Fabrika papira Paloma prodata Poljacima

06.01.2016 |

Investicije / PROJEKTI

Izvor: BIZLife

Fabrika papira Paloma prodata Poljacima

Fabriku papira "Paloma" će dokapitalizovati poljski fond Abris Capital, odlučila je kasno sinoć skupština preduzeća u kojoj je vlasnik firme i Slovenački državni holding koji ima 71 odsto akcija.

Fabriku papira "Paloma" će dokapitalizovati poljski fond Abris Capital, odlučila je kasno sinoć skupština preduzeća u kojoj je vlasnik firme i Slovenački državni holding koji ima 71 odsto akcija.

Poljaci su za "Palomu" ponudili petnaest miliona eura svježega kapitala odnosno 3,3 eura za dionicu. Pobjedili su slovačku kompaniju Eco-invest koja je imala ponudu veću od osamnaest miliona eura.

Vjerodostojnost te ponude, međutim, nije utvrđena.

Predsjednik uprave industrije papira "Paloma" Tadej Gosak je nakon odluke izjavio da je "sa dokapitalizacjom ‘Paloma’ pridobila stabilno vlasništvo i ulagača koji će moći da obezbjede potrebna sredstva za modernizaciju kompanije, a isto tako i poboljšanje finansijskih rezultata, mogućnosti za dalje investicije i jačanje robne marke".

On je rekao da će novac od dokapitalizacije biti uložen u obnovu kapaciteta proizvodnje primarnog papira, gde su potrebne investicije ocjenjene na petnaest do dvadeset miliona eura.

Paloma u narednih pet godina planira investicije od 69 miliona eura.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)