Republika Srpska prodala entitetske obveznice vrijedne 37 miliona KM

13.03.2017 |

Kapital / BH BERZE

Izvor: Fena

Republika Srpska prodala entitetske obveznice vrijedne 37 miliona KM

Planirani iznos aukcije bio je 35 miliona KM, a ukupna vrijednost pristiglih ponuda iznosila je 91,5 miliona KM.

Republika Srpska (RS) danas je na Banjalučkoj berzi prodala entitetske obveznice, vrijedne 37.033.500 KM.

Efektivna kamatna stopa je 2,5 posto, a rok dospijeća obveznica je pet godina.

Planirani iznos aukcije bio je 35 miliona KM, a ukupna vrijednost pristiglih ponuda iznosila je 91,5 miliona KM.

RS se prije četiri dana zadužila i novom prodajom trezorskih zapisa, vrijednih 19,9 miliona KM, što je gotovo duplo više nego što je planirano tom emisijom kratkoročnih hartija od vrijednosti.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI