Španska ekonomija izašla iz recesije

24.10.2013 |

EU / EKONOMIJA

Izvor: SRNA

Španska ekonomija izašla iz recesije

Centralna banka Španije saopštila je jučer da preliminarni podaci pokazuju da je privreda ojačala u trećem kvartalu, poslije recesije koja je trajala više od dvije godine.

Centralna banka Španije saopštila je jučer da preliminarni podaci pokazuju da je privreda ojačala u trećem kvartalu, poslije recesije koja je trajala više od dvije godine.

U saopštenju se navodi da je ekonomija ojačala za 0,1 odsto u periodu od jula do septembra u poređenju sa prethodnim kvartalom, kada je oslabila za isto toliko.

Rast je uslijedio poslije devet uzastopnih kvartala u kojima je privreda bilježila pad, prenio je AP.

Stopa nezaposlenosti i dalje je na visokih 26,3 odsto, a javne finansije nisu dovedene u red, ali je vlada nedavno najavila izlazak iz recesije, uz napomenu da reforme i mjere štednje daju rezultate.

Prvi zvanični statistički podaci očekuju se 30. oktobra.

Centralna banka saopštila je da je ekonomija na godišnjem nivou oslabila za 1,2 odsto.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)