
21.03.2011 |
Kapital / IZVJEŠTAJI
Izvor: eKapija.ba

Dioničari Sarajevo-osiguranja d.d. Sarajevo na
Skupštini dioničara usvojili su Izvještaj o poslovanju za 2010. s
izvještajima revizora, Nadzornog odbora i Odbora za reviziju.
Prema
usvojenom izvještaju, Sarajevo-osiguranje je ostvarilo 58,6 miliona KM
premije osiguranja i 1,5 miliona KM dobiti. Zadržavši vodeću poziciju na
tržištu BiH u 2010., s tržišnim učešćem od 16,7 posto u FBiH, ovo
osiguravajuće društvo je ostvarilo porast premijskog prihoda za 4,6
miliona KM u odnosu na godinu ranije.
U prva dva mjeseca 2011.
godine, Sarajevo-osiguranje je ostvarilo blagi porast premijskog prihoda
uz zadržavanje tržišnog učešća i liderske pozicije.
Na
Skupštini dioničara pored, izvještaja o poslovanju Sarajevo-osiguranje
d.d. za proteklu godinu, dioničari su usvojili i odluku o raspodjeli
dobiti, kao i odluku o povlačenju dionica Sarajevo-osiguranje d.d. s
kotacije Sarajevske berze vrijednosnih papira.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.