Vlada USK investira u uređenje prekograničnog prelaza Tržačka raštela

11.01.2017 |

Investicije / PROJEKTI

Izvor: Akta.ba

Vlada USK investira u uređenje prekograničnog prelaza Tržačka raštela

Prema riječima ministra unutrašnjih poslova u Vladi USK Ervina Bibanovića, za ove poslove su osigurana sredstva.

Vlada USK će urediti pogranični prelaz između BiH i Hrvatske u mjestu Tržačka Raštela kod Cazina, asfaltirati put, te izgraditi pješačke prelaze, što bi trebalo da riješi probleme mještana tog kraja koji imaju zemlju u susjednoj državi.

Prema riječima ministra unutrašnjih poslova u Vladi USK Ervina Bibanovića, za ove poslove su osigurana sredstva. Radi se o prvoj fazi uređenja pomenutog graničnog prelaza, dok će u drugoj fazi biti izgrađeni neophodni objekti i ostala infrastruktura.

"Na ovaj način ćemo ispoštovati zahtjev Hrvatske, budući da je na njihovoj strani granice već izgrađena sva neophodna infrastruktura", istakao je ministar Bibanović.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI