
28.12.2014 |
Investicije / PROJEKTI
Izvor: eKapija.ba
Općina Novi Grad Sarajevo izdala je Zavodu za izgradnju Kantona Sarajevo odobrenje za uklanjanje stambenog objekta za potrebe izgradnje saobraćajnice kojom će se V transferzala spojiti sa ulicom Safeta Hadžića.
Općina Novi Grad Sarajevo izdala je Zavodu za izgradnju Kantona Sarajevo odobrenje za uklanjanje stambenog objekta za potrebe izgradnje saobraćajnice kojom će se V transferzala spojiti sa ulicom Safeta Hadžića.Time su se stekli uslovi da Zavod za izgradnju KS-a, koji je investitor projekta, ukloni stambeni objekat i izgradi dio saobraćajnice u dužini od oko 90 metara do spoja sa ulicom Safeta Hadžića, čime će se rasteretiti saobraćajne gužve u ovom dijelu općine Novi Grad i Sarajeva.
Potreba za realizacijom ovog projekta prisutna je još od 2004. godine, ali se zbog neriješenih imovinsko-pravnih odnosa nije moglo krenuti u njegovu realizaciju.
"Prije deset godina bilo je predviđeno da se V transferzala spoji sa ulicom Safeta Hadžića, nakon izdavanja građevinske dozvole za uklanjanje kuće stekli su se uslovi za njeno uklanjanje, a samim tim i za realizaciju projekta. Nadam se da će Zavod za izgradnju KS-a u narednom periodu uraditi preostali dio saobraćajnice pored zgrada Bosmala, do ulice Safeta Hadžića, nakon čega bi se mogao regulisati saobraćaj pomoću svjetlosne signalizacije, semafora", objasnio je Adem Zolj, direktor Direkcije za puteve Kantona Sarajevo.
Dodao je da će se nakon spajanja saobraćajnice sa ulicom Safeta Hadžića smanjitI gužve prema Grbavici, jer će se saobraćaj preusmjeriti i prema Otoci i mostu Bosanskohercegovačko-malezijskog prijateljstva. U sklopu saobraćajnice planirano je postavljanje horizontalne i vertikalne saobraćajne signalizacije, saopćeno je iz Općine Novi Grad Sarajevo.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.