Akta headerlogo

Paket Tender


480 KM + PDV / godišnje

Saznajte više

Paket Tender


480 KM + PDV / godišnje

Saznajte više

Objavljeno: 18.07.2025. 08:09

Izvor: Akta.ba, 17.07.2025.

Odluka o dodjeli sredstava za poticaj kroz mjeru Podrška uvođenju certifikata

Sažetak odluke o dodjeli ugovora

Ova odluka o dodjeli ugovora odnosi se na javnu nabavku: Odluka o dodjeli sredstava za poticaj kroz mjeru Podrška uvođenju certifikata. Ugovorni organ je Općina Ilidža. Datum objave je 18.07.2025. Odabrani ponuđač je MUJANIĆ d.o.o. Sarajevo. Vrijednost prihvaćene ponude iznosi 2.500,00 KM. Predmet nabavke klasifikovan je prema JRJN/CPV kodovima: 66171000-9(2) (Finansijski konsalting), 79130000-4 (Usluge vezane za pravnu dokumentaciju i sertifikate), 79900000-3 (Raznovrsne poslovne i srodne usluge) ...

Na ovoj stranici dostupni su odluka o dodjeli ugovora, podaci o ugovornom organu, odabranom ponuđaču, vrijednosti ugovora, predmetu nabavke, CPV kodovima i povezanim informacijama o ovoj javnoj nabavci.

Također možete pogledati Javni poziv privrednim subjektima za prijave za učešće u mjeri - Podrška uvođenju certifikata, originalni tender na osnovu kojeg je provedena nabavka, uključujući zahtjeve ugovornog organa, uslove za učešće i tehničke specifikacije.

17/07/2025

Na osnovu člana 90. Statuta Općine llidža (prečišćeni tekst - "Službene novine Kantona Sarajevo", broj: 33/10 i 18/16), člana 26. Pravilnika o korisnicima, uslovima i načinu ostvarivanja podsticaja za razvoj privrede ("Službene novine Kantona Sarajevo", broj: 23/23), u skladu sa Budžetom Općine llidža za 2025 godinu ("Službene novine Kantona Sarajevo", broj: 52/24), a na prijedlog Komisije za dodjelu poticajnih sredstava iz Budžeta Općine llidža kroz "Podršku uvođenja certifikata", Općinski načelnik donosi

ODLUKU

o dodjeli sredstava

I

Na osnovu utvrđene Liste aplikant, koji ispunjavaju uslove dodjeljuju se novčana sredstva za poticaj kroz mjeru "Podrška za uvođenje certifikata" refundiranjem troškova certificiranja proizvodnih procesa, proizvoda ili usluga u iznosu od 2.500,00 KM (dvijehiljadepetstotina i 00/100 KM) što je maksimalan iznos koji se može isplatiti u skladu sa Pravilnikom i Javnim pozivom za priložene certifikate koji su realizovani kod akreditovane agencije za certificiranje i to:

Red. Broj

Naziv aplikanta

Vrijednost certifikata

Iznos dodjeljenih sredstava

1.

„MUJANIĆ" d.o.o.

4.680,00 KM 1.807,78 KM

2.500,00 KM

U skladu sa članom 28. Pravilnika o korisnicima, uslovima, i načinu ostvarivanja podsticaja za razvoj privrede,Općinski načelnik zaključuje Ugovor sa korisnikom podsticajnih sredstava kojim se detaljnije regulišu prava i obaveze ugovornih strana.

Odluka stupa na snagu danom donošenja.

IV

Odluka o odobravanju poticajnih sredstava objavljuje se na oglasnoj ploči i zvaničnoj internet stranici Općine llidža.

OPĆINSKI NAČELNIK