1253-1-1-21-3-35/25
ODJELJAK I: UGOVORNI ORGAN
I 1. Podaci o ugovornom organu
Naziv NEZAVISNI OPERATOR SISTEMA U BOSNI I HERCEGOVINI
IDB/JIB 4200777780003
Kontakt osoba/Služba za kontakt Mirza Dizdarević
Adresa Hifzi Bjelevca 17
Poštanski broj 71000 Sarajevo (bhp)
Općina/Grad Ilidža
Telefon (033) 720-461
Faks (033) 720-405
Elektronska pošta a.redzep@nosbih.ba
Internet adresa www.nosbih.ba
I 3. Adresa za prijem ponuda/zahtjeva za učešće
Kao pod I 1.
I 4. Adresa za dodatne informacije
Kao pod I 1.
I 5. Vrsta ugovornog organa, nivo i glavna djelatnost
I 5.a. Vrsta
Pravno lice iz člana 4. stav (1) tačka b) ZJN
I 5.b. Nivo
Državni nivo
I 5.c. Djelatnost
Ostalo
I 6. Zajednička nabavka
Ne
I 7. Nabavka u ime drugih ugovornog organa?
Ne
ODJELJAK II: PREDMET UGOVORA
II 1. Vrsta ugovora
Robe, Kupovina
II 2. Podjela na lotove
Da
II 2.a. Broj lotova
12
II 2.b. Ponude se mogu dostaviti za
Svi lotovi
II 3. Da li se namjerava zaključiti okvirni sporazum?
Da
II 3.a. Broj ponuđača sa kojima će se zaključiti okvirni sporazum
Jedan ponuđač
II 3.c. Procijenjena ukupna vrijednost okvirnog sporazuma bez PDV-a u KM
87675000,00
II 4. Opis
II 4.a. Naziv predmeta okvirnog sporazuma
Nabavka električne energije za pokrivanje gubitaka u prijenosnom sistemu BiH za 2026. godinu
II 4.b. Kratak opis predmeta okvirnog sporazuma
Nabavka električne energije za pokrivanje gubitaka u prijenosnom sistemu BiH za 2026. godinu
II 4.c. Jedinstveni rječnik javne nabavke (JRJN)
| Glavni rječnik | ||
|---|---|---|
| Kod | Opis | |
| Glavni predmet | 09000000-3 | Naftni proizvodi, gorivo, električna energija i ostali izvori energije |
| Dodatni predmet(i) | 09310000-5 | Električna energija |
II 5. Podaci o Sporazumu o javnoj nabavci
II 5.a. Da li je ugovor obuhvaćen Sporazumom o javnoj nabavci (GPA)?
Ne
ODJELJAK III: PRAVNE, EKONOMSKE I TEHNIČKE INFORMACIJE
III 1. Da li se zahtijeva garancija za ponudu?
Ne
III 2. Da li se zahtijeva garancija za izvršenje ugovora?
Ne
III 4. Ograničenja za učešće
Obavezni uslovi za učešće iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama, a dokazi definisani detaljno u tenderskoj dokumentaciji.
III 5. Sposobnost za obavljanje profesionalne djelatnosti
Kao u tenderskoj dokumenjtaciji
III 7. Tehnička ili profesionalna sposobnost
Kao u tenderskoj dokumenjtaciji
III 9. Rezervisan ugovor
Ne
ODJELJAK IV: POSTUPAK
IV 1. Vrsta postupka
Otvoreni postupak
IV 2. Kriterij za dodjelu ugovora
Najniža cijena
IV 3. Rok za preuzimanje tenderske dokumentacije
03.12.2025.
IV 4. Provođenje postupka elektronskim putem?
Ne
IV 5. Da li se namjerava koristiti e-aukcija?
Da
IV 6. Da li je objavljeno prethodno informacijsko obavještenje?
Ne
IV 7. Rok za prijem ponuda/zahtjeva za učešće
Datum i vrijeme 08.12.2025. 11:00
IV 8. Rok za otvaranje ponuda
Adresa i mjesto otvaranja ponuda Hifzi Bjelevca 17, Sarajevo
Datum i vrijeme 08.12.2025. 11:30
ANEKS B
Broj lota
1
I Opis
I 1. Naziv predmeta okvirnog sporazuma
Nabavka električne energije za pokrivanje gubitaka u prijenosnom sistemu BiH za mjesec januar 2026. godine
I 2. Kratak opis predmeta okvirnog sporazuma
Nabavka električne energije za pokrivanje gubitaka u prijenosnom sistemu BiH za mjesec januar 2026. godine
II Jedinstveni rječnik javne nabavke (JRJN)
| Glavni rječnik | ||
|---|---|---|
| Kod | Opis | |
| Glavni predmet | 09310000-5 | Električna energija |
III Ukupna količina ili obim okvirnog sporazuma
Kao u tenderskoj dokumentaciji
III 1. Procijenjena ukupna vrijednost okvirnog sporazuma bez PDV-a u KM
8925000,00
III 2. Trajanje okvirnog sporazuma
1 Mjesec(i)
V Mjesto isporuke roba ili izvršenja usluga ili izvođenja radova
Elektroenergetski prijenosni sistem BiH
VII Rok za preuzimanje tenderske dokumentacije
Rok za preuzimanje tenderske 03.12.2025.
dokumentacije
VIII Rok za prijem ponuda/zahtjeva za učešće
Datum i vrijeme 08.12.2025. 11:00
IX Rok za otvaranje ponuda
Datum i vrijeme 08.12.2025. 11:30
ANEKS B
Broj lota
2
I Opis
I 1. Naziv predmeta okvirnog sporazuma
Nabavka električne energije za pokrivanje gubitaka u prijenosnom sistemu BiH za mjesec februar 2026. godine
I 2. Kratak opis predmeta okvirnog sporazuma
Nabavka električne energije za pokrivanje gubitaka u prijenosnom sistemu BiH za mjesec februar 2026. godine
II Jedinstveni rječnik javne nabavke (JRJN)
| Glavni rječnik | ||
|---|---|---|
| Kod | Opis | |
| Glavni predmet | 09310000-5 | Električna energija |
III Ukupna količina ili obim okvirnog sporazuma
Kao u tenderskoj dokumentaciji
III 1. Procijenjena ukupna vrijednost okvirnog sporazuma bez PDV-a u KM
7087500,00
III 2. Trajanje okvirnog sporazuma
1 Mjesec(i)
V Mjesto isporuke roba ili izvršenja usluga ili izvođenja radova
Elektroenergetski prijenosni sistem BiH
VII Rok za preuzimanje tenderske dokumentacije
Rok za preuzimanje tenderske 03.12.2025.
dokumentacije
VIII Rok za prijem ponuda/zahtjeva za učešće
Datum i vrijeme 08.12.2025. 11:00
IX Rok za otvaranje ponuda
Datum i vrijeme 08.12.2025. 11:30
ANEKS B
Broj lota
3
I Opis
I 1. Naziv predmeta okvirnog sporazuma
Nabavka električne energije za pokrivanje gubitaka u prijenosnom sistemu BiH za mjesec mart 2026. godine
I 2. Kratak opis predmeta okvirnog sporazuma
Nabavka električne energije za pokrivanje gubitaka u prijenosnom sistemu BiH za mjesec mart 2026. godine
II Jedinstveni rječnik javne nabavke (JRJN)
| Glavni rječnik | ||
|---|---|---|
| Kod | Opis | |
| Glavni predmet | 09310000-5 | Električna energija |
III Ukupna količina ili obim okvirnog sporazuma
Kao u tenderskoj dokumentaciji
III 1. Procijenjena ukupna vrijednost okvirnog sporazuma bez PDV-a u KM
8137500,00
III 2. Trajanje okvirnog sporazuma
1 Mjesec(i)
V Mjesto isporuke roba ili izvršenja usluga ili izvođenja radova
Elektroenergetski prijenosni sistem BiH
VII Rok za preuzimanje tenderske dokumentacije
Rok za preuzimanje tenderske 03.12.2025.
