Broj predmeta: 13-002419/23
Brojakta: 01.1-1528ZN-0234/24
Datum, 19. 9. 2024.. godine
Mjesto, Brčko
Na osnovu člana 17. stav (2) Zakona o Vladi Brčko distrikta BiH ("Službeni glasnik Brčko distrikta BiH", broj 27/23 -prečišćeni tekst i 23/24), u skladu s članom 8. Zakona o javnim nabavkama ("Službeni glasnik BiH", broj: 39/14, 59/22 i 50/24), Pravilnika o postupku dodjele ugovora o uslugama iz Aneksa II Zakona o javnim nabavkama (Službeni glasnik BiH broj 2/23) i Izvještaja o analizi, ocjeni i rangiranju ponuda broj: 13-002419/23 (broj akta: 13-0167JH-0232/24) od 19.9.2024. godine, na prijedlog Odjeljenja za privredni razvoj, sport i kulturu, gradonačelnik Brčko distrikta BiH d o n o s i
ODLUKU
O IZBORU NAJPOVOLJNIJEG PONUĐAČA
Član 1.
U provedenom postupku po posebnom režimu za neprioritetne usluge za nabavku usluga hotelskog smještaja za 2 (dvije) osobe u periodu od 22.10.2024. godine do 25.10.2024. godine u Baškoj Vodi, R.Hrvatska, a za potrebe Odjeljenja za privredni razvoj, sport i kulturu Vlade Brčko distrikta BiH, izabran je najpovoljniji ponuđač lcojem se dodjeljuje ugovor.
Naziv najpovoljnijeg ponuđača je: „KVENTUM" d.o.o. Poslovno -edukativni centar, Sarajevo
Vrijednost ugovora bez PDV-a iznosi: 1.055,33 KM.
Član 2.
Postupak je proveden na osnovu Odluke o pokretanju postupka javne nabavke broj: 13-002419/23 od 03.11.2023.godine, Odluke o izmjeni i dopuni Odluke o pokretanju postupka javne nabavke broj 13-002419/23 od 13.11.2023. godine, Javnog poziva za nabavku usluga hotelskog i sličnog smještaja za potrebe zaposlenika na službenom putu, obuci, seminarima i sl. u toku 2024. godine broj: 13-002419/23 od 26.12.2023. godine, specifikacije usluga i ponude najpovoljnijeg ponuđača.
Član 3.
Finansiranje navedene nabavke će se vršiti iz tekućeg budžeta Brčko distrikta BiH za 2024. godinu, organizacioni kod 17010001, ekonomski kod 613100.
Obrazloženje
U Izvještaju o analizi, ocjeni i rangiranju ponuda broj: 13-002419/23 (broj akta: 13-0167JH-0232/24) od 19.9.2024. godine konstatovano je da je ponudu dostavio jedan ponuđač „KVENTUM" d.o.o. Poslovno - edukativni centar, Sarajevo koji je dostavio traženu dokumentaciju - registraciju o obavljanju djelatnosti: Rješenje o registraciji broj: 065-0-Reg-17-000507 od 9.2.2017. godine, odnosno da je ponuđač kvalifikovan, te da je iznos naveden u ponudi - predračunu broj: PRE-175/24 od 18.9.2024. godine u okviru procijenjene vrijednosti date u odluci o pokretanju postupka za predmetnu nabavku, odnosno da je prihvatljiv, te je data preporuka o izboru ponuđača.