Akta headerlogo

Paket Tender


480 KM + PDV / godišnje

Saznajte više

Paket Tender


480 KM + PDV / godišnje

Saznajte više

Objavljeno: 15.03.2024 09:12

Izvor: Akta.ba, 15.03.2024

Javni poziv nezaposlenim osobama da se prijave za učešće u programu zapošljavanja doktora medicine, doktora veterine i doktora stomatologije

Sažetak obavještenja o nabavci

Ova stranica sadrži obavještenje o javnoj nabavci. Predmet nabavke je Javni poziv nezaposlenim osobama da se prijave za učešće u programu zapošljavanja doktora medicine, doktora veterine i doktora stomatologije. Ugovorni organ je JAVNA USTANOVA SLUŽBA ZA ZAPOŠLJAVANJE KANTONA SARAJEVO. CPV klasifikacije su 66171000-9(2) (Finansijski konsalting), 79600000-0(5) (Odabir kandidata za zaposlenje, pronalaženje osoblja), 79611000-0 (Pronalaženje posla, zaposlenje) i druge. Rok za dostavljanje ponuda je 29.03.2024.

Na stranici su dostupni uslovi za učešće, zahtjevi ugovornog organa, dokumentacija i druge informacije o postupku. Povezane izmjene, ispravke, aukcije, poništenja i dodjele ugovora prikazuju se kada su dostupne.

Postupak javne nabavke je završen dodjelom ugovora. Datum dodjele je 12.06.2024, a odabrani ponuđači su PZU HIRURŠKA POLIKLINIKA KARABEG Sarajevo, Stomatološka Ordinacija Sulejmanagić Sarajevo, Pso Moj Stomatolog Dr Malik Hadžimešić Ilidža, Privatna Stomatološka Ordinacija Sa Zubotehničkim Laboratorijem Top Tim vl. Jerlagić Mersiha Sarajevo, PZU Poliklinika Srce Sarajeva, ZDRAVSTVENA USTANOVA ALEA-Dr.KANDIĆ Sarajevo poslovna jednica AGC Sarajevo, SMILE DESIGN VL.MEHIĆ SEID i SVP POŽEGIĆ VL POŽEGIĆ NERMIN. Za detaljne informacije o rezultatu postupka i odabranom ponuđaču pogledajte: Lista poslodavaca sa nezaposlenim osobama koji ispunjavaju uslove za učešće u Programu zapošljavanja doktora medicine, doktora veterine i doktora stomatologije.

Bosna i Hercegovina

Federacija Bosne i Hercegovine

KANTON SARAJEVO

Javna ustanova "Služba za zapošljavanje Kantona Sarajevo" Sarajevo

S A R A J E V O

 

Javna ustanova „Služba za zapošljavanje Kantona Sarajevo" Sarajevo, u skladu sa članom 9. stav 2. Zakona o posredovanju u zapošljavanju i socijalnoj sigurnosti nezaposlenih osoba u Kantonu Sarajevo („Službene novine Kantona Sarajevo", br. 4/04, 29/09 i 18/13), te Programa mjera za podsticaj zapošljavanja i održavanja više stope zaposlenosti i poboljšanja strukture zaposlenih u Kantonu Sarajevo u 2024. godini broj:02-04-7734-42.1/24, utvrđen Zaključkom Vlade Kantona Sarajevo broj: 02-04-7734-42/24 od 07.03.2024.godine, o b j a v lj u j e;

 

JAVNI POZIV NEZAPOSLENIM OSOBAMA

DA SE PRIJAVE ZA UČEŠĆE U PROGRAMU ZAPOŠLJAVANJA DOKTORA MEDICINE, DOKTORA VETERINE I DOKTORA STOMATOLOGIJE

 

I             

U cilju realizacije Programa mjera za podsticaj zapošljavanja i održavanja više stope zaposlenosti i poboljšanje strukture zaposlenih u Kantonu Sarajevo u 2024. godini, Javna ustanova „Služba za zapošljavanje Kantona Sarajevo" Sarajevo (u daljem tekstu: Služba), poziva nezaposlene doktore medicine, doktore veterine i doktore stomatologije koji su prijavljeni na evidenciju nezaposlenih u Kantonu Sarajevo da prijave za učešće u Programu zapošljavanja doktora medicine, doktora veterine i doktora stomatologije u struci kod poslodavaca sa područja Kantona Sarajevo.

Cilj Programa zapošljavanja doktora medicine, doktora veterine i doktora stomatologije (u daljem tekstu: Program) je kraće trajanje nezaposlenosti doktora medicine, doktora veterine i doktora stomatologije te njihovo zapošljavanje u struci i stvaranje pretpostavke za dugoročno zaposlenje.

 

II            

Služba će poslodavcima koji budu obuhvaćeni ovim programom, mjesečno, 12 mjeseci, refundirati sredstva u ukupnom iznosu od 2000,00 KM, po novouposlenoj osobi iz ciljne skupine. Svi drugi troškovi padaju na teret poslodavca.

