JP CESTE FEDERACIJE BBH
Broj: 01-02.1-5759-6/25
Datum: 1£.07.2025. godine
Na osnovu člana 70. Zakona o javnim nabavkama (Službeni glasnik BiH broj 39/14, 59/22 i 50/24) i Pravilnika o javnim nabavkama JP Ceste Federacije BiH d.o.o. Sarajevo (Ugovorni organ), u skladu sa preporukom Komisije za nabavke Uprava donosi:
ODLUKU
o poništavan ju postupka javne nabavke
Poništava se otvoreni postupak javne nabavke radova: Rekonstrukcija raskrsnice na M4. ulaz u Gračanicu, objavljen na portalu e-nabavke dana 09.06.2025. godine.
Obrazloženje
U skladu sa članom 18. Zakona o javnim nabavkama (..Službeni Glasnik BiH" br. 39/14, 59/22 i 50/24), JPCFBiH (Ugovorni organ) je pokrenuo otvoreni postupak javne nabavke koji je objavljen na portalu E- nabavke dana 09.06.2025. godine.
Do utvrđenog roka pristigle su 3 (tri) ponude, i to:
1. JATA GROUP d.o.o. Srebrenik 1.465.544,01 KM bez PDV-a 1.714.686,49 KM sa PDV-om
2. ROADING d.o.o. Gračanica 1.442.502,42 KM bez PDV-a 1.687.727,83 KM sa PDV-om
3. BALEGEM d.o.o. Gradačac 1.454.365,00 KM bez PDV-a 1.701.607,04 KM sa PDV-om
Analizom primljenih ponuda Komisija je. u svom Izvještaju br. 01-02.1-5759-4/25 od 04.07.2025. godine konstatovala da cijene svih zaprimljenih ponuda prelaze planirana, odnosno obezbijedena novčana sredstva ugovornog organa za nabavku, te su u smislu člana 2. tačka 1). podtačka 2) Zakona o javnim nabavkama („Službeni Glasnik BiH" br. 39/14, 59/22 i 50/24) neprihvatljive.
Cijeneći navedeno. Komisija za nabavke je konstatovala da postoje uslovi za poništavan je postupka nabavke iz člana 69. stav (2) tačka e) ZJN-a, jer cijene svili prihvatljivih ponuda su znatno veće od obezbijedenih sredstava za predmetnu nabavku.
Na osnovu prijedloga Komisije, ovlašteni organ je donio odluku kao u dispozitivu.
Pravna pouka:
Protiv ove Odluke može se izjaviti žalba, najkasnije u roku od 10 (deset) dana od dana prijema ove Odluke.
Žalba se izjavljuje Uredu za razmatranje žalbi Bosne i Hercegovine puteni ugovornog organa u pisanoj formi direktno ili preporučenom poštanskom pošiljkom na adresu ugovornog organa. Žalba se podnosi u najmanje 3 (tri) primjerka.