8.10.2024.
13-002419/23
01.1-1528zn-241/24 26. 9. 2024.. godine Brčko
Na osnovu člana 17. stav (2) Zakona o Vladi Brčko distrikta BiH („Službeni glasnik Brčko distrikta BiH", broj 27/23 - prečišćeni tekst), u skladu s članom 8. Zakona o javnim nabavkama („Službeni glasnik BiH", broj: 39/14 i 59/22), Pravilnika o postupku dodjele ugovora o uslugama iz Aneksa II Zakona o javnim nabavkama („Službeni glasnik BiH", broj: 2/23) i Izvještaja o analizi, ocjeni i rangiranju ponuda broj: 13-002419/23 (broj akta: 07-1531AH-240/24) od 26.09.2024. godine, na prijedlog Odjeljenja za obrazovanje, gradonačelnik Brčko distrikta BiH, donosi:
ODLUKU
O IZBORU NAJPOVOLJNIJEG PONUĐAČA
Član 1.
U provedenom postupku po posebnom režimu za neprioritetne usluge za nabavku usluga hotelskog smještaja za dvije (2) osobe u periodu od 09.10.2024. godine do 11.09.2024. godine u Banja Luku, a za potrebe Odjeljenja za obrazovanje Vlade Brčko distrikta BiH, izabran je najpovoljniji ponuđač kojem se dodjeljuje ugovor.
Naziv najpovoljnijeg ponuđača je: "Hotel Tanja" sp Banja Luka
Vrijednost ugovora sa uračunatim PDV-om iznosi: 186,00 KM.
Član 2.
Postupak je proveden na osnovu Odluke o pokretanju postupka javne nabavke broj: 13-002419/23 od 03.11.2023. godine, Odluke o izmjeni i dopuni Odluke o pokretanju postupka javne nabavke broj: 13-002419/23 od 13.11.2023. godine, Javnog poziva za nabavku usluga hotelskog i sličnog smještaja za potrebe zaposlenika na službenom putu, obuci, seminarima i sl. u toku 2024. godine broj: 13-002419/23 od 26.12.2023. godine, specifikacije usluga i ponude najpovoljnijeg ponuđača.
Član 3.
Finansiranje navedene nabavke će se vršiti iz tekućeg budžeta Brčko distrikta BiH za 2024. godinu, organizacioni kod 20030001, ekonomski lcod 613100.
Obrazloženje
U Izvještaju o analizi, ocjeni i rangiranju ponuda broj: 13-002419/23 (broj akta: 07-1531AH-240/24) od 26.09.2024. godine konstatovano je da je ponudu dostavio jedan ponuđač "Hotel Tanja" sp Banja Luka koji je dostavio traženu dokumentaciju - Kopiju Aktuelnog izvoda iz sudskog registra, te da je iznos naveden u ponudi - predračunu broj: 56./2024. od 26.09.2024. godine u okvim procijenjene vnjednosti date u odluci o pokretanju postupka za predmetnu nabavku, odnosno da je prihvatljiv, te je data preporuka o izboru ponuđača.
Pouka o pravnom lijeku:
Protiv ove odluke zainteresovane strane imaju pravo podnijeti pismenu žalbu ugovornom organu dostavljanjem žalbe u najmanje tri primjerka u Odjeljenje za stručne i administrativne poslove, Pododjeljenje za javne nabavke Vlade Brčko distrikta BiH, u roku od 30 dana od objave obavještenja o dodjeli ugovora.