Bosna i Hercegovina
BRČKO DISTRIKT
BOSNE I HERCEGOVINE
GRADONAČELNIK
Broj predmeta: 13-002419/23
Broj akta: 01.1-1528ZN-195/24
Datum, 26. 7. 2024. godine
Mjesto, Brčko
Na osnovu člana 17. stav (2) Zakona o Vladi Brčko distrikta Bosne i Hercegovine („Službeni glasnik Brčko distrikta BiH", broj: 27/23 - prečišćeni tekst i 23/24), člana 8. i člana 70. Zakona o javnim nabavkama BiH („Službeni glasnik BiH", broj: 39/14 i 59/22), člana 4. stav (1) Pravilnika o postupku dodjele ugovora o uslugama iz Aneksa II Zakona o javnim nabavkama („Službeni glasnik Bosne i Hercegovine", broj: 2/23), Izvještaja o analizi, ocjeni i rangiranju ponuda broj predmeta: 13- 002419/23, broj: 17-05-115/24 od 16. 7. 2024. godine, na prijedlog Ureda koordinatora Brčko distrikta BiH pri Vijeću ministara BiH, gradonačelnik Brčko distrikta BiH donosi
ODLUKU O IZBORU NAJPOVOLJNIJEG PONUĐAČA
Član 1.
U provedenom postupku po posebnom režimu iz Aneksa II Zakona o javnim BiH za nabavku usluga hotelskog smještaja za potrebe četiri zaposlenika Ureda koordinatora Brčko distrikta BiH pri Vijeću ministara BiH u Neumu (hotel Grand Neum), Bosna i Hercegovina (Lot 23), izabran je najpovoljniji ponuđač kojem se dodjeljuje ugovor.
Naziv najpovoljnijeg ponuđača je: „GRAND HOTEL NEUM", Zagrebačka br. 2, Neum BiH.
Vrijednost ugovora iznosi 2.244,00 KM s uračunatim PDV-om.
Član 2.
(1) Vrsta postupka je postupak javne nabavke s ugovorom na čiju dodjelu se primjenjuje poseban režim (član 8. i Aneks II Zakona o javnim nabavkama BiH).
(2) Postupak je proveden na osnovu Odluke o pokretanju postupka javne nabavke broj: 13-002419/23, akt broj: 01.1-1528ZN-0024/23 od 3. 11. 2023. godine i Odluke o izmjeni i dopuni Odluke o pokretanju postupka javne nabavke broj: 13-002419/23, akt broj: 01.1-1528ZN-0026/23 od 13. 11. 2023. godine, Javnog poziva za nabavku usluga hotelskog i sličnog smještaja za potrebe zaposlenika na službenom putu, obuci, seminarima i si. u toku 2024. godine (objedinjena nabavka lotovi 1-29), broj: 13-002419/23 od 26. 12. 2023. godine i Izvještaja o analizi, ocjeni i rangiranju ponuda broj: 13- 002419/23, broj akta: 17-05-115/24 od 16. 7. 2024. godine, specifikacije usluga i predračuna - ponude najpovoljnijeg ponuđača.
Član 3.
Sredstva za ftnansiranje navedene nabavke su osigurana u Budžetu za 2024. godinu, organizacioni kod 28010001, ekonomski kod 613100.
Član 4.
Ova odluka stupa na snagu danom donošenja i bit će objavljena u „Službenom glasniku Brčko distrikta BiH".
Obrazloženje
U skladu s članom 4. stav (5) Instrukcije o organizaciji i internom postupanju u postupcima javnih nabavki u Brčko distriktu BiH („Službeni glasnik Brčko distrikta BiH", broj 3/23), Komisija Ureda koordinatora Brčko distrikta BiH pri Vijeću ministara BiH započela je s otvaranjem ponude dana 16. 7. 2024. godine i konstatovala da je ponudu dostavio jedan ponuđač. Pristupilo se analizi i ocjeni dostavljene ponude - predračuna u skladu s uslovima utvrđenim Javnim pozivom za nabavku usluga hotelskog i sličnog smještaja za potrebe zaposlenika na službenom putu, obuci, seminarima i si. u toku 2024. godine (objedinjena nabavka lotovi 1-29), broj: 13-002419/23, broj akta: 02-1533ST-0028/23 od 26. 12. 2023. godine.
Komisija je na osnovu uvida u dostavljenu dokumentaciju sačinila Izvještaj o analizi, ocjeni i rangiranju ponuda, broj predmeta: 13-002419/23, broj akta: 17-05-115/24 od 16. 7. 2024. godine i konstatovala da je ponuđač dostavio traženu dokumentaciju - registraciju o obavljanju djelatnosti, odnosno da je ponuđač kvalifikovan, te da je iznos naveden u predračunu - ponudi u okviru procijenjene vrijednosti date u Odluci o pokretanju postupka za predmetnu nabavku, odnosno da je ponuda prihvatljiva. Komisija je dala preporuku o izboru najpovoljnijeg ponuđača „Grand hotel Neum", Zagrebačka 2, Neum, BiH, s ukupnom vrijednošću ponude u iznosu od 2.244,00 KM s uračunatim PDV-om.
POUKA O PRAVNOM LIJEKU: Protiv ove odluke zainteresovane strane imaju pravo žalbe ugovornom organu dostavljanjem žalbe u najmanje tri primjerka u Odjeljenje za stručne i administrativne poslove, Pododjeljenje za javne nabavke Vlade Brčko distrikta BiH, u roku od 30 dana od objave obavještenja o dodjeli ugovora.