Banjalučka berza: Nova tri emitenta na kotaciji

16.03.2009 |

Kapital / BH BERZE

Izvor: Nezavisne novine

Banjalučka berza: Nova tri emitenta na kotaciji

Hartije od vrijednosti tri emitenta iz RS od danas će biti uvrštene na službeno tržište Banjalučke berze, odlučila je Komisija za kotaciju.

Akcije banjalučke firme "Fratello Trade" biće uvrštene na segment "novo tržište", te banjalučkog "Kosig Dunav osiguranja" na listu B, dok će obveznice Gradiške biti kotirane na segmentu dužničkih hartija od vrijednosti.

Uvrštenjem akcija firme "Fratello Trade" na berzansko tržište okončaće se prva inicijalna javna ponuda akcija (IPO) u BiH.

Opština Gradiška emitovala je obveznice u iznosu od 2,7 miliona KM, s kamatnom stopom na godišnjem nivou od šest odsto i rokom dospijeća od šest godina. Isplata glavnice i kamate vršiće se dva puta godišnje.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI