Bosna i Hercegovina
Federacija Bosne i Hercegovine
KANTON SARAJEVO
Ministarstvo unutrašnjih poslova
Uprava policije
Broj: 02-11-4-9057-7
Datum: 24 -03- 2023
Na osnovu člana 110. Zakona o javnim nabavkama Bosne i Hercegovine („Službeni glasnik BiH", broj 39/14 i 59/22), člana 23. stav (3), tačka c) i člana 24. stav (2) i (3) Zakona o unutrašnjim poslovima Kantona Sarajevo („Službene novine Kantona Sarajevo", broj 1/16, 26/19 i 31/19 i 39/20), člana 218. i člana 219. Zakona o upravnom postupku („Službene novine FBiH", broj 2/98 i 48/99 i 61/22), postupajući po žalbi "Dermal R" d.o.o. Kotor Varoš, zamjenik policijskog komesara, donosi:
ZAKLJUČAK
Obustavlja se postupak „Nabavka dijelova uniforme za policijske službenike MUP-a Kantona Sarajevo, Lot 7 - Zimske čizme i Lot 8 - Taktičke čizme za sve vremenske uslove", koji se provodi putem otvorenog postupka, pokrenut Odlukom, broj 02-11-4-9057/22, od 29.12.2022. godine, zbog žalbe ponuđača "Dermal R" d.o.o. Kotor Varoš, izjavljene na Tendersku dokumentaciju, broj 02-11-4-9057, do okončanja žalbenog postupka.
Obrazloženje
Dana 30.12.2022. godine Ugovorni organ je na osnovu Odluke, broj 02-1 i-4-9057/22, od 29.12.2022. godine, Obavještenjem o nabavci, broj 16475-1-1-68-3-116/22, od 30.12.2022. godine i Ispravkom obavještenja o nabavci, broj 16475-1-1-68-8-68/23, od 07.03.2023. godine, pokrenuo otvoreni postupak „Nabavka dijelova uniforme za policijske službenike MUP-a Kantona Sarajevo Lot 7 - Zimske čizme i Lot 8 - Taktičke čizme za sve vremenske uslove".
Ponuđač "Dermal R" d.o.o. Kotor Varoš je dana 21.03.2023. godine, putem preporučene pošte, poslao žalbu na tendersku dokumentaciju, koja je zaprimljena dana 22.03.2023. godine.
Primjenom odredbi člana 110. Zakona, odlučeno je kao u dispozitivu.
POUKA O PRAVNOM LIJEKU
Protiv ovog zaključka dopuštena je žalba Kancelariji za razmatranje žalbi Bosne i Hercegovine, u roku od 5 dana od dana dostavljanja ovog zaključka.