Bosna i Hercegovina
BRČKO DISTRIKT
BOSNE I HERCEGOVINE
GRADONAČELNIK
Broj predmeta: 13-002419/23
Broj akta: 01.1-1528ZN-184/24
Datum, 15. 7. 2024.. godine
Mjesto, Brčko
Na osnovu člana 17. stav (2) Zakona o Vladi Brčko distrikta Bosne i Hercegovine - prečišćeni tekst („Službeni glasnik Brčko distrikta BiH" broj: 27/23), člana 8. Zakona o javnim nabavkama („Službeni glasnik BiH", broj: 39/14 i 59/22), člana 4. stav (1) Pravilnika o postupku dodjele ugovora o uslugama iz Aneksa II Zakona o javnim nabavkama („Službeni glasnik BiH" broj: 2/23) i Izvještaja o analizi, ocjeni i rangiranju ponuda, broj: 13-002419/23 od 15.7.2024. godine, na prijedlog Odjeljenja za evropske integracije imeđunarodnu saradnju, gradonačelnik Brčko distrikta BiH donosi
ODLUKU
O IZBORU NAJPOVOLJNIJEG PONUĐAČA
Član 1.
U provedenom postupku javne nabavke društvenih i drugih posebnih usluga iz Aneksa II. Zakona o javnim nabavkama - nabavka usluga hotelskog smještaja za potrebe jednog zaposlenika Odjeljenja za evropske integracije i međunarodnu saradnju, u periodu 16-17. juli 2024. godine, u Sarajevu, a za potrebe Odjeljenja za evropske integracije i međunarodnu saradnju (Lot 24), izabran je najpovoljniji ponuđač kojem se dodjeljuje ugovor.
Naziv najpovoljnijeg ponuđača: „VIOLETA" d.o.o. Grude - Podružnica Sarajevo - Hotel Colors Inn Sarajevo.
Vrijednost ugovora sa uračunatim PDV-om iznosi: 215,14 KM.
Član 2.
Postupak je proveden na osnovu Odluke o pokretanju postupka javne nabavke broj: 13-002419/23 (broj akta: 01.1-1528ZN-0024/23 od 3.11.2023. godine i broj akta: 01.1-1528ZN- 0026/23 od 13.11.2023. godine), Javnog poziva za nabavku usluga hotelskog i sličnog smještaja za potrebe zaposlenika na službenom putu, obuci, seminarima i si. u toku 2024. godine (objedinjena nabavka lotovi 1-29), broj: 13-002419/23, broj akta: 02-1533ST-0028/23 od 26.12.2023. godine, Izvještaja komisije o analizi, ocjeni i rangiranju ponuda, broj: 13-002419/23 od 15.7.2024. godine, specifikacije usluga i ponude najpovoljnijeg ponuđača.
Član 3.
Finansiranje navedene nabavke će se vršiti iz tekućeg budžeta Brčko distrikta BiH za fiskalnu 2024. godinu, organizacioni kod 31020001, ekonomski kod 613100.
Član 4.
Ova odluka stupa na snagu danom donošenja.
Obrazloženje
U skladu sa članom 4 stav (5) Instrukcije o organizaciji i internom postupanju u postupcima javnih nabavki u Brčko distriktu BiH („Službeni glasnik Brčko distrikta BiH", broj: 3/23), Komisija Odjeljenja je započela sa otvaranjem ponuda dana 15.7.2024. godine i konstatovala da je ponudu dostavio jedan ponuđač. Pristupilo se analizi i ocjeni dostavljene ponude - predračuna u skladu sa
uslovima utvrđenim Javnim pozivom za nabavku usluga hotelskog i sličnog smještaja za potrebe zaposlenika na službenom putu, obuci, seminarima i si. u toku 2024. godine (objedinjena nabavka lotovi 1-29), broj: 13-002419/23, akt broj: 02-1533ST-0028/23 od 26.12.2023. godine. Komisija je na osnovu uvida u dostavljenu dokumentaciju sačinila Izvještaj o analizi, ocjeni i rangiranju ponuda, broj: 13-002419/23 od 15.7.2024. godine i istim konstatovala da je ponuđač dostavio traženu dokumentaciju - registraciju o obavljanju djelatnosti, odnosno da je ponuđač kvalifikovan, te da je iznos naveden u predračunu - ponudi u okviru procijenjene vrijednosti date u Odluci o pokretanju postupka za predmetnu nabavku, odnosno da je ponuda prihvatljiva. Komisija je dala preporuku o izbom najpovoljnijeg ponuđača: „VIOLETA" d.o.o. Grude - Podružnica Sarajevo - Hotel Colors Inn Sarajevo.
POUKA O PRAVNOM LIJEKU:
Protiv ove odluke zainteresovane strane imaju pravo žalbe ugovornom organu dostavljanjem žalbe u najmanje tri primjerka u Odjeljenje za stručne i administrativne poslove, Pododjeljenje za javne nabavke Vlade Brčko distrikta BiH, u roku od 30 dana od objave obavještenja o dodjeli ugovora.