Image0

23.03.2016 |

Investicije / URBANIZAM

Izvor: Akta.ba

Izgradnja dječijeg igrališta u ulici Velešići

Pored rekvizita za igru djece igralište će sadržavati i sprave za vanjski fitness.

Pored rekvizita za igru djece igralište će sadržavati i sprave za vanjski fitness.

Na području općine Novo Sarajevo u ulici Velešići u toku su radovi na izgradnji dječijeg igrališta. Navedeni radovi obuhvataju zemljane i betonske radove, zatim radove na obradi površina, nabavku i ugradnju rekvizita, mobilijara, kao i dvije sprave za vanjski fitness.

Igralište je površine oko 200 m², bit će ograđeno visokom ogradom, dok će površina predviđena za igru djece biti prekrivena gumom.

Svi rekviziti, kako za igru, tako i za vježbanje certificirani su i u skladu sa evropskim normama, što će pružiti sigurno mjesto za igru, rekreaciju i odmor.

Izvođač radova je firma „MIBRAL“ d.o.o. Sarajevo, investitor je Općina Novo Sarajevo koja je za ove namjene izdvojila sredstva u iznosu od oko 43.500 KM.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI