Akta headerlogo

Paket Tender


480 KM + PDV / godišnje

Saznajte više

Paket Tender


480 KM + PDV / godišnje

Saznajte više

Objavljeno: 13.06.2023 09:44

Izvor: Akta.ba, 08.06.2023

(obustava postupka) Nabavka usluga implementacije DWH i BI rješenja u Poreznoj upravi Federacije BiH

Sažetak obavještenja o poništenju postupka

Ova stranica sadrži obavještenje o poništenju postupka javne nabavke. Predmet nabavke je (obustava postupka) Nabavka usluga implementacije DWH i BI rješenja u Poreznoj upravi Federacije BiH. Ugovorni organ je Porezna uprava Federacije BiH Sarajevo, a CPV klasifikacije su 72000000-5 (IT usluge: konsalting, izrada softvera, internet i podrška), 72212211-1 (Izrada softvera za interkonekciju platformi), 72322000-8 (Upravljanje podacima u bazi podataka).

Dostupni su podaci o poništenju, originalnom tenderu i drugim povezanim dokumentima. Ako je nakon poništenja objavljen novi ili ponovljeni postupak nabavke, povezana objava omogućava praćenje nastavka postupka.

Također možete pogledati (aukcija) Nabavka usluga implementacije DWH i BI rješenja u Poreznoj upravi Federacije BiH, originalno obavještenje na koje se ova objava odnosi, uključujući zahtjeve ugovornog organa, uslove za učešće i tehničke specifikacije.

BOSNA I HERCEGOVINA

FEDERACIJA BOSNE I HERCEGOVINE

FEDERALNO MINISTARSTVO FINANCIJA - FINANSIJA

POREZNA UPRAVA FEDERACIJE BOSNE I HERCEGOVINE

SARAJEVO

 

Broj: 13/06-3-11-30-613-1/2023 S.O.K.

Sarajevo, 08.06.2023. godine

 

Na osnovu člana 110. Zakona o javnim nabavkama Bosne i Hercegovine (“Službeni glasnik BiH”, broj: 39/14 i 59/22, a u skladu sa članom 4. stav (2) Zakona o Poreznoj upravi Federacije Bosne i Hercegovine (“Službene novine Federacije BiH”, broj: 33/02, 28/04, 57/09, 40/10, 27/12, 7/13, 71/14, 91/15 i 44/22), članova 60. i 114. Zakona o organizaciji organa uprave u Federaciji Bosne i Hercegovine („Službene novine Federacije BiH", broj: 35/05), direktor donosi

 

ODLUKU

o obustavi postupka javne nabavke

 

Član 1.

Nakon uložene žalbe privrednog društva „SIRIUS 2010“ d.o.o. Banja Luka sa sjedištem u Banjaluci na adresi 1. Krajiškog korpusa br. 18, 78000 Banja Luka, od 07.06.2023. godine, zastupanog po Emiru Kaknjaševiću, advokatu iz Sarajeva, Ul. Kolodvorska 11a, na Tendersku dokumentaciju u otvorenom postupku javne nabavke sa međunarodnom objavom: „Implementacija DWH i BI rješenja u Poreznoj upravi Federacije BiH“, evidencijski broj nabavke 13/06-3-11-30-613/2023, zaprimljene na protokol Ugovornog organa dana 07.06.2023. godine, obustavlja se postupak predmetne javne nabavke, do konačne odluke Ureda za razmatranje žalbi BiH.

 

Član 2.

Ova Odluka stupa na snagu danom donošenja i u skladu sa stavom (2) člana 110. Zakona o javnim nabavkama Ugovorni organ će sve učesnike u postupku javne nabavke o izjavljenoj žalbi obavijestiti putem portala javnih nabavki.

 

Obrazloženje

Odlukom direktora Porezne uprave Federacije BiH na zahtjev Sektora za informacione tehnologije, broj: 13/06-3-11-30-613/2023 od 14.04.2023. godine pokrenut je otvoreni postupak javne nabavke „Implementacija DWH i BI rješenja u Poreznoj upravi Federacije BiH“ ukupne procijenjene vrijednosti od 2.100.000,00 KM bez PDV-a. Obavijest o nabavi o broj: 1415-1-2-49-3-56/23 objavljena je na Portalu javnih nabavki 17.04.2023. godine i u „Službenom glasniku BiH”, broj: 28/23 od 24.04.2023. godine.

U skladu sa članom 14. stav (5) i članom 36. stav (4) Zakona o javnim nabavkama, za predmetnu javnu nabavku Ugovorni organ je dodatno objavio i Sažetak obavještenja na engleskom jeziku na portalu javnih nabavki imajući u vidu procijenjenu vrijednost predmetne javne nabavke.

Prema Izvještaju o preuzimanju tenderske dokumentacije od strane ponuđača tendersku dokumentaciju je preuzelo 27 (dvadesetisedam) potencijalnih ponuđača s Portala javnih nabavki od datuma objave 17.04.2023. godine, zaključno s krajnjim datumom za preuzimanje tenderske dokumentacije odnosno sa danom 02.06.2023. godine.

Dana 07.06.2023. godine, na protokol Ugovornog organa - Porezne uprave Federacije BiH zaprimljena je žalba privrednog društva „SIRIUS 2010“ d.o.o. Banja Luka sa sjedištem u Banjaluci na adresi 1. Krajiškog korpusa br. 18, 78000 Banja Luka, od 07.06.2023. godine, zastupanog po Emiru Kaknjaševiću, advokatu iz Sarajeva, Ul. Kolodvorska 11a.

U skladu sa članom 110. Zakona o javnim nabavkama blagovremena, dopuštena, od ovlašćenog lica i lica koje ima aktivnu legitimaciju izjavljena žalba, odgađa nastavak postupka javne nabavke, zaključenje i/ili izvršenje ugovora o javnoj nabavci ili okvirnog sporazuma do donošenja odluke Ureda za razmatranje žalbi BiH. 

Također, Ugovorni organ je utvrdio da je žalba u cijelosti neosnovana, te će je sa svojim izjašnjenjem na navode žalbe, kao i kompletnom dokumentacijom u vezi sa predmetnim postupkom u zakonskom roku proslijediti Uredu za razmatranje žalbi BiH, u skladu sa članom 100. stav (5) Zakona o javnim nabavkama.

Shodno naprijed navedenom, odlučeno je kao u dispozitivu.

 

POUKA O PRAVNOM LIJEKU:

Na ovu Odluku nije dozvoljeno izjaviti žalbu, obzirom da je članom 110. Zakona o javnim nabavkama propisano da se, u slučaju žalbe, nastavak postupka nabavke obavezno odgađa do donošenja odluke URŽ-a.

 

Dostavljeno:

1.         Portal javnih nabavki

2.         a/a