Broj: JN1-03-16-7-31-14/20
Sarajevo, 19.1.2023.
Na osnovu čl. 69. stav (2) tačka a) i 70. st. (1), (2), (4) i (6) Zakona o javnim nabavkama ("Službeni glasnik BiH" broj: 39/14 i 59/22), i Poglavlja Ш. stav 3. Odluke o organizaciji Sekretarijata Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine ("Službeni glasnik BiH", br. 92/05 i 63/08) na prij edlog Komisij e za nabavku iz Zapisnika sa izvj eštaj em i preporukom broj: JN1-03-16-7-31 - 13/20 od 16.1.2023.godine u postupku nabavke radova na sanaciji krovnog pokrivača na zgradi Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine, Kolegij Sekretarijata Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine, donosi
ODLUKU
O PONIŠTENJU POSTUPKA NABAVKE
I.
Prihvata se preporuka Komisije za nabavke iz Zapisnika broj: JN1-03-16-7-31-13/2 od 16.1.2023. i poništava se postupak nabavke radova na sanaciji krovnog pokrivača na zgradi Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine, provođen putem otvorenog postupka, jer nije dostavljena nijedna ponuda u određenom krajnjem roku.
II.
Ova odluka objavit će se na web stranici ugovornog organa www.parlament.ba, shodno čl. 70. stav (6) Zakona o javnim nabavkama.
III.
Ova Odluka stupa na snagu danom donošenja.
O b r a z l o ž e n j e
Postupak javne nabavke pokrenut je Odlukom o pokretanju postupka javne nabavke broj: JN1- 03-16-7-31/20 od 30.11.2020. i Izmjena Odluke o pokretanju postupka javne nabavke broj: JN1-03-16-7-31-10/20 od 9.11.2022. Javna nabavke provedena je putem Otvorenog postupka.
Procijenjena vrijednost javne nabavke radova na sanaciji krovnog pokrivača na zgradi Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine je 815.061,53 KM bez uključenog PDV-a odnosno 953.622,00 KM sa PDV-om.
Obavještenje o nabavci broj: 166-1-3-40-3-51/22, objavljeno je na Portalu javnih nabavki dana 23.11.2022. i u „Službenom glasniku BiH" broj: 77/22, od 28.11.2022. Komisija za javne nabavke imenovana je Rješenjem Kolegija Sekretarijata broj: JN1-03-16- 7-31-1/20 od 25.5.2021.
Komisija za javnu nabavku je dostavila Kolegiju Sekretarijata Zapisnik sa izvještajem i preporukom, broj: JN1-03-16-7-31-13/2 od 16.1.2023. godine u kojem je utvrđeno da u ostavljenom krajnjem roku, nije dostavljena nijedna ponuda i da se postupak nabavke radova na sanaciji krovnog pokrivača na zgradi Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine
okonča donošenjem Odluke o poništenju postupka nabavke iz razloga člana 69. stav (2) tačka a) Zakona o javnim nabavakama, jer jer nije dostavljena nijedna ponuda u određenom krajnjem roku.
Kolegij Sekretarijata Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine prihvatio je prijedlog Komisije za nabavke o poništenju postupka nabavke, te odlučio kao u dispozitivu odluke.
Pravna pouka:
Protiv ove odluke može se izjaviti žalba Ugovornom organu u pisanoj formi direktno ili preporučenom poštanskom pošiljkom u roku od 10 (deset) dana od dana prijema ove odluke u dovoljnom broju primjeraka, koji ne može biti manji od 3 (tri).