Image0

29.09.2014 |

Investicije / PROJEKTI

Izvor: eKapija.ba

Novi Grad: Završena izgradnja priključne saobraćajnice u Gradačačkoj ulici

Radovi na izgradnji priključne saobraćajnice u Gradačačkoj ulici, koja ovu ulicu povezuje sa V transferzalom i ulicom Azize Šaćirbegović završeni su protekle sedmice.

Radovi na izgradnji priključne saobraćajnice u Gradačačkoj ulici, koja ovu ulicu povezuje sa V transferzalom i ulicom Azize Šaćirbegović završeni su protekle sedmice.

Projekat je koštao oko 100.000 konvertibilnih maraka, a zajednički su ga finansirali Općina Novi Grad Sarajevo i Direkcija za puteve Kantona Sarajevo sa po 50. 000 konvertibilnih maraka.

Izgradnjom ove saobraćajnice stanovnicima Čengić Vile i okolnih naselja omogućen je kraći i lakši pristup ulici Azize Šaćirbegović, a u velikoj mjeri rasteretiće se Gradačačka ulica i smanjiti saobraćajne gužve, ali i olakšati saobraćanje prema Osnovnoj školi „Osman Nakaš“, koja se nalazi u blizini. Također, građani više neće morati ići zaobilaznim putem prilikom izlaska i ulaska u naselje.

Općina Novi Grad Sarajevo je na zahtjev Mjesne zajednice „Čengić Vila“ uradila projektnu dokumentaciju za ovu priključnu saobraćajnicu u dužini od oko 100 metara, kod zgrade Bosmal city centra, a radove je izvodilo Kantonalno javno preduzeće "Rad".

Izgradnjom saobraćajnice, na koju se čekalo više godina, velikom broju stanara stambenih zgrada daje se mogućnost priključka i na V transferzalu.

Još prije deset godina bilo je predviđeno da se V transferzala spoji sa ulicom Safeta Hadžića, za šta je nadležan Zavod za izgradnju KS-a, nakon čega bi se na ovom lokalitetu mogao regulisati saobraćaj pomoću svjetlosne signalizacije, odnosno semafora.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI