Image0

05.09.2014 |

Investicije / PROJEKTI

Izvor: eKapija.ba

Počeli radovi na uređenju šetnice na Bulevaru branilaca Dobrinje

Kako je predviđeno projektom, u narednom periodu izvršit će se revitalizacija zelenog pojasa postojeće aleje na Bulevaru branilaca Dobrinje, čime će ovaj dio naselja Dobrinja poprimiti novi izgled, a njegovi stanovnici dobiti mjesto za odmor.

Radovi na uređenju i revitalizaciji šetnice na Bulevaru branilaca Dobrinje u naselju Dobrinja, počeli su 1. septembra i trebali bi biti završeni za dvadesetak dana.

Kako je predviđeno projektom, u narednom periodu izvršit će se revitalizacija zelenog pojasa postojeće aleje na Bulevaru branilaca Dobrinje, čime će ovaj dio naselja Dobrinja poprimiti novi izgled, a njegovi stanovnici dobiti mjesto za odmor.

Planirano je da se centralni zeleni pojas redizajnira, odnosno da se izgrade odmarališta sa klupama, a postojeća hortikultura upotpuni sa novim zelenilom, dok će pristupna saobraćajnica i popločana pješačka staza ostati nepromijenjene. U narednom periodu radnici građevinske firme „Grakop“ koja je izabrana za izvođača radova urediće oko 190 metara šetnice. Radi se o prvoj fazi projekta u koji Općina Novi Grad finansira blizu 90. 000 konvertibilnih maraka.

Općina Novi Grad u narednom periodu planira nastavak realizacije ovog projekta na području cijele Dobrinje.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI