25.09.2024.
odluka-o-izboru-13-002419-23-214-24
Broj predmcla: 13-002419/23
Brojakta: 01.1-1528ZN-214/24
Datum, 5. 9. 2024.. godine
Mjesto, Brčko
Na osnovu člana 17. stav (2) Zakona o Vladi Brčko distrikta Bosne i Ilcrccgovinc („Službcni glasnik Brčko distrikta BiH" broj: 27/23 - prečišćeni tekst i 23/24), člana 8. Zakona o javnim nabavkama („Službeni glasnik BiH", broj: 39/14 i 59/22), člana 4. stav (1) Pravilnika o poslupku dodjele ugovora o uslugama iz Aneksa II Zakona o javnim nabavkama („Službeni glasnik BiH" broj: 2/23) i Izvještaja o analizi, ocjeni i rangiranju ponuda, broj: 13-002419/23 od 5.9.2024. godinc, na prijedlog Odjeljenja za evropskc integracije imedunarodnu saradnju, gradonačelnik Brčko distrikta Bill donosi
O D L U K U O IZBORU NAJPOVOLJNIJEG PONUĐAČA
Član 1.
U provcdenom postupku javne nabavke društvenih i drugih posebnih usluga iz Aneksa II. Zakona o javnim nabavkama - nabavka usluga hotelskog smještaja za potrebe dva zaposlenika Odjeljenja zа evropske integracije i medunarodnu saradnju, u periodu 12-13. septcmbar 2024. godine, u Sarajevu (BiH), a za potrebe Odjeljenja za evropske integracije i međunarodnu saradnju (Lot 24), izabran jc najpovoljniji ponuđač kojcm sc dodjeljuje ugovor.
Naziv najpovoljnijeg ponudača: „МАХХ INŽINJERING" d.o.o. Sarajevo - Boutique Bristol Hotel.
Vrijcdnost ugovora sa uračunatim PDV-om iznosi: 308,00 KM.
Član 2.
Postupak je proveden na osnovu Odluke o pokretanju postupka javne nabavke broj: 13-002419/23 (broj akta: 01.1 -1528ZN-0024/23 od 3.11.2023. godinc i broj akta: 01.1-1528ZN-0026/23 od 13.11.2023. godine), Javnog poziva za nabavku usluga hotelskog i sličnog smjcštaja za potrebe zaposlenika na službcnom putu, obuci, seminarima i sl. u toku 2024. godinc (objedinjena nabavka lotovi 1-29), broj: 13-002419/23, broj akta: 02-1533ST-0028/23 od 26.12.2023. godine, Izvještaja komisije o analizi, ocjeni i rangiranju ponuda, broj: 13-002419/23 od 5.9.2024. godine, specifikacije usluga i ponude najpovoljnijeg ponudača.
Član 3.
Pinansiranje navedene nabavkc ćc sc vršiti iz tckućcg budžeta Brčko distrikta Bill za fiskalnu 2024. godinu, organizacioni kod 31010001, ekonomski kod 613100.
Član 4.
Ova odluka stupa na snagu danom donošenja.
Obrazloženje
U skladu sa članom 4 stav (5) Instrukcije o organizaciji i internom postupanju u postupcima javnih nabavki u Brčko distriktu Bill („Službcni glasnik Brčko distrikta BiH", broj: 3/23), Komisija Odjeljenja je započela sa otvaranjem ponuda dana 5.9.2024. godinc i konstatovala da jc ponudu dostavio jedan ponudač. Pristupilo se analizi i ocjeni dostavljene ponude - predračuna u skladu sa uslovima utvrđenim Javnim pozivom za nabavku usluga hotelskog i sličnog smještaja za potrcbc zaposlenika na službenom putu, obuci, seminarima i sl. u toku 2024. godine (objedinjena nabavka lotovi 1-29), broj: 13-002419/23, akt broj: 02-1533ST-0028/23 od 26.12.2023. godinc. Komisija jc na osnovu uvida u dostavljenu dokumentaciju sačinila lzvještaj o analizi, ocjcni i rangiranju ponuda, broj: 13-002419/23 od 5.9.2024. godinc i istim konstatovala da je ponuđač dostavio traženu dokumentaciju - registraciju o obavljanju djelatnosti, odnosno da jc ponudač kvalifikovan, tc da je iznos naveden u predračunu - ponudi u okviru procijenjene vrijednosti datc u Odluci o pokrctanju postupka za predmctnu nabavku, odnosno da je ponuda prihvatljiva. Komisija je dala prcporuku o izboru najpovoljnijeg ponudača: „МАХХ INŽINJERTNG" d.o.o. Sarajevo - Boutique Bristol Hotel.
POUKA O PRAVNOM LIJEKU:
Protiv ovc odlukc zainteresovane stranc imaju pravo žalbc ugovornom organu dostavljanjcm žalbc u najmanje tri primjerka u Odjeljenje za stručne i administrativne poslove, Pododjcljcnjc za javne nabavkc Vladc Brčko distrikta BiH, u roku od 30 dana od objave obavještenja o dodjeli ugovora.