Iz Opštine Lopare 50.000 KM za kovid bolnicu u Bijeljini

24.09.2020 |

Investicije / PROJEKTI

Izvor: SRNA

Iz Opštine Lopare 50.000 KM za kovid bolnicu u Bijeljini

Među 20 tačaka dnevnog reda odbornici Skupštine opštine Lopare usvojili su i akcione planove po izvještaju Glavne sužbe o reviziji finansijskih izvještaja opštine i Doma zdravlja.

Skupština Opštine Lopare donijela je odluku da se iz budžeta lokalne zajednice izdvoji 50.000 maraka za proširenje kovid bolnice u Bijeljini kojoj gravitira stanovništvo majevičkog kraja.

Odbornici su usvojili šestomjesečni izvještaj o izvršenju budžeta, a načelnik Lopara Rado Savić kaže da je zbog epidemije virusa korona primjetan pad prihoda i da se do isteka godine očekuje bolja ekonomska situacija.

Savić je nakon sjednice naveo kao važnu i odluku o izdvajanju 80.000 KM iz opštinskog budžeta za izgradnju infrastrukture u naselju Slatina.

Među 20 tačaka dnevnog reda odbornici Skupštine opštine Lopare usvojili su i akcione planove po izvještaju Glavne sužbe o reviziji finansijskih izvještaja opštine i Doma zdravlja.

Podršku je dobila oduka o osnovanosti utvrđivanja opšteg interesa radi provođenja eksproprijacije za izgradnje puta u mjesnoj zajednici Podgora, kao i više odluka o novim urbanističko-tehničkim uslovima na području opštine.

Foto: Novi Glas

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI