23.10.2024.
Broj predmeta: 13-002419/23
Brojakta: 01.1-1528ZN-278/24
Datum, 11. 10. 2024. godine
Mjesto, Brčko
Na osnovu člana 17. stav (2) Zakona o Vladi Brčko distrikta Bosne i Hercegovine („Službeni glasnik Brčko distrikta BiH", broj: 27/23 - prečišćeni tekst i 23/24), člana 8. i člana 70. Zakona o javnim nabavkama BiH („Službeni glasnik BiH", broj: 39/14, 59/22 i 50/24), člana 4. stav (1) Pravilnika o postupku dodjele ugovora o uslugama iz Aneksa II Zakona o javnim nabavkama („Službeni glasnik Bosne i Hercegovine", broj 2/23), Zahtjeva za izradu Odluke o izboru najpovoljnijeg ponuđača broj predmeta: 13-002419/23 od 4. 10. 2024. godine, gradonačelnik Brčko distrikta BiH d o n o s i
ODLUKU O IZBORU NAJPOVOLJNIJEG PONUĐAČA
Član 1.
(1) U provedenom postupku po posebnom režimu iz Aneksa II Zakona o javnim nabavkama BiH za nabavku usluga hotelskog smještaja za 4 (četiri) zaposlenika Ureda gradonačelnika na službenom putovanju u Sarajevo, Bosna i Hercegovina radi učestvovanja na konferenciji: „SFERA 2024 - Otvori u građevinarstvu" u periodu od 22. do 23. 10. 2024. godine (Lot 1), izabran je najpovoljniji ponuđač kojem se dodjeljuje ugovor.
Naziv najpovoljnijeg ponuđača je: „Termalna Rivijera Ilidža" d. o. o. Sarajevo.
(2) Vrijednost ugovora za smještaj 4 (četiri) osobe u hotelu „Termalna Rivijera Uidža" d.o.o. Sarajevo u periodu od 22. do 23. 10. 2024. godine je 880,00 KM bez uračunatog PDV-a.
Član 2.
(1) Vrsta postupka je postupak javne nabavke s ugovorom na čiju dodjelu se primjenjuje poseban režim (član 8. i Aneks II Zakona o javnim nabavkama BiH).
(2) Postupak je proveden na osnovu Odluke o pokretanju postupka javne nabavke broj: 13-002419/23 akt broj: 01.1-1528ZN-0024/23 od 3. 11. 2023. godine i Odluke o izmjeni o dopuni Odluke o pokretanju postupka javne nabavke broj: 13-002419/23, akt broj: 01.1-1528ZN-0026/23 od 13. 11. 2023. godine, Javnog poziva za nabavku usluga hotelskog i sličnog smještaja za potrebe zaposlenika na službenom putu, obuci, seminarima i sl. u toku 2024. godine (objedinjena nabavka lotovi 1-29), broj: 13-002419/23 od 26. 12. 2023. godine, Zahtjeva za izradu Odluke o izboru najpovoljnijeg ponuđača broj: 13-002419/23 od 4. 10. 2024. godine, specifikacije usluga i ponude najpovoljnijeg ponudača.
Član 3.
Sredstva za finansiranje navedene nabavke su osigurana u Budžetu za 2024. godinu, organizacioni kod 11030001 - Inspektorat i ekonomski kod 613100 - Putni troškovi.
Član 4.
Ova odluka stupa na snagu danom donošenja i bit će objavljena u „Službenom glasniku Brčko distrikta BiH".
Obrazloženje
U skladu s članom 4. stav (5) Instrukcije o organizaciji i internom postupanju u postupcima javnih nabavki u Brčko distriktu BiH („Službeni glasnik Brčko distrikta BiH", broj 3/23) službenik koji je provodio postupak javne nabavke u Uredu gradonačelnika je Zahtjevom za izradu odluke o izboru najpovoljnijeg ponuđača broj predmeta 13-002419/29 od 4. 10. 2024. godine konstatovao da je ponuda dostavljena od strane ponuđača: „Termalna Rivijera Ilidža" d.o.o. Sarajevo.
Uz navedeni Zahtjev, a na osnovu Odluke o pokretanju postupka javne nabavke broj 13-002419/23, akt broj: 01.1-1528ZN-0024/23 od 3. 11. 2023. godine i Odluke o izmjeni o dopuni Odluke o pokretanju postupka javne nabavke broj 13-002419/23, akt broj 01.1-1528ZN-0026/23 od 13. 11. 2023. godine i Javnog poziva 13-002419/23 od 26. 12. 2024. godine, dostavljen je predračun od „Termalna Rivijera Ilidža" d.o.o Sarajevo za uslugu hotelskog smještaja broj 2024/1-10-269-3285 od 3. 10. 2024. godine i Rješenje broj 065-0-Reg-22-002613 od 22. 7. 2022. godine, Uvjerenje o upisu u Jedinstveni registar obveznika indirektnih poreza broj 04/1-17-1 -UPJR/1 -6047-2/12 od 13. 12. 2012. godine i Uvjerenje o poreznoj registraciji od 2. 10. 2022. godine Iz navedenog zahtjeva za izradu Odluke o izboru najpovoljnijeg ponuđača proizilazi da je dostavljena dokumentacija potpuna te da iznos naveden u predračunu - ponudi u okviru procijenjene vrijednosti date u Odluci o pokretanju postupka za predmetnu nabavku, odnosno daje prihvatljiv.
Na osnovu dostavljene ponude ponuđača, Zahtjevom je konstatovano da ukupna procijenjena vrijednost nabavke za smještaj 4 (četiri) osobe iznosi 880,00 KM bez uračunatog PDV-a, kao i da se u skladu s kriterijem najniže cijene ugovor dodijeli: „Termalna Rivijera Ilidža" d.o.o. Sarajevo.
POUKA O PRAVNOM LIJEKU: Protiv ove odluke zainteresovane strane imaju pravo žalbe ugovornom organu dostavljanjem žalbe u najmanje tri primjerka u Odjeljenje za stručne i administrativne poslove, Pododjeljenje za javne nabavke Vlade Brčko distrikta BiH, u roku od 30 dana od objave obavještenja o dodjeli ugovora.