
05.09.2014 |
Investicije / PROJEKTI
Izvor: eKapija.ba
Kako je predviđeno projektom, u narednom periodu izvršit će se revitalizacija zelenog pojasa postojeće aleje na Bulevaru branilaca Dobrinje, čime će ovaj dio naselja Dobrinja poprimiti novi izgled, a njegovi stanovnici dobiti mjesto za odmor.
Radovi na uređenju i revitalizaciji šetnice na Bulevaru branilaca Dobrinje u naselju Dobrinja, počeli su 1. septembra i trebali bi biti završeni za dvadesetak dana.
Kako je predviđeno projektom, u narednom periodu izvršit će se revitalizacija zelenog pojasa postojeće aleje na Bulevaru branilaca Dobrinje, čime će ovaj dio naselja Dobrinja poprimiti novi izgled, a njegovi stanovnici dobiti mjesto za odmor.
Planirano je da se centralni zeleni pojas redizajnira, odnosno da se izgrade odmarališta sa klupama, a postojeća hortikultura upotpuni sa novim zelenilom, dok će pristupna saobraćajnica i popločana pješačka staza ostati nepromijenjene. U narednom periodu radnici građevinske firme „Grakop“ koja je izabrana za izvođača radova urediće oko 190 metara šetnice. Radi se o prvoj fazi projekta u koji Općina Novi Grad finansira blizu 90. 000 konvertibilnih maraka.
Općina Novi Grad u narednom periodu planira nastavak realizacije ovog projekta na području cijele Dobrinje.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.