Akta headerlogo

Paket Tender


480 KM + PDV / godišnje

Saznajte više

Paket Tender


480 KM + PDV / godišnje

Saznajte više

Objavljeno: 10.12.2025. 12:09

Izvor: Akta.ba, 09.12.2025.

Odluka o dodjeli sredstava za poticaj kroz mjeru Podršku uvođenju certifikata

Sažetak odluke o dodjeli ugovora

Ova odluka o dodjeli ugovora odnosi se na javnu nabavku: Odluka o dodjeli sredstava za poticaj kroz mjeru Podršku uvođenju certifikata. Ugovorni organ je Općina Ilidža. Datum objave je 10.12.2025. Odabrani ponuđač je AS Inspekt d.o.o. Sarajevo. Vrijednost prihvaćene ponude iznosi 936,00 KM. Predmet nabavke klasifikovan je prema JRJN/CPV kodovima: 66171000-9(2) (Finansijski konsalting), 79130000-4 (Usluge vezane za pravnu dokumentaciju i sertifikate), 79132000-8 (Pravne usluge vezane za sertifikate) ...

Na ovoj stranici dostupni su odluka o dodjeli ugovora, podaci o ugovornom organu, odabranom ponuđaču, vrijednosti ugovora, predmetu nabavke, CPV kodovima i povezanim informacijama o ovoj javnoj nabavci.

Također možete pogledati Javni poziv privrednim subjektima za prijave za učešće u mjeri - Podrška uvođenju certifikata, originalni tender na osnovu kojeg je provedena nabavka, uključujući zahtjeve ugovornog organa, uslove za učešće i tehničke specifikacije.

Na osnovu člana 90. Statuta Općine Ilidža (prečišćeni tekst -“Službene novine Kantona Sarajevo”, broj: 33/10 i 18/16), člana 26. Pravilnika o korisnicima, uslovima i načinu ostvarivanja podsticaja za razvoj privrede (“Službene novine Kantona Sarajevo”, broj: 23/23), u skladu sa Budžetom Općine Ilidža za 2025 godinu (“Službene novine Kantona Sarajevo”, broj: 52/24), a na prijedlog Komisije za dodjelu poticajnih sredstava iz Budžeta Općine Ilidža kroz ”Podršku uvođenja certifikata“ ,Općinski načelnik d o n o s i

O D L U K U

o dodjeli sredstava

I

Na osnovu utvrđene Liste aplikant, koji ispunjavaju uslove dodjeljuju se novčana sredstva za poticaj kroz mjeru “Podrška za uvođenje certifikata“ refundiranjem troškova certificiranja proizvodnih procesa, proizvoda ili usluga u iznosu od 936,00 KM (devetstotinatridesetšest i 00/100 KM) što je 50% iznosa priloženog cetrifikata koji se može isplatiti u skladu sa Pravilnikom i Javnim pozivom za priložene certifikate koji su realizovani kod akreditovane agencije za certificiranje i to:

Red. Broj Naziv aplikanta Vrijednost certifikata Iznos dodjeljenih sredstava

1. „AS INSPEKT“ d.o.o. 1.872,00 KM 936,00 KM

II

U skladu sa članom 28. Pravilnika o korisnicima, uslovima, i načinu ostvarivanja podsticaja za razvoj privrede,Općinski načelnik zaključuje Ugovor sa korisnikom podsticajnih sredstava kojim se detaljnije regulišu prava i obaveze ugovornih strana.

III

Odluka stupa na snagu danom donošenja.

IV

Odluka o odobravanju poticajnih sredstava objavljuje se na oglasnoj ploči i zvaničnoj internet stranici Općine Ilidža.