
06.01.2021 |
Kapital / IZVJEŠTAJI
Izvor: Akta.ba
Članice OPEC-a i njihovi saveznici dogovorili su se oko parametara dnevnog smanjenja proizvodnje nafte u veljači i ožujku, koji će iznositi 7,125 milijuna barela.
Članice OPEC-a i njihovi saveznici dogovorili su se oko parametara dnevnog smanjenja proizvodnje nafte u veljači i ožujku, koji će iznositi 7,125 milijuna barela, rekli su izvori iz naftnog kartela za rusku novinsku agenciju TASS.
Prema izvorima, članice OPEC-a smanjit će proizvodnju za 7,2 milijuna barela dnevno, ali u veljači i ožujku Rusija i Kazahstan moći će povećati proizvodnju za 75.000 barela i 10.000 barela.
"Ovo povećanje proizvodnje pratit će proporcionalno i dobrovoljno smanjenje u Saudijskoj Arabiji. Ovim kompromisom Rusija i Kazahstan dobivaju ono što su željeli, a to je povećanje proizvodnje", naglasio je jedan od izvora.
Sljedeći sastanak OPEC-a i saveznika zakazan je za početak ožujka.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.