1415-1-2-49-4-131/23
ODJELJAK I: UGOVORNO TIJELO
I 1. Podaci o ugovornom tijelu
Naziv POREZNA UPRAVA FEDERACIJE BIH
IDB/JIB 4200575050089
Kontakt osoba Selma Osmanagić-Klico
Adresa Husrefa Redžića 4
Poštanski broj 71000 Sarajevo (bhp)
Općina/Grad Sarajevo Centar (Sarajevo)
Telefon (033) 289-800
Faks (033) 289-939
Elektronička pošta javnenabavke@fpu.gov.ba
Internet adresa www.pufbih.ba
I 2. Vrsta ugovornog tijela, razina i glavna djelatnost
I 2.a. Vrsta
Institucija vlasti iz članka 4. stavak (1) točka a) ZJN
I 2.b. Razina
Entitetska razina,Federacija Bosne i Hercegovine
I 2.c. Djelatnost
Izvršna vlast
I 3. Zajednička nabava
Ne
I 4. Nabava u ime drugih ugovornih tijela?
Ne
ODJELJAK II: PREDMET UGOVORA
II 1. Vrsta ugovora
Usluge, Kompjuterske i uz njih vezane usluge
II 2. Podjela na lotove
Ne
II 3. Da li se namjeravao zaključiti okvirni sporazum?
Ne
II 4. Opis
II 4.a. Naziv predmeta ugovora
Implementacija DWH i BI rješenja u Poreznoj upravi Federacije BiH
II 4.b. Kratak opis predmeta ugovora
Implementacija DWH i BI rješenja u Poreznoj upravi Federacije BiH
II 4.c. Jedinstveni rječnik javne nabave (JRJN)
| Glavni rječnik | ||
|---|---|---|
| Kod | Opis | |
| Glavni predmet | 72000000-5 | Usluge informacijske tehnologije: savjetovanje, razvoj programske podrške, internet i podrška |
| 72212211-1 | Usluge razvoja programske podrške za međupovezivanje | |
| 72322000-8 | Usluge upravljanja podacima | |
II 5. Podaci o Sporazumu o javnoj nabavi
II 5.a. Da li je ugovor obuhaćen Sporazumom o javnoj nabavi (GPA)?
Ne
II 6. Ukupna količina ili obim ugovora
U skladu sa Tenderskom dokumentacijom
II 7. Mjesto isporuke roba ili izvršenja usluga ili izvođenja radova
Porezna uprava Federacije BiH – Središnji ured, ul. Husrefa Redžića broj 4., 71000 Sarajevo.
II 9. Trajanje ugovora ili rok izvršenja
U skladu sa članom 17. stav 8. Zakona o javnim nabavkama ako postoje opravdani razlozi, posebno u vezi s predmetom
nabavke iz ugovora, trajanje ugovora može biti duže od jedne godine. Rok ne duži od 31.12.2023. godine za isporuku
hardverske komponente, te rok ne dužim od 8 (osam) mjeseci od dana isporuke hardverske komponente za implementaciju
usluge razvoja DWH i BI rješenja.
ODJELJAK III: POSTUPAK
III 1. Vrsta postupka
Otvoreni postupak
III 4. Kriterij za dodjelu ugovora
Najniža cijena
III 5. Da li se namjeravala koristiti e-aukcija?
Da
III 6. Da li je objavljena prethodna informacijska obavijest?
Ne
III 8. Da li je objavljena obavijest o uspostavljanju sustava kvalifikacije?
Ne
ODJELJAK IV: RAZLOG PONIŠTENJA
Dokazivi razlozi koji su izvan kontrole ugovornog tijela i koji se nisu mogli predvidjeti u vrijeme pokretanja postupka javne
nabave:
Dana 07.08.2023.godine Ugovorni organ je zaprimio Rješenje Ureda za razmatranje žalbi Bosne i Hercegovine – Sjedište
ureda u Sarajevu, broj: JN2-01-07-1-1437-8/23 od 26.07.2023.godine kojim je žalba ponuđača „SIRIUS 2010“ d.o.o. Banja
Luka usvojena i predmetni postupak javne nabavke poništen u potpunosti, odnosno Odluka o pokretanju postupka javne
nabavke broj: 13/06-3-11-30-613/2023 od 14.04.2023., tenderska dokumentacija (evidencijski broj: 13/06-3-11-30-
613/2023) zajedno s Obavještenjem o nabavci, broj: 1415-1-2-49-3-56/23 objavljenim na Portalu javnih nabavki 17.04.2023.
godine, kao i svi akti doneseni u predmetnom postupku nabavke.
Postupajući po Rješenju Ureda za razmatranje žalbi, broj i datum gornji, koje je u smislu člana 111. stav (13) Zakona o javnim
nabavkama konačno i izvršno, Ugovorni organ je donio Odluku kao u dispozitivu.
ODJELJAK V: DODATNE INFORMACIJE
V 1. Datum poništenja
08.08.2023.
V 5. Dodatne informacije
Poništava se u cijelosti postupak javne nabavke „Implementacija DWH i BI rješenja u Poreznoj upravi Federacije BiH“, za koji
je Obavještenje o nabavci, broj: 1415-1-2-49-3-56/23 objavljeno na Portalu javnih nabavki 17.04.2023. godine i u
„Službenom glasniku BiH”, broj: 28/23 od 24.04.2023. godine (evidencijski broj nabavke 13/06-3-11-30-613/2023).
Dana 07.08.2023.godine Ugovorni organ je zaprimio Rješenje Ureda za razmatranje žalbi Bosne i Hercegovine – Sjedište
ureda u Sarajevu, broj: JN2-01-07-1-1437-8/23 od 26.07.2023.godine kojim je žalba ponuđača „SIRIUS 2010“ d.o.o. Banja
Luka usvojena i predmetni postupak javne nabavke poništen u potpunosti, odnosno Odluka o pokretanju postupka javne
nabavke broj: 13/06-3-11-30-613/2023 od 14.04.2023., tenderska dokumentacija (evidencijski broj: 13/06-3-11-30-
613/2023) zajedno s Obavještenjem o nabavci, broj: 1415-1-2-49-3-56/23 objavljenim na Portalu javnih nabavki 17.04.2023.
godine, kao i svi akti doneseni u predmetnom postupku nabavke.
Postupajući po Rješenju Ureda za razmatranje žalbi, broj i datum gornji, koje je u smislu člana 111. stav (13) Zakona o javnim
nabavkama konačno i izvršno, Ugovorni organ je donio Odluku kao u dispozitivu.