifikacije usluga i ponude - predračuna najpovoljnijeg ponuđača.
Član 3
Finansiranje navedene nabavke će se vršiti iz tekućeg budžeta Kancelarije za reviziju
javne uprave i institucija u Brčko distriktu BiH za 2024. godinu, organizacioni kod
30010001, ekonomski kod 613100.
Obrazloženje
Službenik Kancelarije za reviziju je započeo sa otvaranjem ponuda dana 20.5.2024.
godine i konstatovao je da je ponudu dostavio jedan ponuđač. Ponuđač je dostavio
traženu dokumentaciju - registraciju o obavljanju djelatnosti i dokazao da je kvalifikovan
u postupku nabavke, te je dostavljena preporuka za izbor ponuđača.
Pouka o pravnom lijeku: Zainteresovane strane imaju pravo podnijeti pismenu žalbu
protiv ove odluke u najmanje tri primjerka Kancelariji za reviziju javne uprave i institucija
u Brčko distriktu BiH u roku od 30 dana od dana objave obavještenja o dodjeli ugovora.
Broj predmeta: 13-002419/23
Broj akta: 01.1-1528ZN-098/24
Dalum, 19. 4. 2024.. godine
Mjesto, Iirčko
Na osnovu člana 17. stav (2) Zakona o Vladi Brčko distrikta Bosne i llcrccgovinc - prečišćeni tekst
(„Službeni glasnik Brčko distrikta BiH" broj: 27/23), u skladu sa članom 8. Zakona o javnim
nabavkama („Službeni glasnik BiH", broj: 39/14 i 59/22), Pravilnikom o postupku dodjele ugovora o
uslugama iz Aneksa II Zakona o javnim nabavkama („Službeni glasnik BiH" broj: 2/23)
i Izvještaja o analizi, ocjeni i rangiranju ponuda, broj: 13-002419/23 od 19.4.2024. godine,
na prijedlog Odjeljenja za evropske integracije imeđunarodnu saradnju, gradonačelnik Brčko distrikta
Bili donosi
ODLUKU
O IZBORU NAJPOVOLJNIJEG PONUĐAČA
Član 1.
U provedenom postupku za nabavku društvenih i drugih posebnih usluga iz Aneksa II - usluga
hotelskog smještaja za potrebe dva zaposlenika Odjeljenja za evropske integracije i medunarodnu
saradnju u periodu od 23. do 24. aprila 2024. godine, u Sarajevu, a za potrebe Odjeljenja za evropske
integracije i medunarodnu saradnju (Lot 24), izabran je najpovoljniji ponuđač kojem se dodjeljuje
ugovor.
Naziv najpovoljnijeg ponuđača je: Hotel „Festival" Sarajevo.
Vrijednost ugovora sa uračunat im PDV-om iznosi: 300,00 KM.
Član 2.
Postupak je proveden na osnovu Odluke o pokretanju postupka javne nabavke broj:
13-002419/23 (broj akta: 01.1-1528ZN-0024/23 od 3.11.2023. godine i broj akta: 01.1-1528ZN-
0026/23 od 13.11.2023. godine), Javnog poziva za nabavku usluga hotelskog i sličnog smještaja za
potrebe zaposlenika na službenom putu, obuci, seminarima i si. u toku 2024. godine (objedinjena
nabavka loto vi 1-29), broj: 13-002419/23, broj akta: 02-1533ST-0028/23 od 26.12.2023. godine.
Izvještaja komisije o analizi, ocjeni i rangiranju ponuda, broj: 13-002419/23 od 19.4.2024. godine,
specifikacije usluga i ponude najpovoljnijeg ponuđača.
Član 3.
Finansiranje navedene nabavke će se vršiti iz tekućeg budžeta Brčko distrikta BiH za fiskalnu 2024.
godinu, organizacioni kod 31030001, ekonomski kod 613100.
Član 4.
Ova odluka stupa na snagu danom donošenja.