 

III          

Pravo učešća u Programu imaju nezaposleni doktori medicine, doktori veterine i doktori stomatologije, prijavljeni na evidenciju nezaposlenih u Kantonu Sarajevo.

 

IV          

Nezaposlene osobe koje ispunjavaju uslove iz člana III Javnog poziva, dužne su u Službi preuzeti Vaučer za posao i pronaći poslodavca koji će ih zaposliti u struci i kojem predaju Vaučer za posao na dalje postupanje.

Poslodavci koji žele učestvovati u Programu dužni su:

1. podnijeti aplikaciju u roku predviđenom u javnom pozivu,

2. uz aplikaciju u orginalu ili ovjerenoj fotokopiji priložiti:

•rješenje o registraciji u Kantonu Sarajevo (za pravna lica koja su u skladu sa Zakonom obavezna izvršiti upis u sudski registar,aktuelni izvod iz sudskog registra poslodavca ne smije biti stariji od 60 dana od dana podnošenja aplikacije),

•uvjerenje o izmirenim obavezama po osnovu poreza i doprinosa ne starije od 60 dana od dana prijave na javni poziv (izdat od strane Porezne uprave Federacije Bosne i Hercegovine),

•Vaučer/e za posao popunjen od strane nezaposlene osobe/a i poslodavca, U Programu ne mogu učestvovati:

1. Poslodavci koji redovno ne izmiruju obaveze uplate javnih prihoda, osim u slučaju kad poslodavac ima potpisan ugovor sa Poreznom upravom Federacije Bosne i Hercegovine o uplati duga na rate u kom slučaju je poslodavac dužan dostaviti potvrdu Porezne uprave Federacije Bosne i Hercegovine ili uvjerenje da poslodavac vrši uplate po potpisanom ugovoru,

2. Poslodavci koji nemaju nijednog radnika ili osobu prijavljenu na penzijsko - invalidsko osiguranje.

 

V            

Poslodavci korisnici Programa dužni su u radnom odnosu zadržati postojeći broj radnika koji su imali u momentu podnošenja zahtjeva, uvećan za broj sufinansiranih osoba, osim u slučajevima odlazaka u penziju postojećih radnika i raskida ugovora o radu na zahtjev radnika, a do okončanja ugovora o sufinansiranju.

Izuzetno, odredbe prethodnog stava ovog člana ne odnose se na poslodavce iz javnog sektora.

 

VI          

Poslodavcu se neće sufinansirati zapošljavanje osoba koje je već zapošljavao, a kojima je prestao radni odnos kod tog poslodavca u posljednja 3 mjeseca do dana objave javnog poziva za ovaj program.

 

VII         

Javni poziv za Program ostaje otvoren do utroška sredstava, a najduže 6 mjeseci od dana objave uz mogućnost prekida i prije isteka 6 mjeseci, a odobravanje aplikacija po Programu vršit će se prema vremenu i redosljedu zaprimanja na protokolu Službe.

Služba će sa poslodavcima koji budu obuhvaćeni Programom, zaključiti ugovore kojima će biti regulisana sva prava i obaveze ugovornih strana u skladu sa Programom.

Poslodavci mogu odmah nakon podnošenja aplikacije zaposliti osobe sa vaučera na vlastitu odgovornost i teret, a refundacija sredstava teče od dana potpisivanja ugovora o sufinansiranju, te poslodavcima korisnicima programa može se omogučiti zapošljavanje jedne zamjenske osobe ukoliko je prvobitno zaposlena osoba samoinicijativno raskinula ugovor o radu. 

Rok za realizaciju Programa je 18 mjeseci od dana potpisivanja pojedinačnih ugovora, uključujući i eventualne anekse ugovora.

 

VIII

Obrasci za podnošenje Aplikacija i Vaučeri za posao mogu se dobiti u Službi u Odjeljenju za podsticajne mjere zapošljavanja, ulica Đoke Mazalića 3, kancelarija br.15/I, općinskim biroima ili preuzeti sa web stranice Službe www.szks.ba.

Nepotpuni i neblagovremeni zahtjevi neće se uzeti u razmatranje, a Služba neće vršiti povrat zaprimljene dokumentacije.

 

IX           

Rezultati ovog javnog poziva biće objavljeni na web stranici Službe.

 

X            

Aplikacije sa potrebnom dokumentacijom, podnose se neposredno ili preporučeno putem pošte Javnoj ustanovi „Služba za zapošljavanje Kantona Sarajevo" Sarajevo, ulica Đoke Mazalića broj 3, u zatvorenoj koverti sa napomenom: „Za Program zapošljavanja doktora medicine, doktora veterine i doktora stomatologije".

Dodatne informacije mogu se dobiti u Odjeljenju za podsticajne mjere zapošljavanja, kancelarija broj 15/I i na broj telefona 033/ 569-108.