
01.07.2025 |
Investicije / IMOVINA U STEČAJU
Izvor: Akta.ba
Program će provesti JU Služba za zapošljavanje TK, a odnosi se na radnike firmi u kojima je stečajni postupak već okončan.
Vlada Tuzlanskog kantona dala je danas saglasnost na Program mjera za socijalno zbrinjavanje zaposlenika koji su zbog stečaja, likvidacije, restrukturiranja ili privatizacije preduzeća ostali bez posla.
Program će provesti JU Služba za zapošljavanje TK, a odnosi se na radnike firmi u kojima je stečajni postupak već okončan.
Shodno ovom programu, biće izmireni obračunati, ali dosad neuplaćeni doprinosi za penzijsko i invalidsko osiguranje za ukupno 10 radnika četiri preduzeća – Fabrike obuće "Aida" - za pet radnika, "Borac" Banovići - za ukupno tri radnika, "Resod Guming" - jedan radnik i kompanija "Bosnia Valves" - također jedan radnik.
Ukupan iznos koji će biti uplaćen iznosi 87.541,32 KM.
"Radi se o radnicima koji su ispunili uslove za penzionisanje ili su ostali bez radnog angažmana", poručili su iz Vlade TK.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.