Obrazloženje
U skladu sa članom 4 stav (5) Instrukcije o organizaciji i internom postupanju u postupcima javnih
nabavki u Brčko distriktu BiH („Službeni glasnik Brčko distrikta BiH", broj: 3/23), Komisija
Odjeljenja je započela sa otvaranjem ponuda dana 19.4.2024. godine i konstatovala da je ponudu
dostavio jedan ponuđač. Pristupilo sc analizi i ocjeni dostavljene ponude — predračuna u skladu sa
uslovima utvrđenim Javnim pozivom za nabavku usluga hotelskog i sličnog smještaja za potrebe
zaposlenika na službenom putu, obuci, seminarima i si. u toku 2024. godine (objedinjena nabavka
lotovi 1-29), broj: 13-002419/23, akt broj: 02-1533ST-0028/23 od 26.12.2023. godine. Komisija je na
osnovu uvida u dostavljenu dokumentaciju sačinila Izvještaj o analizi, ocjeni i rangiranju ponuda, broj:
13-002419/23 od 19.4.2024. godine i istim konstatovala da je ponuđač dostavio traženu dokumentaciju
registraciju o obavljanju djelatnosti, odnosno daje ponuđač kvalifikovan, te da je iznos naveden u
predračunu ponudi u okviru procijenjene vrijednosti date u Odluci o pokretanju postupka za
predmetnu nabavku, odnosno da je ponuda prihvatljiva. Komisija je dala preporuku o izboru
najpovoljnijeg ponuđača: Hotel „Festival" Sarajevo.
POUKA O PRAVNOM LIJEKU:
Protiv ove odluke zainteresovane strane imaju pravo žalbe ugovornom organu dostavljanjem žalbe u
najmanje tri primjerka u Odjeljenje za stručne i administrativne poslove, Pododjeljenje za javne
nabavke Vlade Brčko distrikta BiH, u roku od 30 dana od objave obavještenja o dodjeli ugovora.
Na osnovu člana 17. stav (2) Zakona o Vladi Brčko distrikta Bosne i Hercegovine - prečišćeni
tekst („Službeni glasnik Brčko distrikta BiH", broj: 27/23), u skladu s članom K. Zakona o javnim
nabavkama („Službeni glasnik BiH", broj: 39/14 i 59/22), Pravilnikom o postupku dodjele ugovora o
uslugama iz Aneksa II Zakona ojavnim nabavkama („Službeni glasnik Bosne i Hercegovine" broj:
2/23) i Izvještaja o analizi, ocjeni i rangiranju ponuda, broj: 13-002419/23 od 22. 4. 2024. godine, na
prijedlog Odjeljenja za zdravstvo i ostale usluge, gradonačelnik Brčko distrikta Bil I donosi
ODLUKU
() IZBORU NAJPOVOLJNIJEG PONUĐAČA
Član 1.
U provedenom postupku po posebnom režimu za neprioritetne usluge za nabavku usluga hotelskog
smještaja za jednog zaposlenika Odjeljenja za zdravstvo i ostale usluge u periodu od 14. 5. do 17. 5.
2024. godine u Dubrovnik. Republika Hrvatska, a za potrebe Odjeljenja za zdravstvo i ostale usluge
(Lot 4), izabran je najpovoljniji ponuđač kojem se dodjeljuje ugovor.
Naziv najpovoljnijeg ponuđača je: Centar za razvoj poslovnih sistema i edukacija
„INTERQUALITY" d. o. o. Sarajevo.
Vrijednost ugovora sa uračunatim PDV-om iznosi 660,96 KM (slovima: šeststotinašezdeset i 96/100
KM).
Član 2.
