
06.02.2015 |
Investicije / PROJEKTI
Izvor: SRNA
Sanacijom je obuhvaćen prvi i treći kolosijek u stanici Šamac, čime su stvoreni uslovi za ukidanje transportnog ograničenja i uspostavljanje željezničkog saobraćaja, saopšteno je iz Ministarstva saobraćaja.
"Željeznice Republike Srpske" završile su sanaciju pruge Šamac – Doboj, koja je oštećena u poplavama u maju prošle godine.
Sanacijom je obuhvaćen prvi i treći kolosijek u stanici Šamac, čime su stvoreni uslovi za ukidanje transportnog ograničenja i uspostavljanje željezničkog saobraćaja, saopšteno je iz Ministarstva saobraćaja.
Sanacija pruge urađena je vlastitim sredstvima i radnom snagom "Željeznica Republike Srpske".
Ova dionica pruge je sada osposobljena i bezbjedna za saobraćaj vozova elektrovučom i brzinama ograničenim na 30 kilometara na sat, a u narednom periodu radiće se na stvaranju uslova za povećanje brzina.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.