Broj predmeta: 13-002419/23
Broj akta 01.1-1528ZN-200/24
Datum, 15.8.2024 . godine
Mjesto, Brčko
Na osnovu člana 17. stav (2) Zakona o Vladi Brčko distrikta Bosne i llcrcegovinc - prečišćcni tekst („Službeni glasnik Brčko distrikta BiH" broj: 27/23), u skladu sa članom 8. Zakona o javnim nabavkama („Službeni glasnik Bill", broj: 39/14 i 59/22), Pravilnikom o postupku dodjeleu govora o uslugama iz Aneksa II Zakona o javnim nabavkama („Službcni glasnik Bosne i Hercegovine" broj: 2/23) i Izvještaja o anali/i. ocjeni i rangiranju ponuda, broj: 13.9-04.1-1247-5/23 od 14.8.2024. godine, na prijedlog Direkcije za finansije Brčko distrikta BiH, gradonačelnik Brčko distrikta BiH donosi
ODLUKU
O IZBORU NAJPOVOLJNIJEG PONUĐAČA
Član 1.
U provedenom postupku za nabavku društvenih i drugih posebnih usluga iz Aneksa 11 - usluga hotclskog smještaja za potrebe šest zaposlenika Direkcije za finansije u periodu od 1 1.9.-13.9.2024. godine, u Neumu (Hotel Grand Hotel Neum), a za potrebe Direkcije za finansije (Lot 13), izabran jc najpovoljniji ponudač kojcm sc dodjcljuje ugovor.
HTP „NEUM", GRAND HOTEL NEUM
Vrijcdnost ugovora sa uračunatim PDV-om iznosi: 1.704,00 KM.
Član 2.
I'ostupak je proveden na osnovu Odluke o pokretanju postupka javne nabavke broj: 13-002419/23 (broj akta: 01.1 -1528ZN-0024/23 od 3.11.2023. godinc i broj akta: 01.1-1528ZN-0026/23 od 13.1 1.2023. godine), Javnog poziva za nabavku usluga hotelskog i sličnog smještaja za potrcbc zaposlenika na službenom putu, obuci, seminarima i sl. u toku 2024. godine (objedinjcna nabavka lotovi 1-29). broj: 13-002419/23, broj akta: 02-1533ST-0028/23 od 26.12.2023. godine, lzvještaja komisije o analizi, ocjcni i rangiranju ponuda, broj: 13.9-04.1-1247-5/23 od 14.8.2024. godine, specifikacije usluga i ponudc najpovoljnijeg ponudača.
Član 3.
Finansiranje navedene nabavkc ćc sc vršiti iz tckućcg budžeta Brčko distrikta Bill za fiskalnu 2024. godinu, 16010001 - Ured direktora Direkcije za finansije, 16030001 Trezor i 16040001 - Poreska uprava, ekonomski kod 613100
Član 4.
Ova odluka stupa na snagu danom donošcnja.
Obrazloženje
J skladu sa članom 4 stav (5) Instrukcijc o organizaciji i internom postupanju u postupcima javnih nabavki u Brčko distriktu BiH („Službcni glasnik Brčko distrikta Bill", broj: 3/23), Komisija Direkcije za finansije započela jc sa otvaranjem ponude dana 28.5.2024. godinc i konstatovala da je ponudu dostavio jedan ponudač. Pristupilo se analizi i ocjcni dostavljcne ponudc predračuna u skladu sa uslovima utvrdcnim Javnim pozivom za nabavku usluga hotelskog i sličnog smještaja za potrebc zaposlcnika na službenom putu, obuci, seminarima i sl. u toku 2024. godinc (objedinjena nabavka lotovi 1-29), broj: 13-002419/23, akt broj: 02-1533ST-0028/23 od 26.12.2023. godinc. Komisija je na osnovu uvida u dostavljcnu dokumcntaciju sačinila lzvještaj o analizi, ocjeni i rangiranju ponuda, broj: 13.9-04.1-1247-5/23 od 14.8.2024. godine i istim konstatovala da je ponudač dostavio traženu dokumcntaciju registraciju o obavljanju djelatnosti, odnosno da jc ponudač kvalifikovan. tc da jc iznos naveden u predračunu ponudi u okviru procijenjenc vrijcdnosti date u Odluci o pokretanju postupka za prcdmetnu nabavku, odnosno da jc ponuda prihvatljiva. Komisija je dala preporuku o izboru najpovoljnijeg ponudača: HTP „NEUM", GRAND HOTEL NEUM.
POUKA U PRAVNOM LIJEKU:
Protiv ove odluke zaintcrcsovanc stranc imaju pravo žalbe ugovornom organu dostavljanjem žalbe u najmanjc tri primjcrka u Odjeljenje za stručne i administrativnc poslove, Pododjeljenje za javne nabavkc Vladc Brčko distrikta BiH, u roku od 30 dana od objavc obavjcštenja o dodjcli ugovora.