Postupak je proveden na osnovu Odluke o pokretanju postupka javne nabavke broj: 13-002419/23, akt
broj: 01.1-1528ZN-0024/23 od 3. 11. 2023. godine i akt broj: 01.1-1528ZN-0026/23 od 13. 11. 2023.
godine, Javnog poziva za nabavku usluga hotelskog i sličnog smještaja za potrebe zaposlenika na
službenom putu, obuci, seminarima i si. u toku 2024. godine (objedinjena nabavka lotovi 1-29), broj:
13-002419/23, akt broj: 02-1533ST-0028/23 od 26. 12. 2023. godine. Izvještaja komisije o analizi,
ocjeni i rangiranju ponuda, broj: 13-002419/23 od 22. 4. 2024. godine, specifikacije usluga i ponude
najpovoljnijeg ponuđača.
Član 3.
Finansiranje navedene nabavke će se vršiti iz tekućeg budžeta Brčko distrikta BiH za 2024. godinu,
organizacioni kod 19010001 i ekonomski kod 613100.
Član 4.
Ova odluka stupa na snagu danom donošenja i objavit će se u „Službenom glasniku Brčko distrikta
BiH".
Obrazloženje
U skladu s članom 4. stav (5) Instrukcije o organizaciji i internom postupanju u postupcima javnih
nabavki u Brčko distriktu BiH („SI. glasnik Brčko distrikta BiH", broj: 3/23) Komisija u ime
Odjeljenja za zdravstvo i ostale usluge započela je s otvaranjem ponude dana 22. 4. 2024. godine i
konstatovala da je ponudu dostavio jedan ponuđač. Pristupilo se analizi i ocjeni dostavljene ponude -
predračuna u skladu s uslovima utvrđenim Javnim pozivom za nabavku usluga hotelskog i sličnog
smještaja za potrebe zaposlenika na službenom putu, obuci, seminarima i si. u toku 2024. godine
(objedinjena nabavka lotovi 1-29). broj: 13-002419/23. akt broj: 02-1533ST-0028/23 od 26. 12. 2023.
godine. Komisija je na osnovu uvida u dostavljenu dokumentaciju sačinila Izvještaj o analizi, ocjeni i
rangiranju ponuda, broj: 13-002419/23 od 22. 4. 2024. godine i istim konstatovala da je ponuđač
dostavio traženu dokumentaciju - registraciju o obavljanju djelatnosti, odnosno da je ponuđač
kvalifikovan, te da je iznos naveden u predračunu - ponudi u okviru procijenjene vrijednosti date u
Odluci o pokretanju postupka za predmetnu nabavku, odnosno da je prihvatljiv. Komisija je dala
preporuku o izboru najpovoljnijeg ponuđača — Centar za razvoj poslovnih sistema i edukacija
„INTERQUALITY" d. o. o. Sarajevo, čija je vrijednost ponude 660.96 KM s uračunatim iznosom
PDV-a.
POUKA O PRAVNOM LIJEKU
Protiv ove odluke zainteresovane strane imaju pravo žalbe ugovornom organu dostavljanjem žalbe u
najmanje tri primjerka u Odjeljenje za stručne i administrativne poslove. Pododjeljenje za javne
nabavke Vlade Brčko distrikta BiH u roku od 30 dana od objave oba ještenja o dodjeli ugovora.
Broj predmeta: 13-002419/23
Broj akta: 01.1-1528ZN-089/24
Datum. 16. 4. 2024.. godine
Na osnovu člana 17. stav (2) Zakona o Vladi Brčko distrikta Bosne i Hercegovine - prečišćeni tekst
(„Službeni glasnik Brčko distrikta BiH" broj: 27/23), u skladu sa članom 8. Zakona o javnim
nabavkama („Službeni glasnik BiH", broj: 39/14 i 59/22), Pravilnikom o postupku dodjele ugovora o
uslugama iz Aneksa II Zakona o javnim nabavkama („Službeni glasnik BiH" broj: 2/23)
i Izvještaja o analizi, ocjeni i rangiranju ponuda, broj: 13-002419/23 od 16.4.2024. godine,
na prijedlog Odjeljenja za evropske integracije imeđunarodnu saradnju, gradonačelnik Brčko distrikta
BiH donosi
ODLUKU
O IZBORU NAJPOVOLJNIJEG PONUĐAČA
Član I.