dokumentacije
VIII Rok za prijem ponuda/zahtjeva za učešće
Datum i vrijeme 08.12.2025. 11:00
IX Rok za otvaranje ponuda
Datum i vrijeme 08.12.2025. 11:30
ANEKS B
Broj lota
4
I Opis
I 1. Naziv predmeta okvirnog sporazuma
Nabavka električne energije za pokrivanje gubitaka u prijenosnom sistemu BiH za mjesec april 2026. godine
I 2. Kratak opis predmeta okvirnog sporazuma
Nabavka električne energije za pokrivanje gubitaka u prijenosnom sistemu BiH za mjesec april 2026. godine
II Jedinstveni rječnik javne nabavke (JRJN)
| Glavni rječnik | ||
|---|---|---|
| Kod | Opis | |
| Glavni predmet | 09310000-5 | Električna energija |
III Ukupna količina ili obim okvirnog sporazuma
Kao u tenderskoj dokumentaciji
III 1. Procijenjena ukupna vrijednost okvirnog sporazuma bez PDV-a u KM
6562500,00
III 2. Trajanje okvirnog sporazuma
1 Mjesec(i)
V Mjesto isporuke roba ili izvršenja usluga ili izvođenja radova
Elektroenergetski prijenosni sistem BiH
VII Rok za preuzimanje tenderske dokumentacije
Rok za preuzimanje tenderske 03.12.2025.
dokumentacije
VIII Rok za prijem ponuda/zahtjeva za učešće
Datum i vrijeme 08.12.2025. 11:00
IX Rok za otvaranje ponuda
Datum i vrijeme 08.12.2025. 11:30
ANEKS B
Broj lota
5
I Opis
I 1. Naziv predmeta okvirnog sporazuma
Nabavka električne energije za pokrivanje gubitaka u prijenosnom sistemu BiH za mjesec maj 2026. godine
I 2. Kratak opis predmeta okvirnog sporazuma
Nabavka električne energije za pokrivanje gubitaka u prijenosnom sistemu BiH za mjesec maj 2026. godine
II Jedinstveni rječnik javne nabavke (JRJN)
| Glavni rječnik | ||
|---|---|---|
| Kod | Opis | |
| Glavni predmet | 09310000-5 | Električna energija |
III Ukupna količina ili obim okvirnog sporazuma
Kao u tenderskoj dokumentaciji
III 1. Procijenjena ukupna vrijednost okvirnog sporazuma bez PDV-a u KM
6562500,00
III 2. Trajanje okvirnog sporazuma
1 Mjesec(i)
V Mjesto isporuke roba ili izvršenja usluga ili izvođenja radova
Elektroenergetski prijenosni sistem BiH
VII Rok za preuzimanje tenderske dokumentacije
Rok za preuzimanje tenderske 03.12.2025.
dokumentacije
VIII Rok za prijem ponuda/zahtjeva za učešće
Datum i vrijeme 08.12.2025. 11:00
IX Rok za otvaranje ponuda
Datum i vrijeme 08.12.2025. 11:30
ANEKS B
Broj lota
6
I Opis
I 1. Naziv predmeta okvirnog sporazuma
Nabavka električne energije za pokrivanje gubitaka u prijenosnom sistemu BiH za mjesec juni 2026. godine
I 2. Kratak opis predmeta okvirnog sporazuma
Nabavka električne energije za pokrivanje gubitaka u prijenosnom sistemu BiH za mjesec juni 2026. godine
II Jedinstveni rječnik javne nabavke (JRJN)
| Glavni rječnik | ||
|---|---|---|
| Kod | Opis | |
| Glavni predmet | 09310000-5 | Električna energija |
III Ukupna količina ili obim okvirnog sporazuma
Kao u tenderskoj dokumentaciji
III 1. Procijenjena ukupna vrijednost okvirnog sporazuma bez PDV-a u KM
6562500,00
III 2. Trajanje okvirnog sporazuma
1 Mjesec(i)
V Mjesto isporuke roba ili izvršenja usluga ili izvođenja radova
Elektroenergetski prijenosni sistem BiH
VII Rok za preuzimanje tenderske dokumentacije
Rok za preuzimanje tenderske 03.12.2025.
