euro

31.08.2022 |

Kapital / IZVJEŠTAJI

Izvor: HINA

Euro ponovno iznad jednog dolara

Na valutnom je tržištu vrijednost dolara prema košarici valuta dodatno skliznula s najviše razine u 20 godina.

Na valutnom je tržištu vrijednost dolara prema košarici valuta dodatno skliznula s najviše razine u 20 godina.

Dolarov indeks, koji pokazuje vrijednost američke u odnosu na ostalih šest najvažnijih svjetskih valuta, kreće se oko 108,70 bodova, dok je jučer u ovo doba iznosio 108,85 bodova.

Pritom se tečaj dolara prema japanskoj valuti kreće oko 138,60 jena, kao i jučer u ovo doba.

No, američka je valuta oslabila u odnosu na europsku, pa je cijena eura dosegnula 1,0032 dolara, dok je jučer u ovo doba iznosila 0,9997 dolara.

Jačanje eura posljedica je očekivanja da će Europska središnja banka u rujnu povećati kamatne stope agresivnije nego što se procjenjivalo, za 0,75 postotnih bodova.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)