Završena sanacija pruge Šamac - Doboj

06.02.2015 |

Investicije / PROJEKTI

Izvor: SRNA

Završena sanacija pruge Šamac - Doboj

Sanacijom je obuhvaćen prvi i treći kolosijek u stanici Šamac, čime su stvoreni uslovi za ukidanje transportnog ograničenja i uspostavljanje željezničkog saobraćaja, saopšteno je iz Ministarstva saobraćaja.

"Željeznice Republike Srpske" završile su sanaciju pruge Šamac – Doboj, koja je oštećena u poplavama u maju prošle godine.

Sanacijom je obuhvaćen prvi i treći kolosijek u stanici Šamac, čime su stvoreni uslovi za ukidanje transportnog ograničenja i uspostavljanje željezničkog saobraćaja, saopšteno je iz Ministarstva saobraćaja.

Sanacija pruge urađena je vlastitim sredstvima i radnom snagom "Željeznica Republike Srpske".

Ova dionica pruge je sada osposobljena i bezbjedna za saobraćaj vozova elektrovučom i brzinama ograničenim na 30 kilometara na sat, a u narednom periodu radiće se na stvaranju uslova za povećanje brzina.

 

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)