dokumentacije
VIII Rok za prijem ponuda/zahtjeva za učešće
Datum i vrijeme 08.12.2025. 11:00
IX Rok za otvaranje ponuda
Datum i vrijeme 08.12.2025. 11:30
ANEKS B
Broj lota
7
I Opis
I 1. Naziv predmeta okvirnog sporazuma
Nabavka električne energije za pokrivanje gubitaka u prijenosnom sistemu BiH za mjesec juli 2026. godine
I 2. Kratak opis predmeta okvirnog sporazuma
Nabavka električne energije za pokrivanje gubitaka u prijenosnom sistemu BiH za mjesec juli 2026. godine
II Jedinstveni rječnik javne nabavke (JRJN)
| Glavni rječnik | ||
|---|---|---|
| Kod | Opis | |
| Glavni predmet | 09310000-5 | Električna energija |
III Ukupna količina ili obim okvirnog sporazuma
Kao u tenderskoj dokumentaciji
III 1. Procijenjena ukupna vrijednost okvirnog sporazuma bez PDV-a u KM
7350000,00
III 2. Trajanje okvirnog sporazuma
1 Mjesec(i)
V Mjesto isporuke roba ili izvršenja usluga ili izvođenja radova
Elektroenergetski prijenosni sistem BiH
VII Rok za preuzimanje tenderske dokumentacije
Rok za preuzimanje tenderske 03.12.2025.
dokumentacije
VIII Rok za prijem ponuda/zahtjeva za učešće
Datum i vrijeme 08.12.2025. 11:00
IX Rok za otvaranje ponuda
Datum i vrijeme 08.12.2025. 11:30
ANEKS B
Broj lota
8
I Opis
I 1. Naziv predmeta okvirnog sporazuma
Nabavka električne energije za pokrivanje gubitaka u prijenosnom sistemu BiH za mjesec avgust 2026. godine
I 2. Kratak opis predmeta okvirnog sporazuma
Nabavka električne energije za pokrivanje gubitaka u prijenosnom sistemu BiH za mjesec avgust 2026. godine
II Jedinstveni rječnik javne nabavke (JRJN)
| Glavni rječnik | ||
|---|---|---|
| Kod | Opis | |
| Glavni predmet | 09310000-5 | Električna energija |
III Ukupna količina ili obim okvirnog sporazuma
Kao u tenderskoj dokumentaciji
III 1. Procijenjena ukupna vrijednost okvirnog sporazuma bez PDV-a u KM
6562500,00
III 2. Trajanje okvirnog sporazuma
1 Mjesec(i)
V Mjesto isporuke roba ili izvršenja usluga ili izvođenja radova
Elektroenergetski prijenosni sistem BiH
VII Rok za preuzimanje tenderske dokumentacije
Rok za preuzimanje tenderske 03.12.2025.
dokumentacije
VIII Rok za prijem ponuda/zahtjeva za učešće
Datum i vrijeme 08.12.2025. 11:00
IX Rok za otvaranje ponuda
Datum i vrijeme 08.12.2025. 11:30
ANEKS B
Broj lota
9
I Opis
I 1. Naziv predmeta okvirnog sporazuma
Nabavka električne energije za pokrivanje gubitaka u prijenosnom sistemu BiH za mjesec septembar 2026. godine
I 2. Kratak opis predmeta okvirnog sporazuma
Nabavka električne energije za pokrivanje gubitaka u prijenosnom sistemu BiH za mjesec septembar 2026. godine
II Jedinstveni rječnik javne nabavke (JRJN)
| Glavni rječnik | ||
|---|---|---|
| Kod | Opis | |
| Glavni predmet | 09310000-5 | Električna energija |
III Ukupna količina ili obim okvirnog sporazuma
Kao u tenderskoj dokumentaciji
III 1. Procijenjena ukupna vrijednost okvirnog sporazuma bez PDV-a u KM
6300000,00
III 2. Trajanje okvirnog sporazuma
1 Mjesec(i)
V Mjesto isporuke roba ili izvršenja usluga ili izvođenja radova
Elektroenergetski prijenosni sistem BiH
VII Rok za preuzimanje tenderske dokumentacije
Rok za preuzimanje tenderske 03.12.2025.
dokumentacije
VIII Rok za prijem ponuda/zahtjeva za učešće
Datum i vrijeme 08.12.2025. 11:00
IX Rok za otvaranje ponuda
Datum i vrijeme 08.12.2025. 11:30
ANEKS B
Broj lota
10
I Opis
I 1. Naziv predmeta okvirnog sporazuma
Nabavka električne energije za pokrivanje gubitaka u prijenosnom sistemu BiH za mjesec oktobar 2026. godine
I 2. Kratak opis predmeta okvirnog sporazuma
Nabavka električne energije za pokrivanje gubitaka u prijenosnom sistemu BiH za mjesec oktobar 2026. godine
II Jedinstveni rječnik javne nabavke (JRJN)
| Glavni rječnik | ||
|---|---|---|
| Kod | Opis | |
| Glavni predmet | 09310000-5 | Električna energija |
III Ukupna količina ili obim okvirnog sporazuma
Kao u tenderskoj dokumentaciji
III 1. Procijenjena ukupna vrijednost okvirnog sporazuma bez PDV-a u KM
6562500,00
III 2. Trajanje okvirnog sporazuma
1 Mjesec(i)
V Mjesto isporuke roba ili izvršenja usluga ili izvođenja radova
Elektroenergetski prijenosni sistem BiH
VII Rok za preuzimanje tenderske dokumentacije
Rok za preuzimanje tenderske 03.12.2025.
dokumentacije
VIII Rok za prijem ponuda/zahtjeva za učešće
Datum i vrijeme 08.12.2025. 11:00
IX Rok za otvaranje ponuda
Datum i vrijeme 08.12.2025. 11:30
ANEKS B
Broj lota
11
I Opis
I 1. Naziv predmeta okvirnog sporazuma
Nabavka električne energije za pokrivanje gubitaka u prijenosnom sistemu BiH za mjesec novembar 2026. godine
I 2. Kratak opis predmeta okvirnog sporazuma
Nabavka električne energije za pokrivanje gubitaka u prijenosnom sistemu BiH za mjesec novembar 2026. godine
II Jedinstveni rječnik javne nabavke (JRJN)
| Glavni rječnik | ||
|---|---|---|
| Kod | Opis | |
| Glavni predmet | 09310000-5 | Električna energija |
III Ukupna količina ili obim okvirnog sporazuma
Kao u tenderskoj dokumentaciji
III 1. Procijenjena ukupna vrijednost okvirnog sporazuma bez PDV-a u KM
7875000,00
III 2. Trajanje okvirnog sporazuma
1 Mjesec(i)
V Mjesto isporuke roba ili izvršenja usluga ili izvođenja radova
Elektroenergetski prijenosni sistem BiH
VII Rok za preuzimanje tenderske dokumentacije
Rok za preuzimanje tenderske 03.12.2025.
