Republika Srpska se zadužuje za novih 50 miliona KM

16.11.2014 |

Kapital / BH BERZE

Izvor: SRNA

Republika Srpska se zadužuje za novih 50 miliona KM

Ministarsvo finansija Republike Srpske objavilo je javni poziv svim fizičkim i pravnim osobama za upis i uplatu sedme emisije dugoročnih obveznica u vrijednosti od 50 miliona KM.

Republika Srpska emitovat će obveznice u iznosu od 50 miliona KM kako bi osigurala sredstva za finansiranje budžetskih izdataka u 2014. godini.

Ministarsvo finansija Republike Srpske objavilo je javni poziv svim fizičkim i pravnim osobama za upis i uplatu sedme emisije dugoročnih obveznica u vrijednosti od 50 miliona KM.

Javna ponuda dugoročnih obveznica Republike Srpske najavljena je za 1. decembar na Banjalučkoj berzi. Ovo je sedma emisija obveznica Republike Srpske.

Emituje se 50.000 obveznica, pojedinačne vrijednosti 1.000 KM, s valutnom klauzulom euro.

Kamatna stopa je fiksna, 5,5 posto na godišnjem nivou, a rok dospijeća je pet godina.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI