
22.08.2018 |
Investicije / PROJEKTI
Izvor: Fena
Vlada ZDK će osigurati sredstva za izgradnju školskog igrališta te rekonstrukciju prilaza školskoj zgradi
Premijer Zeničko-dobojskog kantona Miralem Galijašević posjetio je područje Lašve gdje je nedavno na dijelu regionalne ceste R445 Ušće-Lašva završeno prekrivanje dotrajalog kolovoza novim asfaltom, za što je Vlada ZDK-a izdvojila 80.000 KM.
Galijašević je posjetio i područnu školu u Lašvi te sa direktorom škole "Enver Čolaković" Janjići, Elvirom Ibrahimagićem razgovarao o potrebama te škole.
"Vlada će osigurati sredstva za izgradnju školskog igrališta te rekonstrukciju prilaza školskoj zgradi, a ovi projekti trebali bi biti realizirani prije početka školske godine", kazao je premijer Galijašević.
Među prioritetima u narednom periodu, pored izgradnje nogometnog igrališta koje bi služilo svim mještanima, a ne samo učenicima, bit će i uvođenje grijanja u dijelu školske zgrade te zamjena stolarije, kako je to urađeno u centralnoj školi u Janjićima, saopćeno je iz Pres-službe ZDK-a.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.