25.09.2024.
13-002419/23
01 1-1528ZN-228/24 13. 9. 2024. godine Brčko
Na osnovu člana 17. stav (2) Zakona o Vladi Brčko distrikta Bosne i Hercegovine („Službeni glasnik Brčko distrikta BiH", broj: 27/23 - prečišćeni tekst i 23/24), člana 8. i člana 70. Zakona o javnim nabavkama BiH („Službeni glasnik BiH", broj: 39/14, 59/22 i 50/24), člana 4. stav (1) Pravilnika o postupku dodjele ugovora o uslugama iz Aneksa II Zakona o javnim nabavkama („Službeni glasnik Bosne i Hercegovine" broj: 2/23), Zahtjeva za izradu Odluke o izboru najpovoljnijeg ponudača broj prcdmeta: 13-002419/23 od 11. 9. 2024. godine i Odluke o odobravanju službenog putovanja u inostranstvo broj predmeta: 13-002511/24, broj akta: 01.1-1528ZN-001/24 od 10. 9. 2024. godine, gradonačelnik Brčko distrikta BiH donosi
ODLUKU O IZBORU NAJPOVOLJNIJEG PONUDAČA
Član 1.
(1) U provedenom postupku po posebnom režimu iz Aneksa II Zakona o javnim nabavkama Bill za nabavku usluga hotelskog smještaja za zaposlenicu Ureda gradonačelnika u Briselu (Belgija), u pcriodu od 18. do 20. 9. 2024. godine (Lot 1), izabran je najpovoljniji ponudač kojem se dodjeljuje ugovor.
Naziv najpovoljnijeg ponudača je: „Dinamik Tours" d. o. o. Brčko.
(2) Vrijednost ugovora za smještaj 1 (jedne) osobe u hotelu „Thon Hotel Brussels City Centre" je 779,00 KM s uračunatim PDV-om.
Član 2.
(1) Vrsta postupka je postupak javne nabavke s ugovorom na čiju dodjclu se primjenjuje poseban režim (član 8. i Aneks II Zakona o javnim nabavkama BiH).
(2) Postupak je proveden na osnovu Odluke o pokretanju postupka javne nabavke broj: 13-002419/23, akt broj: 01.1-1528ZN-0024/23 od 3. 11. 2023. godine i Odluke o izmjeni o dopuni Odluke o pokretanju postupka javnc nabavke broj: 13-002419/23, akt broj: 01.1-1528ZN-0026/23 od 13. II. 2023. godine, Javnog poziva za nabavku usluga hotelskog i sličnog smještaja za potrebc zaposlenika na službenom putu, obuci, seminarima i sl. u toku 2024. godine (objedinjena nabavka lotovi 1-29), broj: 13-002419/23 od 26. 12. 2023. godine, Zahtjeva za izradu Odluke o izboru najpovoljnijeg ponudača broj: 13-002419/23 od 11.9. 2024. godine i Odluke o odobravanju službcnog putovanja u inostranstvo broj predmcta: 13-002511/24, broj akta: 01.1-1528ZN-001/24 od 10. 9. 2024. godine, specifikacijc usluga i ponude najpovoljnijeg ponudača.
Član 3.
Sredstva za finansiranje navedene nabavke su osigurana u Budžetu za 2024. godinu, organizacioni kod 11070001 - Kabinet koordinatora za reformu javne uprave i ekonomski kod 613100 Putni troškovi.
Član 4.
Ova odluka stupa na snagu danom donošenja i bit će objavljena u „Službenom glasniku Brčko distrikta BiH".
Obrazloženje
U skladu s članom 4. stav (5) Instrukcije o organizaciji i internom postupanju u postupcima javnih nabavki u Brčko distriktu BiH (..Službeni glasnik Brčko distrikta BiH", broj 3/23) službenik koji je provodio postupak javne nabavke u Uredu gradonačelnika je Zahtjevom za izradu odlukc o izboru najpovoljnijeg ponudača broj predmeta: 13-002413/29 od 11. 9. 2024. godine konstatovao da jc ponuda dostavljena od strane ponudača: „Dinamik Tours" d. o. o. Brčko. Uz navedeni Zahtjev, a na osnovu Odluke o pokrctanju postupka javne nabavke broj: 13-002419/23, akt broj: 01.1-1528ZN-0024/23 od 3. 11. 2023. godine i Odluke o izmjeni o dopuni Odluke o pokretanju postupka javne nabavke broj: 13-002419/23, akt broj: 01.1-1528ZN-0026/23 od 13. 11. 2023. godinc i Javnog poziva 13-002419/23 od 26. 12. 2024. godine, dostavljen jc predračun od „Dinamik Tours" d. o. o. Brčko za uslugu hotelskog smještaja broj: AV-06-09-24 od 10. 9. 2024. godine, kao i aktuelnog Izvoda iz sudskog registra. Iz navedenog zahtjeva za izradu Odluke o izboru najpovoljnijeg ponudača proizilazi da je iznos naveden u predračunu - ponudi u okviru procijenjene vrijednosti date u Odluci o pokretanju postupka za predmetnu nabavku. odnosno da je prihvatljiv.
Na osnovu dostavljene ponude ponudača, Zahtjevom je konstatovano da je ukupna procijenjena vrijednost nabavkc za smještaj 1 (jedne) osobe iznosi 779,00 KM s uračunatim PDV-om, kao i da se u skladu s kriterijem najniže cijene ugovor dodijeli: „Dinamik Tours" d. o. o. Brčko.
POUKA O PRAVNOM LIJEKU: Protiv ove odluke zainteresovane strane imaju pravo žalbe ugovornom organu dostavljanjem žalbe u najmanje tri primjerka u Odjeljenje za stručne i administrativne poslove, Pododjeljenje za javne nabavke Vladc Brčko distrikta BiM, u roku od 30 dana od objave obavještenja o dodjeli ugovora.