U provedenom postupku za nabavku društvenih i drugih posebnih usluga iz Aneksa II - usluga
hotelskog smještaja za potrebe dva zaposlenika Odjeljenja za evropske integracije i medunarodnu
saradnju, u periodu od 22. do 24. aprila 2024. godine u Mostaru, za potrebe Odjeljenja za evropske
integracije i međunarodnu saradnju (Lot 24), izabran je najpovoljniji ponuđač kojem se dodjeljuje
ugovor.
Naziv najpovoljnijeg ponuđača je: Hotel „Mostar" d.o.o. Mostar.
Vrijednost ugovora sa uračunatim PDV-om iznosi: 480,00 KM.
Član 2.
Postupak je proveden na osnovu Odluke o pokretanju postupka javne nabavke broj:
13-002419/23 (broj akta: 01.1-1528ZN-0024/23 od 3.11.2023. godine i broj akta: 01.I-1528ZN-
0026/23 od 13.1 1.2023. godine), Javnog poziva za nabavku usluga hotelskog i sličnog smještaja za
potrebe zaposlenika na službenom putu, obuci, seminarima i si. u toku 2024. godine (objedinjena
nabavka lotovi 1-29), broj: 13-002419/23, broj akta: 02-1533ST-0028/23 od 26.12.2023. godine,
Izvještaja komisije o analizi, ocjcni i rangiranju ponuda, broj: 13-002419/23 od 16.4.2024. godine,
specifikacije usluga i ponude najpovoljnijeg ponuđača.
Član 3.
Finansiranje navedene nabavke će se vršiti iz tekućeg budžeta Brčko distrikta BiH za fiskalnu 2024.
godinu, organizacioni kod 31030001, ekonomski kod 613100.
Član 4.
Ova odluka stupa na snagu danom donošenja.
Obrazloženje
U skladu sa članom 4 stav (5) Instrukcije o organizaciji i internom postupanju u postupcima javnih
nabavki u Brčko distriktu BiH („Službeni glasnik Brčko distrikta BiH", broj: 3/23), Komisija
Odjeljenja je dana 16.4.2024. godine započela sa otvaranjem ponude i konstatovala da je ponudu
dostavio jedan ponuđač. Pristupljeno je analizi i ocjeni dostavljene ponude predračuna u skladu sa
uslovima utvrđenim Javnim pozivom za nabavku usluga hotelskog i sličnog smještaja za potrebe
zaposlenika na službenom putu, obuci, seminarima i si. u toku 2024. godine (objedinjena nabavka
lotovi 1-29), broj: 13-002419/23, akt broj: 02-1533ST-0028/23 od 26.12.2023. godine. Komisija je na
osnovu uvida u dostavljenu dokumentaciju sačinila Izvještaj o analizi, ocjeni i rangiranju ponuda, broj:
13-002419/23 od 16.4.2024. godine i istim konstatovala da je ponuđač dostavio traženu dokumentaciju
- registraciju o obavljanju djelatnosti, odnosno daje ponuđač kvalifikovan. te da je iznos naveden u
predračunu ponudi u okviru procijenjene vrijednosti date u Odluci o pokretanju postupka za
predmetnu nabavku, odnosno da je ponuda prihvatljiva. Komisija je dala preporuku o izboru
najpovoljnijeg ponuđača: „I lotel „Mostar" d.o.o. Mostar.
POUKA O PRAVNOM LIJEKU:
Protiv ove odluke zainteresovane strane imaju pravo žalbe ugovornom organu dostavljanjem žalbe u
najmanje tri primjerka u Odjeljenje za stručne i administrativne poslove, Pododjeljenje za javne
nabavke Vlade Brčko distrikta BiH , u roku od 30 dana od objave obavještenja o dodjeli ugovora.