dokumentacije
VIII Rok za prijem ponuda/zahtjeva za učešće
Datum i vrijeme 08.12.2025. 11:00
IX Rok za otvaranje ponuda
Datum i vrijeme 08.12.2025. 11:30
ANEKS B
Broj lota
12
I Opis
I 1. Naziv predmeta okvirnog sporazuma
Nabavka električne energije za pokrivanje gubitaka u prijenosnom sistemu BiH za mjesec decembar 2026. godine
I 2. Kratak opis predmeta okvirnog sporazuma
Nabavka električne energije za pokrivanje gubitaka u prijenosnom sistemu BiH za mjesec decembar 2026. godine
II Jedinstveni rječnik javne nabavke (JRJN)
| Glavni rječnik | ||
|---|---|---|
| Kod | Opis | |
| Glavni predmet | 09310000-5 | Električna energija |
III Ukupna količina ili obim okvirnog sporazuma
Kao u tenderskoj dokumentaciji
III 1. Procijenjena ukupna vrijednost okvirnog sporazuma bez PDV-a u KM
9187500,00
III 2. Trajanje okvirnog sporazuma
1 Mjesec(i)
V Mjesto isporuke roba ili izvršenja usluga ili izvođenja radova
Elektroenergetski prijenosni sistem BiH
VII Rok za preuzimanje tenderske dokumentacije
Rok za preuzimanje tenderske 03.12.2025.
dokumentacije
VIII Rok za prijem ponuda/zahtjeva za učešće
Datum i vrijeme 08.12.2025. 11:00
IX Rok za otvaranje ponuda
Datum i vrijeme 08.12.2025. 11:30
INTERNATIONAL NOTICE - SUMMARY
PART I: CONTRACTING AUTHORITY
I 1. Contracting authority data
Name Independent System Operator in Bosnia and Herzegovina
IDB/JIB 4200777780003
Contact Person Mirza Dizdarević
Address Hifzi Bjelevca 17
Postal Code 71000 Sarajevo (bhp)
Municipality/City Ilidža
Telephone (033) 720-461
Fax Number (033) 720-405
Email Address a.redzep@nosbih.ba
Web Site Address www.nosbih.ba
I 3. Type of the contracting authority, level and main activity
I 3.a. Type of contracting authority
The Legal entity referred to in the Article 4 (1), subsection b) of the PPL
I 3.b. Level of government where contracting authority belong to
Country
I 3.c. Main activity of contracting authority
Other
PART II: OBJECT OF THE CONTRACT
II 1. Type of the contract
Goods, Purchase
II 1.a. Title of the object of the contract
Procurement of electricity to cover losses in the BiH transmission system for 2026
II 1.b. Description of the object of the contract
Procurement of electricity to cover losses in the BiH transmission system for 2026
II 1.c. Common procurement vocabulary (CPV)
| Main vocabulary | ||
|---|---|---|
| Code | Description | |
| Main object | 09000000-3 | Petroleum products, fuel, electricity and other sources of energy |
| Additional object(s) | 09310000-5 | Electricity |
II 1.d. Total quantity (number of units) or scope of the contract
As in tender documentation
PART III: PROCEDURE
III 1. Type of procedure
Open procedure
III 2. Conditions for obtaining tender documents
III 2.a. Tender documents published on the public procurement portal?
Yes
III 2.b-1. Obtainable until
| Lot number | Name | Date |
|---|
III 3. Do you intend to use the e-auction?
Yes
III 4.a. Deadline and address for receipt of tenders/requests to participate
NAPOMENA:Tenderska dokumentacija je objavljena i dostupna na Portalu javnih nabavki www.ejn.gov.ba.
Da bi ponuđač bio učesnik u datom postupku javne nabavke (član 55. ZJN BiH), potrebno je da istu preuzme sa portala JN (ejn.gov.ba) sa svojim korisničkim podacima.
Za sva dodatna pitanja i nejasnoće obratite se odjelu Tendera: tenderi@akta.ba.
Tenderska Dokumentacija