750-1-3-30-4-196/25
ODJELJAK I: UGOVORNI ORGAN
I 1. Podaci o ugovornom organu
Naziv JAVNO PREDUZEĆE "PUTEVI REPUBLIKE SRPSKE" DRUŠTVO SA OGRANIČENOM
ODGOVORNOŠĆU BANJA LUKA
IDB/JIB 4401723780003
Kontakt osoba Milica Grujić
Adresa Trg Republike Srpske 8
Poštanski broj 78000 Banja Luka (sp)
Općina/Grad Banja Luka (Banja Luka)
Telefon (051) 334-500
Faks (051) 334-545
Elektronska pošta javnenabavke@putevirs.com
Internet adresa www.putevirs.com
I 2. Vrsta ugovornog organa, nivo i glavna djelatnost
I 2.a. Vrsta
Pravno lice iz člana 4. stav (1) tačka b) ZJN
I 2.b. Nivo
Entitetski nivo,Republika Srpska
I 2.c. Djelatnost
Ostalo
I 3. Zajednička nabavka
Ne
I 4. Nabavka u ime drugih ugovornih organa?
Ne
ODJELJAK II: PREDMET UGOVORA
II 1. Vrsta ugovora
Radovi, Izgradnja cijele građevine ili njenih dijelova, građevinarstvo, Gradnja autoputeva, cesta, aerodroma i
sportskih objekata
II 2. Podjela na lotove
Ne
II 3. Da li se namjeravao zaključiti okvirni sporazum?
Ne
II 4. Opis
II 4.a. Naziv predmeta ugovora
''Izgradnja dodatne trake za spora vozila na magistralnom putu MI-114 (stara oznaka M-19), dionica Podromanija -
Sumbulovac, prevoj Romanija, FAZA 1-1: Uspon iz smjera Podromanije, u dužini od 1.871 m'', referenca 040/25
II 4.b. Kratak opis predmeta ugovora
Izgradnja dodatne trake za spora vozila na magistralnom putu MI-114 (stara oznaka M-19), dionica Podromanija -
Sumbulovac, prevoj Romanija, FAZA 1-1: Uspon iz smjera Podromanije, u dužini od 1.871 m.
II 4.c. Jedinstveni rječnik javne nabavke (JRJN)
| Glavni rječnik | ||
|---|---|---|
| Kod | Opis | |
| Glavni predmet | 45233124-4 | Građevinski radovi na magistralnom putu |
II 5. Podaci o Sporazumu o javnoj nabavci
II 5.a. Da li je ugovor obuhaćen Sporazumom o javnoj nabavci (GPA)?
Ne
II 6. Ukupna količina ili obim ugovora
Prema predmjeru radova iz T.D.
II 7. Mjesto isporuke roba ili izvršenja usluga ili izvođenja radova
Magistralni put MI-114 (stara oznaka M-19), dionica Podromanija - Sumbulovac, prevoj Romanija, FAZA 1-1: Uspon
iz smjera Podromanije, u dužini od 1.871 m.
II 9. Trajanje ugovora ili rok izvršenja
36 (tridesetšest) mjeseci.
ODJELJAK III: POSTUPAK
III 1. Vrsta postupka
Otvoreni postupak
III 4. Kriterijumi za dodjelu ugovora
Najniža cijena
III 5. Da li se namjeravala koristiti e-aukcija?
Da
III 6. Da li je objavljeno prethodno informaciono obavještenje?
Ne
III 8. Da li je objavljeno obavještenje o uspostavljanju sistema kvalifikacije?
Ne
ODJELJAK IV: RAZLOG PONIŠTENJA
Dokazivi razlozi koji su izvan kontrole ugovornog organa i koji se nisu mogli predvidjeti u vrijeme pokretanja
postupka javne nabavke.:
Kancelarija za razmatranje žalbi je Rješenjem broj JN2-01-07-1-1746-10/25 od 03.12.2025. godine poništila
tendersku dokumentaciju i obavještenje o nabavci broj 750-1-3-30-3-66/25 od 13.06.2025. godine.
ODJELJAK V: DODATNE INFORMACIJE
V 1. Datum poništenja
03.12.2025.